Kağıttan Televizyon Sony'den

Bu konuyu okuyanlar

pesimist

Rektör
Emektar
Özel başlık
Onursal Üye
Teknoloji devlerinden Sony kağıt gibi eğilip bükülebilen kağıt gibi incecik, kırılmayan bir televizyon üretti!

38215.jpg


Televizyonlar, cep telefonları ve diğer teknoloji cihazları için en ince ekran üretme yarışında Sony, geliştirdiği kağıt gibi ince ve görüntünün gösterildiği anda bile bükülebilen ekranla öne geçti. Sony'nin web sayfasında da tanıttığı 2.5 inç (yaklaşık 5 cm) genişliğindeki yeni ekranın kalınlığı sadece 0.3 milimetre. Reklam filminde, renkli görüntüyü oynatırken bir kağıt gibi eğilip bükülebilen, yere düşünce kırılmayan ekran, Japon firması tarafından bu hafta Kaliforniya'da yapılacak akademik bir sempozyumda tanıtılacak.

SONY sözcüsü Chisato Kitsukawa, organik ince film transistörü veya TFT teknolojisiyle geliştirilen bu ekranın ticari bir ürün olarak kullanılıp kullanılmamasına henüz karar verilmediğini belirterek, "Ancak, gelecekte bu ekran bir lamba etrafına veya bir kişinin bileğine sarılabilir, hatta bir kumaş gibi üste giyilebilir ya da duvar kağıdı gibi kullanılabilir" diye konuştu. TV ekranını geliştiren Nagoya Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği'nden Prof Tatsuo Mori de, ekranın ufak tefek eksikliklerinin kaldığını, daha büyütüp, sağlamlığını arttıracaklarını ve üretim giderini azaltacaklarını söyledi.

http://www.turktekno.net/haberler/teknoloji/ka%f0%fdt_gibi_televizyon/
 

chimera

Dekan
Emektar
Faybe adamlara helal olsun. Kağıt kadar incecik, kırılmayan tv üretmişler. :eek: :)

Haber için tşkler pesimist :)
 

recepsah

Asistan
Beklenen teknoloji. Gazetelerin böyle olacağı söyeniyordu.Yakında buna bide wireless sistemi takarlar.Anında haberler görüntüler.
İşin açıkcası benim düşüncem zaten teknoloji şuan aklımızın alamayacağı kadar ilerde ama son kullanıcıya çoooook sonralar veriliyor.Bir filmde de görmüştüm bu senaryoyu ondan sonra iyice emin oldum.
 
Bi kaç sene önce bizim bi saf böyle bir hayalinden bahsediyordu. Biz hayatta böyle şeyler olmaz diyorduk. (O zaman lcd yoktu.)
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst