Kali Linux Hatası

Bu konuyu okuyanlar

T0NYIKIK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Virtualbox ile kali linux kullanacağım ama hata veriyor. Çözümü var mıdır?
r5 1600 12nm , ga a320m s2h , 16gb sistem.

SİSTEM:Hızlandırma sayfası: Donanım sanallaştırma,ana makine sistemi tarafından desteklenmesine rağmen sistem sayfasının hızlandırma bölümünde etkinleştirildi. Sanal sistemi başlatmak için etkisizleştirilmelidir.

kalil

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Ayarlar bölümününe git. Hızlandırma sekmesinde sanallaştırma arayüzünü yok seçip dene birde.

T0NYIKIK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ayarlar bölümününe git. Hızlandırma sekmesinde sanallaştırma arayüzünü yok seçip dene birde.
Çözümü BIOS'dan kapalı olmasıymış. Aradım ama bulamadıydım çünkü adı farklıymış bu anakartta.

Gigabyte A320M S2H anakartta sanallaştırma nasıl açılır? sorusunun cevabı;
Bilgisayarınızı açın,
Açarken BIOS'a girini (DEL tuşuna art arda basarak),
Yukardan M.I.T adlı kısma girin,
1. seçeneğe tıklayın,
Advanced CPU Core settings,
SVM Mode = Enable,
BIOS'tan ayarları kaydedip çıkın.

AYNI SORUNU YAŞAYAN VARSA KESİN ÇÖZÜM !!!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çözümü BIOS'dan kapalı olmasıymış. Aradım ama bulamadıydım çünkü adı farklıymış bu anakartta.

Gigabyte A320M S2H anakartta sanallaştırma nasıl açılır? sorusunun cevabı;
Bilgisayarınızı açın,
Açarken BIOS'a girini (DEL tuşuna art arda basarak),
Yukardan M.I.T adlı kısma girin,
1. seçeneğe tıklayın,
Advanced CPU Core settings,
SVM Mode = Enable,
BIOS'tan ayarları kaydedip çıkın.

AYNI SORUNU YAŞAYAN VARSA KESİN ÇÖZÜM !!!

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Kendiniz sormuş kendiniz cevaplamışsınız ne güzel...
Ama virtualbox zaten size yapmanız gerekeni söylemiş siz başka bir çözüm bulmuşsunuz.

Not: Her bilgisayarın veya işletim sisteminin özellikleri farklıdır, sizin biosta bulduğunuz çözüm bu problemi yaşayan herkes için kesin çözüm olmayabilir. Başka bir deyişle biosta bulduğunuz çözüm virtualbox'ın Linux, MacOSX ve Solaris sürümlerinde işe yaramayacaktır.

SİSTEM:Hızlandırma sayfası: Donanım sanallaştırma,ana makine sistemi tarafından desteklenmesine rağmen sistem sayfasının hızlandırma bölümünde etkinleştirildi. Sanal sistemi başlatmak için etkisizleştirilmelidir.

T0NYIKIK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kendiniz sormuş kendiniz cevaplamışsınız ne güzel...
Ama virtualbox zaten size yapmanız gerekeni söylemiş siz başka bir çözüm bulmuşsunuz.

Not: Her bilgisayarın veya işletim sisteminin özellikleri farklıdır, sizin biosta bulduğunuz çözüm bu problemi yaşayan herkes için kesin çözüm olmayabilir. Başka bir deyişle biosta bulduğunuz çözüm virtualbox'ın Linux, MacOSX ve Solaris sürümlerinde işe yaramayacaktır.
Konuyu açtıktan sonra araştırmaya devam ettim. Bir yerde buldum dedim atayım aynı sorun birinde çıkarsa diye :) Zaten bu anakart için dedim ve sorun aynı ise sebebi bu. Görev Yöneticisinde CPU kısmında sanallaştırma aktif değilse açmıyor.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,678
Mesela benim Bios'ta sanallaştırma ayarı VT ismiyle görünüyor.
VT Technology
SVM Mode
.....(Daha da vardır herhalde)