Kafe ve Restoranlar Açılıyor. Peki Gidecek Misiniz?

Gidecek Misiniz

• Evet

Kullanılan: 4 14.8%
  • Hayır

Kullanılan: 23 85.2%

• Kullanılan toplam oy
    27

Bu konuyu okuyanlar

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Soru malum. Gelin bunu biraz konuşalım kendi aramızda. Bir de anket ekleyeyim.
Ben şahsen çarkın dönmek zorunda olduğunu kabul ediyorum ancak bir süre daha bu tarz ortamlardan uzak kalacağım, gitmeyeceğim. Sizin fikriniz nedir?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Çok yanlış yaş grubuna izin verildi ve çok yanlış yasaklar kaldırıldı, 2. Dalga geliyor maske stoklayın.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,967
En son kafeye 1 yıl önce gittim işe yeni başlamıştım. Sonra evden yemek götürdüm.
Kafe yemeği bence çok kalitesiz. Kullanılmış yağlar mı kullanıyorlar ne mi anlamadım.

Restoran ise en son düğünde gitmiştim 6-7 ay olmuş ?

Fakir doğduk Fakir ölecez

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
kafeler pahalı gereksiz.
restaurantlar ise düşünülebilir ancak çok zorda kalmadıkça bir yerlere gitmeyi kalmayı düşünmüyorum.
bir sonraki gelişi daha efsane olacak rezerve ediyorum buraya...

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Sona bu kadar yaklaşmışken yanlış yapıldı. Tamam ekonomi durmamalı ama insan canından kıymetli mi? Umarım 2. Dalga gelmez ama gelecek gibi.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Çok yanlış yaş grubuna izin verildi ve çok yanlış yasaklar kaldırıldı, 2. Dalga geliyor maske stoklayın.
En son kafeye 1 yıl önce gittim işe yeni başlamıştım. Sonra evden yemek götürdüm.
Kafe yemeği bence çok kalitesiz. Kullanılmış yağlar mı kullanıyorlar ne mi anlamadım.

Restoran ise en son düğünde gitmiştim 6-7 ay olmuş ?

Fakir doğduk Fakir ölecez
kafeler pahalı gereksiz.
restaurantlar ise düşünülebilir ancak çok zorda kalmadıkça bir yerlere gitmeyi kalmayı düşünmüyorum.
bir sonraki gelişi daha efsane olacak rezerve ediyorum buraya...
Evet, 2.dalga zaten herkes tarafından bekleniyor. Bakalım yasakların etkisi hayata nasıl olacak. Çünkü 2.dalga için tahminler sonbaharı işaret ediyordu. Umarım gelecek kış aylarında da hayattan mahrum kalmayız. Bu sürpriz olmaz.
Sona bu kadar yaklaşmışken yanlış yapıldı. Tamam ekonomi durmamalı ama insan canından kıymetli mi? Umarım 2. Dalga gelmez ama gelecek gibi.
Aslında sona yaklaşmak vs hikaye denebilir hocam. Bayramda verilen bazı izinlerden sonra hiç vaka görülmeyen şehirlerde tekrar görülmeye başladığı haberini okuduk mesela beraber. Bu virüsün kesinleşmiş bir ilacı, aşısı bulunmadığı sürece maalesef artık hayatımızın her anında bir risk mevcut olacak gibi geliyor bana. Kafeye gittik arkadaşlarla oturuyoruz diyelim, eskisi kadar rahat olabilecek miyiz? Bunun cevabını hayır olarak versek yanlış olmaz sanırım. Her gün 30-30 vatandaşımız vefat etmeye devam ediyor bu hastalıktan, içlerinden biri yakınımız olmadığı sürece de çoğumuz anlayamayacağız gibi. Yine de Allah göstermesin diyelim. Tüm dünya bu sorunu çözmeden bu virüsün sonu geliyor söylentisi bir yalandan ibaret benim için.

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
çok gerekli olmadıkça gitmiyiceğim gerek yok zaten eskiden de gitmezdim zaten

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Kurallara riayet edildiği sürece sabah saban sıcacık bir çorba içmenin kimseye bir zarar vereceğini pek zannetmiyorum. Yeter ki kurallara azami ölçülerde riayet edebilelim.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Açıldığı gün kahveye gidicem. Kahveyi özledim delleniyommm kahveeee çayyy oraletttt????

denizzined

Asistan
Reaksiyon puanı
142
Soru malum. Gelin bunu biraz konuşalım kendi aramızda. Bir de anket ekleyeyim.
Ben şahsen çarkın dönmek zorunda olduğunu kabul ediyorum ancak bir süre daha bu tarz ortamlardan uzak kalacağım, gitmeyeceğim. Sizin fikriniz nedir?
Haklsınız gitmeyelim tamam ama Avm'de çalışan biri olarak gitmek durumunda kalacağım o nedenle mecburi olarak gideceğim, 1 Haziran itibari ile çalıştığım mağaza açılıyor, belki evli olanlar bir nebze şanslı evinden getirebilir, ama evli olmayan yemek hazırlayacak biri yoksa ne yapacak maalesef yemek yemek için foot cort alanını kullanacak.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Haklsınız gitmeyelim tamam ama Avm'de çalışan biri olarak gitmek durumunda kalacağım o nedenle mecburi olarak gideceğim, 1 Haziran itibari ile çalıştığım mağaza açılıyor, belki evli olanlar bir nebze şanslı evinden getirebilir, ama evli olmayan yemek hazırlayacak biri yoksa ne yapacak maalesef yemek yemek için foot cort alanını kullanacak.
Elbette, çalışanlar mecburen gidiyor. Bizler gibi tercih hakları yok. Hayat devam edecek, virüsle tanışmayanlar kendini şanslı sayabilir artık. Allah kolaylık versin size de...

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Gidebilirim , kafe değil de restoran olabilir

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Canım çektimi paket söylerim. :)

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Ailecek dolaşabiliriz ama toplu erişimin olduğu yerlere gireceğimi zannetmiyorum.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
1 Haziranda Kafe ve Restoranlar :)

Ama yine de tedbirlik olmak gerekiyor

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Bu yasaklar başladığında memlekette vaka sayısı 5 bin civarıydı şu an vaka sayısı 160.979 bunun 124.369 u iyileşmiş 4.461 i vefat etmiş; Yani memlekette en az 32.149 aktif korona virüs hastası var.

Böyle bir tabloda insanın avmlere, kafelere, restoranlara gitmesi için ya canından vazgeçmiş olması ya da ciddi bir mazeretinin olması gerekir.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
%90 gitmiyor diyebiliriz ankete bakılırsa.

breko52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben ana caddeyi bile unuttum marttan beri hiç gitmiyorum avm, lokanta, berber vs uzun bi süre gitmeyeceğim.

denizzined

Asistan
Reaksiyon puanı
142
%90 gitmiyor diyebiliriz ankete bakılırsa.

Burada veya başka bir yerde yapılan anketlere bakarak değil birebir AVM önlerine giderek anlayabilirsiniz, anketlere gitmiyorum gitmeyeceğim diye oy veren 3 kişiden 5 kişisi AVM'deler, şuan açılış için hazırlık yapmak için gidiyorum 2 gündür kalabalığı gördükten sonra gitmiyorum diyenlere göre kalabalığı kıyaslarsan hiç alakası yok.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Burada veya başka bir yerde yapılan anketlere bakarak değil birebir AVM önlerine giderek anlayabilirsiniz, anketlere gitmiyorum gitmeyeceğim diye oy veren 3 kişiden 5 kişisi AVM'deler, şuan açılış için hazırlık yapmak için gidiyorum 2 gündür kalabalığı gördükten sonra gitmiyorum diyenlere göre kalabalığı kıyaslarsan hiç alakası yok.
Biliyorum 20 kişi ile nabız ölçülmeyeceğini, 80 milyon nüfus var. Evimin arkası alışveriş merkezi, kalabalık sayılır haklısınız.