Kahve önerisine ihtiyacım var.

Bu konuyu okuyanlar

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Starbuckstaki mocha falan (çikolatalı süt gibi zaten) hafif geliyor. Türk kahvesi ağır geliyor. Evde içebileceğim veya starbucks tipi bir yerden alabileceğim orta-ağır ağırlıktaki kahve türleri neler ? Evde yapabileceğim türde olursa daha iyi olur. Dışardan daha ekonomik ve zaman olarak daha kısa olacaksa kahve makinası alıp kendi özel şeyleriyle de yapabilirim.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Starbuckstaki mocha falan (çikolatalı süt gibi zaten) hafif geliyor. Türk kahvesi ağır geliyor. Evde içebileceğim veya starbucks tipi bir yerden alabileceğim orta-ağır ağırlıktaki kahve türleri neler ? Evde yapabileceğim türde olursa daha iyi olur. Dışardan daha ekonomik ve zaman olarak daha kısa olacaksa kahve makinası alıp kendi özel şeyleriyle de yapabilirim.

Mehmet Efendi Espresso Öneririm. Çok ama çok güzeldir.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Ağır mıdır yoksa söylediğim gibi orta mı ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben bu iki ürünü kullanıyorum. Önerebilirim.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Hocam filtre kahve düşünüyorsanız A101 de tek kullanımlık orta ve sert olarak filtre kahve var. Ben çok memnunum. Kolisinde 48 tane var. 3 hafta bir 1 koli alıyorum

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Benim için Sütlü Köpüklü Nescafe = tüm kahveler kahveci insan değilim belki de ondandır ama Starbucks kahveleri vs. bana kötü geliyor Nescafe adamdır

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Benim için Sütlü Köpüklü Nescafe = tüm kahveler kahveci insan değilim belki de ondandır ama Starbucks kahveleri vs. bana kötü geliyor Nescafe adamdır

Nescafe'den Jacobs'a geçiş yaptım ama genelde espresso veya filtre içiyorum.

• Beğen
Reactions: bwr

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Bunu kullanıyorum ağır gelebiliyor o yüzden üzerine biraz şeker ve süt katıyorum ama gerçekten tadı ve kokusu bambaşka.

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Bunu kullanıyorum ağır gelebiliyor o yüzden üzerine biraz şeker ve süt katıyorum ama gerçekten tadı ve kokusu bambaşka.
Deneyeceğim bakalım canım çekti ilk defa farklı bir kahve deneyeceğim bi Nescafe içtim bi Starbucks da ki o adı garip olan white choc moka mı ne bir şey vardı

• Beğen

İbrahim Koç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Eğer evinde yapabiliyorsan, iced white chocolate mocha yapabilirsin.
Bana göre en iyi kahve şeklidir.

• Beğen
M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu ağır değil. Siz ağır kahve görmemişsiniz. Ben bunun cam kavanozda olanını (yine monarch gold kavanozu için alıyorum) 2-3 tatlı kaşığı (bazen 4) miktarında saf içiyorum. Gördüğüm en tatlı kahvelerden birisi.

EN UCUZ! JACOBS MONARCH GOLD HAZIR KAHVE GURME INSTANT ÇÖZÜNEBİLİR NESCAFE EŞSiZ AROMA CAM 47,5 GRAM Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor (bu linkten alma fiyat kazık sanırım)

Bunlar benim bayadır içtiklerim. Uzun zamandır yalnızca saf kahve içiyorum. Atarsam bal atıyorum süt tozu şeker atmıyorum.

• Komik
Reaksiyon puanı
3,027
Nescafe Matinal. Özünde çok ağır bir kahvedir. Süt ile yapıldığında oldukça hafif. Yalnız kahveyi fazla atmamak gerekiyor, bir tatlı kaşığı yetiyor bir bardağı için.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Bu Starbucks nasıl bir şey lan hiç gitmedim?

• Komik

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Aralarından en çok bunun tadını merak ettim sanırım. Bir de mehmet efendi espressoyu çok merak ettim.

Teşekkürler herkese aralarından birkaç tanesini deneme fırsatım olunca deneyeceğim İnşAllah
Bu Starbucks nasıl bir şey lan hiç gitmedim?
Çok bir şey kaybettiğin söylenemez. Soğuk kahve içmiştim geçenlerde gerçi kahve değil de çok güzel bir milkshake gibiydi. Sıcaklarından sadece mocha içtim birkaç kez o da çikolatalı sütün biraz kahve tatlısıydı yani :D
Ben bu iki ürünü kullanıyorum. Önerebilirim.
1. Olan 5/6 yoğunluk diyor 2. Ye 3/6 tam olarak manası nedir ?

Son düzenleme:

kahvesever91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Fiyat performans açısından çok mantıklı bir kahve markası var, çeşitleri de mevcut... "caffe fresco" markanın adı, kahhvecom sitesinde ve trendyolda satıyolar, orta hafiflikte bir kahve tadı da baya guzel

Reaksiyon puanı
20
İzmit'te Rose Cafe ve Monad cafe'den özel çekilmiş kahve alabilirsin. Müdavimleri var. Kahve konusunda uzman olanlar gelip özel siparişle alıyorlar.

Migrosta satılan Jacobs'un aroması güzeldir. Fiyat performans kahvesi.

Farklı bir güzellik denemek istiyorsan SoulMate Cafe zincirlerinden al. Her ilde bulunmaz fakat kalite olarak Starbucks'ı geride bırakır.

Reaksiyon puanı
94
Jacobs monarch filtre kahvesini önerebilirim.

tarık201

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Bu içerikten istediğin yöresel filtre kahve çeşitlerini inceleyebilirsin.

Son düzenleyen moderatör: