Kahraman mehmetçiğin ana sevgisi!!!

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
[size=14pt]"Çekme abi anam Erzurum'da sanıyor" Kahraman mehmetçiğin ana sevgisi!!![/size]
otoğrafını çekildiğini gören bir Mehmetçik, gazetecilere, Lütfen beni çekmezseniz sevinirim. İşte olayın perde arkası!!!

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sınır ötesi operasyon imkanı veren tezkerenin TBMM'de kabul edilmesinin ardından, Kuzey Irak sınırında askeri hareketlilik arttı. Şırnak'ın Cudi ve Kel Mehmet Dağları'nda güvenlik güçlerinin PKK'lı teröristlere yönelik operasyonları sırasında çıkan çatışmada silah sesleri dağların eteğindeki yerleşim birimlerinden duyuluyor. Bölgedeki askeri hareketlilik her geçen gün artarken, askerlerin geçiş güzergahında mayın tarama faaliyetleri frekans karıştırıcı Jammer' cihazlı araçların kontrolünde gerçekleştiriliyor


Kuzey Irak sınırında askeri hareketlilik artarak sürüyor. Genelkurmay Başkanlığı'nın Güvenlikli bölge' ilan ettiği Şırnak, Hakkari ve Siirt'in kırsal kesimlerinde teröristlere yönelik başlatılan "sonbahar operasyonu" tüm hızıyla sürürken, bir yandan da bölgede güvenlik en üst seviyeye çıkarılıp, kontrol noktaları artırıldı. PKK'lı teröristlere yönelik operasyonların en yoğun olarak sürdürüldüğü Gabar, Cudi ve Kel Mehmet Dağlarından bugün silah sesleri yükseldi.

DAĞLARDA ÇATIŞMA SESLERİ

Operasyonun yoğunlaştırıldığı Cudi Dağı'nın Kuzey Irak'ın sıfır noktası ile Kel Mehmet Dağlarında bu sabah güvenlik güçlerinin operasyonunda bir grup PKK'lı teröristle sıcak temas sağlandı. Dağlardan gelen silah sesleri Şırnak'ın Şenoba Beldesi'nin köylerinden rahatça duyuldu. Bölgedeki operasyona Kobra tipi helikopterlerin havadan destek verdiği görüldü. Bu arada sabahın erken saatlerinde yaklaşık 30 kadar askerin yaklaşık 20'şer metre arayla operasyondan döndüğü görüldü. Bestler Dereler bölgesinden operasyondan dönen askerler köye girişlerinde çocuklar tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.ANNEM BENİ ERZURUM'DA BİLİYOR
Yaklaşık bir haftadır dağlarda terörist takibinde oldukları öğrenilen askerleri, sırtlarındaki teçhizatıyla, tozlu botlarıyla görevlerini yerine getirmenin mutluluğu gözlerinden okundu. Fotoğrafını çekildiğini gören bir Mehmetçik, gazetecilere, "Lütfen beni çekmezseniz sevinirim. Çünkü Annem beni Erzurum'da asker sanıyor. Ben buraya kendi isteğiyle gelenlerdenim'' dedi.

JAMMER'Lİ TARAMA

Güvenlik güçleri, Şırnak'ta tüm kesimlerde her sabah karayollarında mayın arama tarama faaliyetinde bulunuyor. Bu sabah bölgeyi didik didik eden güvenlik güçlerinin beraberlerinde frekans karıştırıcı Jammer' yüklü araçların eşlik ettiği görüldü. Askerler, yolların güvenli olduğunu tespit ettikten sonra birliklerine geri döndü.

Kaynak: Milliyet ; Medyafaresi
 

FeeLiT

Asistan
Çok güzel ya allah nasip ederse bende gönüllü komando ve sınırda görev yapmak istiyorum inşallah
 

DaY_WalkeR

Profesör
İşte böyle içi Vatan,ALLAH aşkı ilr olan askerlerimiz sayesinde bugünlerimize geldik ALLAH onlardan razı olsun..Şehitlerimizide burdan saygıyla anıyoruz.Ruhları şâd olsun..
 

Arf

Üyecik
Askerimize güvenimiz sonsuz. Daha önceki senelerde 4 sınırötesi operasyonumuzuda büyük başarılarla gerçekleştirmişiz. Eminim ki şimdi de en az bi o kadar başarılı olacağızdır. Kökünü "derinden" kazıyacağızdır. Türk askerinin gücünü "bilmem kaç" defa göstereceğizdir, başta amerika olmak üzere, yaban ülkelere..
 
işte böyle askerlere ihtiyacımız var!
askerden kaçmak için açıköğretim köşelerinde ömrünü geçirenlere değil!
 

Turab Garip

Dekan
Onursal Üye
Yahu çocukcağızı niye dinlemediniz ki?
Şimdi Erzurum'da görev yapan bütün askerlerin analarının yüreğini yaktınız. :(
İyi ki "anam duymasın" dedi çocukcağız, bütün Türkiye duydu. :(
 
Üst