Kamp alanları

Bu konuyu okuyanlar

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Sevgili Sdn üyeleri;
Yıllardır hayalim çantamı , çadırımı alıp kafamın istediği yere gitmekdi ve nihayetinde parayı biriktirip çadır çanta vb. hazırlıklarımı tamamladım. Gelecek sene ise hayalimi yapmak istiyorum. Netten araştırdığım kadarıyla bi çok yer var. Sizden gidilebilecek öneriler bekliyorum kamp yapmak için..

(netten bulunan alıntılar olmasın mümkünse gittiysenin söyleyin ;) )

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Prometus aynen benimde böyle bir şeyler yapma fikirlerim var ben gitmedim henüz ama bir çok yer araştırdım nasıl bir mekan hayal ettiğini bana söylersen sana araştırdığım birçok yerden hayaline yakın olanını tavsiye edebilirim ;)

cekcek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çanakkale küçükkuyu taraflarını öneriririm muhteşem doğa ve muhteşem ötesi bir deniz

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
doğa içinde olsun , araba sesi olmasın akşama kadar kuş cıvıltıalrı arasında uyuyabileyim, Kelebekler vadisini bulmuştum ben oraya gitmeyi kafaya koydum..
tabi bide denize yakın olsun :)

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
O zaman sen ormanla iç içe, çadırından çıktıktan sonra denize 5 - 6 metre mesafe olan bir yere gitmen lazım ve böyle yerler var.. Kelebek vadisini bende biliyorum orasıda güzel, bak çubucak kamping olabilr web : http://www.cubucakcamping.com yada çok uzağa gitme Danişment Orman Kampı olabilr web: http://www.sihirlitur.com/gezi/saroz/kalinir.html bunları bi araştır derim .. gerçi çubucak çok kalabalık olurmuş .. danişment ise istanbula en yakın ege denizi olması ve dünyada denizin kendi kendini temizlediği bir kaç noktasından biri olması ne biliyim dalgıçların dahi deniz altında 10 metre mesafe görüş olanağı olmasından dolayı o bölgeyi tercih ettiği bir yer.. binbir çeşit balık yaşadığı bir yer .. amaç doğa ile baş başa kalmak ise tercih edilebilir bir mekan bana göre ..

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Karadenizin amasra taraflarına gidebilirsin :)

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
çubucağa önceden ailemle gitmiştim ama sahili pek güzel değil ve çok kalabalık.
bide araken amazon kamping diye bi yer buldum bilen var mı orayı.
http://www.klupamazon.com/
bide sihirliturun sitesi baya güzel yardımcı olacağa benziyor :)

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Adana semalarında bir yer vardı ama geçen sene gitmiştim,oldukça doğanın içine giriyorsun,hatta medeniyetle ilişkini tamamen kesiosun,tırmanış bölgeleri filan var...Adanalı olanlar bilir,şimdilik ismini hatırlayamadım :) ee tabi sen ankaradaysan,en az bi 6 saatlik yolun var zaten...

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
6 saatlik yoldan nolcak ki :) dünyanın taa öteki uçlarına kadar gittim :)

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bu ara tatilde bolu abanta kampa gitmeyi düşünüyoz fakat kışlık malzemeler birazcık pahalı kiralanabilecek bildiğiniz bir yer var mı, vede ucuzu alabilceğimiz bir yer..

seaplane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
178
kamp yapmak bir tutkudur. gittiğim yerlerden sizlere bazı yerler önereceğim. bir tanesi :
bursadan izmir istikametine giderken ulubat gölünü gördükten 5 km kadar sonra gölyazı tabelasını göreceksiniz...bir yarım ada üzerinde bulunan sakin bir kasaba edası vardır. adayı turladıktan sonra en tepede çadırınızı kurabilirsiniz. gün batımını izlemek keyif verecektir ancak bu mevsimde sivrisinekler çok olur o yüzden sinek kovucu spreylerinizi almayı unutmayın. şehrin içinde yörenin kadınları enfes gözleme yapar ve yine ev yapımı karadut şurubu vardır muhakkak deneyin derim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Serin, geceleri o kadar serin ki üşüyebilirsiniz :) Bursanın Mustafakemalpaşa ilçesine 18 km mesafede bulunan Suuçtu Şelalesi.
temiz havasına bayılacaksınız yemyeşil bir orman içinde buz gibi akan bir şelale sabaha karşı sizi üşütecek aman tedbirli gidin sabaha karşı çok üşümüştüm. ciğerlerinizin oksijen dolduğunu hissedeceksiniz. gündüzleri ziyaretçiler piknikçiler çok olur ancak gece kimse kalmaz doğa ile başbaşasınız.

Son düzenleme:

monarosa

Asistan
Reaksiyon puanı
74
küçükkuyu taraflarını öneriyorum ben de. çok tatlı, sakin, kendi halinde bir yer. gidin, pişman olmazsınız.

Reaksiyon puanı
10,560
Bolu yedi göller
Bolu abant gölü
Sakarya taraklı karagöl yaylası
Sakarya geyve kırca yaylası

Insanlar cok olsun resmi kamp yeri olsun dersen bolu, tek oliyim kafam rahat olsun dersen sakarya (tufek lazim olabilir)

Yedi gollere gidersen kendini muhtar olarak tanitan mandira filozofu gibi olan abiden uzak dur. Yilda 2 3 ay orada takiliyor

Tavsiye: turkcell kullanmiyorsan epey sıkılabilirsin, zorda kalabilirsin. Turkcelle gecmeden daga bayira cikma ?

Edit: Konuyu niye hortlatiyorsunuz ya ciddi ciddi oneri yapiyorum ahxhdhsh ??

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Bolu yedi göller
Bolu abant gölü
Sakarya taraklı karagöl yaylası
Sakarya geyve kırca yaylası

Insanlar cok olsun resmi kamp yeri olsun dersen bolu, tek oliyim kafam rahat olsun dersen sakarya (tufek lazim olabilir)

Yedi gollere gidersen kendini muhtar olarak tanitan mandira filozofu gibi olan abiden uzak dur. Yilda 2 3 ay orada takiliyor

Tavsiye: turkcell kullanmiyorsan epey sıkılabilirsin, zorda kalabilirsin. Turkcelle gecmeden daga bayira cikma ?

Edit: Konuyu niye hortlatiyorsunuz ya ciddi ciddi oneri yapiyorum ahxhdhsh ??
Baya kamp yaptın sanırım sen
Hemde dum tıs dum tıs :D ahgsgsga