Kamera bakımından oneplus7t mi iphone se 2 mi

Bu konuyu okuyanlar

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
SE 2020 video ve fotoğrafta daha iyi.

Eğer OnePlus 7T'ye G-cam kurulursa SE 2020 rakibi performans gösterebilir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
SE 2020 video ve fotoğrafta daha iyi.
Ezber.
SE'de iPhone 8 sensörü var. 1/3inç.
Sen istediğini yap 1/2 inç sensör den daha iyi görüntü elde edemezsin karşı taraf sıçıp sıvamadığı sürece.
7T fotoğraf konusunda silindir gibi ezer geçer doğru yazılımlarla. Olmadı Manuel fotoğraf çekersin ucu açık. Google camera çok söyleniyoro da olur. Doğru yazılım dediğim o zaten.

Video tarafı da ayrı tartışma konusu. 11ler deseniz neyse. SE'nin stabilazyonunun 11 pro max kadar iyi olmadığını gösteren iPhonedo videosu gördüm ben mesela. Belki videoya özeldir ama yine sensör kaynaklı görüntü kalitesi farkı olacaktır.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
SE 2 kamera konusunda biraz daha iyi olsa BİLE, 7T'nin kalan artıları çok çok fazla.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ben direk Oneplus 7T seçerdim. Normal bir insanın alnayabileceği seviyede bir kamera farkı olacağını sanmıyorum.
Ama Oneplus 7T'nin diğer artıları tur bindirir SE2 modeline...

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Ben de OnePlus 7T almanı öneririm.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Kamera bakımından oneplus7t mi
iphone se 2 mi
Se 2020 video tarafında daha iyi.Fotoğraf tarafı tartışılır.Daha canlı,daha kaliteli fotoğraflar isteyen Oneplus 7t; Daha gerçekçi fotoğraflar isteyen Se 2020 yi tercih eder.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Annemde iPhone 8 var.İphone 8 le defalarca fotoğraf çektim.İps panel olduğu için ne görüyorsam onu çekiyor.Se 2020 8 in A13 bionic versiyonu.Haklısın ezbere konuşuyorum.??
Ben konu olan 7T'yi kullanıyorum ona ne diyeceksin? Piyasa için oldukça minik sensörü savundukça savunuyorsunuz. Değil A13, xeon koysan o sensör farkını kapatamazsın.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sende şunu kafana kazı: Büyük sensörün farkını gece çekimlerinde anlarsın.Gündüz sensör ne kadar büyük olursa olsun ışık fazla, ışığın yeterli olmasını geçtim Apple yazılımla sensör farkını kapatıyor.Ben bide fotoğraf tarafında Se 2020 daha iyi fotoğraflar çekiyor demedim.Fotoğraf tarafı tartışılır dedim.Se 2020 doğal fotoğraf çekiyor.Sen gözünle ne görüyorsan onu çekiyor.One plus 7t kamerasının daha iyi olduğunu iddaa edenede saygı duyarım.
Gündüz detay farkını, geniş açı kamera farkını, makro farkını neyle kapatacaksın? Sakın lens deme. Düzgün lensler en az 200-300 TL
Gece dahs önde sadece demişsin sanki önemsiz gibi
Gündüz ne ise gece o kadar önemli hatta düşük ışık performansı çok daha önemli. 100 fotoğrafın kaç tanesi gündüz güneşli ortamda kaç tanesi oda koşullarında kaç tanesi düşük ışık altında.
İstatistiğe vurduğunda diğer ikisi birini geçiyor.

Doğal renk goygoyu basit bir renk düzenlemesine bakar.

Apple'ın geçtiği tek nokta 4K 60 FPS'de daha sarsıntısız video çekmesi. Eğer mesele sarsıntısız çekmek ise gündüz 1080p 30 fps geniş açı ile se'nin herhangi bir modunu parçalar 7T

Kendinizi yazılım yalanına inandırmaya devam edebilirsiniz.
SE fotoğrafta tamamen, videoda da 4K 60 ve 1080p 60 fpsdeki stabikizasyon konusu dışında tamamen geride.

1080p 60 FPS'de Eis açabilen bir çok Android var ama niye OnePlus böyle bir kısıtlamaya gitmiş bilmiyorum.