Soru Kan Tahlili Sonuçların Da 0.1 Değer Önem Taşır Mı?

Bu konuyu okuyanlar

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar kan tahlili yaptırdım sonucları aldım ama doktor salı günü musaitmiş aşırı terlemeden dolayı gittim 4 tane değerimde sıkıntı var kimi yüksek kimi düşük bazısında 2 puan yüksek bazısında 0.2 puan düşük bunlar etkiler mi

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Arkadaşlar kan tahlili yaptırdım sonucları aldım ama doktor salı günü musaitmiş aşırı terlemeden dolayı gittim 4 tane değerimde sıkıntı var kimi yüksek kimi düşük bazısında 2 puan yüksek bazısında 0.2 puan düşük bunlar etkiler mi
Neye göre olduğunu bilmiyoruz ki abi

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Neye göre olduğunu bilmiyoruz ki abi
Ustam şimdi bazofilim 0.1 çıktı en düşük 0.3 olması gerekiyormuş düşük olunca tiroid bezleri çok çalışıyormuş internette araştırdım.wbc de en fazla 10 olması gerekıyormuş benım 12 o da stres ve hormonel bozukluk yapıyormuş ben direkt ilişki kurdum terle alakalı bunlarda

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
her şeyde değişir en iyisi yüksek düşük değer varsa doktora gitmek

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Ustam şimdi bazofilim 0.1 çıktı en düşük 0.3 olması gerekiyormuş düşük olunca tiroid bezleri çok çalışıyormuş internette araştırdım.wbc de en fazla 10 olması gerekıyormuş benım 12 o da stres ve hormonel bozukluk yapıyormuş ben direkt ilişki kurdum terle alakalı bunlarda
Yani düsükse zaten tiroid bezlerin çalışmıyor calısmayıncada zaten terleme yapıyordur . Tahlilerinin temiz çıkması dilegiyle

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Normal değeri 0.02 iken 2 puan yüksekse normal değil. 10- 80 arası iken 81 yada 82 ise görmezden gelebilir gibi yorumluyorlar genelde.

Bir değerin ne kadar yüksek ne kadar düşük olduğunu sadece fikir vermesi açısından oran orantı ile hesaplayabilirsin ancak bunun ötesi hem seni hem bizi aşar.