Kamera satan işyerini soydular, kameraya yakalandılar

amesfa

Dekan
Onursal Üye
Kamera satan işyerini soydular, kameraya yakalandılar

Bursa'da güvenlik kamerası ve elektronik malzeme satan bir işyerine güpegündüz giren 3 hırsız, rafta bulunan 2 uydu cihazı ile 2 oto teybini çaldı. Hırsızlar kaçtı, ama güvenlik kamerası devredeydi.Bursa'da güvenlik kamerası ve elektronik malzeme satan bir işyerine güpegündüz giren 3 hırsız, rafta bulunan 2 uydu cihazı ile 2 oto teybini çaldı. Çaldıkları eşyaları pantolonlarını içine saklayan hırsızlar güvenlik kameralarına yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, olay Selim Köse'ye ait güvenlik sistemleri ve elektronik malzeme satan işyerinde meydana geldi. Gündüz saatlerinde işyerine gelen 3 hırsız, dükkan sahibinin babası Hüsnü Köse ile konuşmaya başladı. Bir zanlı Hüsnü Köse'yi oyalarken diğer iki zanlı ise rafta bulunan 2 uydu sistemi ile 2 oto teybini çaldı. Hırsızların birisi çaldığı malzemeleri, arkadaşının pantolonun içine sakladı. Hırsızların elektronik eşyaları kutularına koyarak garanti belgeleriyle birlikte çalmaları dikkat
çekti.İşyerinde bulunan 6 ayrı güvenlik kamerasına yakalanan hırsızlar, hiç bir şey olmamış gibi mağazadan ayrıldı. Olayı anlatan işyeri sahibi Selim Köse, "Bizden önce bir kaç işyerine daha girmişler ama işyerleri kalabalık olduğu için bir şey çalamamışlar. Bir zanlı babamı oyalarken diğeri raftaki malzemeleri çalmış. Biz aynı zamanda güvenlik sistemleri de satıyoruz. Hırsızlar bunları maket sandıkları için kameraya baka baka çalmışlar" dedi.
İşyerinde 2 bin YTL zarar bulunduğu öğrenilirken, polis ekipleri olay yerinden kaçan 3 zanlı için çevrede geniş çaplı operasyon başlattı. 
Üst