Kadın ve Dayak (Hadi gelin tartışalım..)

Bu konuyu okuyanlar

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
Bu konu SDN de daha önce hiç tartışılmadı sanırım tartışalım istedim. kadin ve dayak Bizim aile duzenimizde gormemisimdir kadin doven erkekleri . Ancak babaannem anlatirdi eskileri ve kadinin çilesini.
Gerekçe ne peki dayağin ? Yine eskilerin bir sözü vardir : Arsiz kadin dayakla uslanmaz kar etmez.
Bu arsizligin yargilamasini kim yapar ? Arsizlik nedir, kim tanimlar kim belirler ? Kadinin yeri neresidir ?

Nereden gelir bu dayak ? Din mi ? kültür mü ? Egitim meselesi mi ?

h@ci_^^_$@kir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence kadına dayak suan azaldı.Bence dayagın gerekcesi kültür ve egitim meselesidr.Dinimizle alakası yok.Dinimz dayagı hc bir sekilde dogru kılmaz.Ben sadece CAHİLLİK diorm

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Kadına Dayak Atmak = İnsan - akıl - kültür - din - eğitim - ahlak.
Geriye bir şey kaldı mı?
Daha devamı da var ama canı polemik çekenler de olduğundan dolayı bu kadarı yeter.

Kadının Yeri = Kocasının Yanı.

İkisini birbirine yakıştıramayanlar varsa adreslerini versin bana, ben onlara yapacağımı bilirim.

paramedik911

Doçent
Reaksiyon puanı
1
h@ci_^^_$@kir dedi ki:
bence kadına dayak suan azaldı.Bence dayagın gerekcesi kültür ve egitim meselesidr.Dinimizle alakası yok.Dinimz dayagı hc bir sekilde dogru kılmaz.Ben sadece CAHİLLİK diorm
+1 bencede Cahılıktır kadına kalkan eller kırılsın ama arada istisnalarda cıkıyor hakedenı

h@ci_^^_$@kir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ATT dedi ki:
h@ci_^^_$@kir dedi ki:
+1 bencede Cahılıktır kadına kalkan eller kırılsın ama arada istisnalarda cıkıyor hakedenı
e hakedenler var tabi cocukları döven bakıcılar ne bilim bence kötü insanlar erkek kadın farketmeden dövülmeli:))))

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
kadına dayak derken burda anlatılmak istenen eşe dayak galiba. Türk toplumunda nedense evde hanıma daya atılırken dışarda kadına el kalkmaz hiç dikkatinizi çektimi bu?

bana gelince ben eşimle hiç bir şekilde ben erkeğim seni döverim olayına girmem. dışarda bir olay olursada kadın erkek ayırmam ;)

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
ancak vicdan ruhu taşımayan ınsan dışı bi yaratık olan kişilerin işıdır....ve şu vardırki şiddet gören şıddet uyguluyor...bilimsel olarak açıklanmış her ne kadar bilimsel olsada o insan vicdansızdır ruhsuzdur acıma duygusunu yitirmistir acizdir hayvandan farkı yoktur diye düsünüyorum belkide bu kelimeyi bile telaffuz etmek dogru deildir çünkü hayvanlar bile duygu taşıyorlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
ben, kadınlara şiddet uygulanması taraftarıyım. aslına bakarsanız herkese şiddet uygulanması taraftarıyım. :mad:

konunun kadınlarla ilgili kısmına gelince şiddetin tarifini yeniden yapmak gerekiyor. kadına tekme, yumruk atan öküzleri bir kenara bırakalım. B)

sözünüzü dinlemiyor mu, ;( lafla anlatıyosunuz olmuyo mu? :L

çözüm; |)

poposunda iz kalacak şekilde ısırıyosunuz (&)

olay bu kadar basit. :#

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
sewgili Troy sevaptır caizdir dövünüz mü diyorsun(A)Troy Dayak atmek veya yemek poposunda iz kalacak şekilde ısırmak ısırılmış olmak kişiyi rahatlatır.Üzerinde oluşan negatif enerjiyi alır insanı huzura götürür :) :p :D ;D sana katılıyorum :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
seçiL dedi ki:
sewgili Troy sevaptır caizdir dövünüz mü diyorsun(A)Troy Dayak atmek veya yemek poposunda iz kalacak şekilde ısırmak ısırılmış olmak kişiyi rahatlatır.Üzerinde oluşan negatif enerjiyi alır insanı huzura götürür :) :p :D ;D sana katılıyorum :D

Bunu sana bir şekilde ispatladığım için üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum bebeğim?

:p :) :D

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
sağol.. konu dağılacak gibi :D dağılmadan toparlayayım şimdi şöyle (A)
Bazı kadınlarda erkekler kadar seviyesizleşiyorlar günümüzde şimdi sokağa terkedilen acımasızca yavrusunu öldürebilen anneler el kadar bebeklere akıl almaz işkenceler yapıyorlar kendı canına nasıl acıtabıliyor bu insanlar ne anlar o ne anlar ışkenceden ne anlark yaa küçücük bir melek ve vurulan eller kırılsın diyorum lanetliyorum.... :L

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
olayın bir de dayak atan kadın modeli var seçil hanım. ona da değinin parmak basın hatta yumruğu basın :D

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
insanı zıvanadan çıkarıyolar tutamıyo insan kendini .insanın sabrının tükendiği bittiği anlar var bende hergün sağa sola yumruk kafa atmıyorum ...ama hakeden ve dayak yiyen olmadı değil :) :D ;D abarttım biliyorum :D

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Tartışmaya bile gerek yok. Hiç bir kadın o veya bu nedenden dolayı incitilemez. ''Kültürden mi dinden mi gelir bu dayak mevzusu?'' gibi bir soru kabullenilemez. Türkler(konunun Türkiye boyutunu ele alırsak yoksa söylenecek çok şey var daha) anaerkil bir toplum düzeninden gelir. Bu düzene göre kadının yeri çok kıymetlidir, sözünden çıkılamaz ve aileleri kadınlar çekip çevirir. Dinimizde de bu tür bir saçmalık bulunmamaktadır. Kadınlar, Tanrı'nın erkeklere bahşettiği bir armağandır. İstediğinizi yapabileceğiniz bir eşya değil en değerli emanetimizdir. Bu armağana nazik davranmayan Tanrın'nın iradesini boşlamış demektir.
Kadına şiddeti hiç bir bahne haklı çıkaramaz.
Onlar olmasa dünya çok daha iğrenç bir yer olurdu(bu lafı da araya sokuyum istedim.bilen bilir ankara'nın her yerinde ''ankara şimdi daha güzel'' yazan tabelalar var, ne amaca hizmet ettiği belli olmayan alakasız şeyler.onun gibi işte... :p ).

cathlack

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
emubaltaci dedi ki:
kadına dayak derken burda anlatılmak istenen eşe dayak galiba. Türk toplumunda nedense evde hanıma daya atılırken dışarda kadına el kalkmaz hiç dikkatinizi çektimi bu?

bana gelince ben eşimle hiç bir şekilde ben erkeğim seni döverim olayına girmem. dışarda bir olay olursada kadın erkek ayırmam ;)
+1

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Elmacik dedi ki:
Tartarus dedi ki:
Tartışmaya bile gerek yok. Hiç bir kadın o veya bu nedenden dolayı incitilemez.

Cinayet işleseler dahi mi? :(
O kadar şey yazmışım aklın gerçekten buna mı takıldı? Zahmet edip konunun başlığına baksan bile konuyu kaçırmazsın. Burda genelden bahsedilmiyor aile içi şiddetten bahsediliyor.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Tartarus dedi ki:
Elmacik dedi ki:
Tartarus dedi ki:

O kadar şey yazmışım aklın gerçekten buna mı takıldı? Zahmet edip konunun başlığına baksan bile konuyu kaçırmazsın. Burda genelden bahsedilmiyor aile içi şiddetten bahsediliyor.

Ben konudaki tüm mesajları okudum. Ama sen zahmet edip konuya ikinci yazılan mesajı, yani benim mesajımı okumamışsın :)
Çünkü okusaydın seninle aynı fikirde olduğumu bilirdin.

Yukarıdaki diğer mesajı da beylik laflara sünger çekmek için yazdım.
Hangi beylik laflar? "Hiç bir kadın o veya bu nedenden dolayı incitilemez"

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Her ne kadar kadın dövülmez desekte maalesef dövülüyor.
Bunun eğitimlede alakası yok üstelik. Ve benim şöyle bir gözlemim var.
Çalışan kadınlar daha fazla dayak yiyor. (Yeni bir tartışma konusu olcak şimdi :))
Allah sonumu hayır etsin diyicem ama alttan almasını çok iyi öğrettiler bana.
Bazı kadınlarda hoşlanıyor sanki dayaktan.. Erkeğimdir döver, maço erkek beni
kıskanıyor dövüyor.. diyenlerde epey var. :)

Bu arada kadının yeri neresidir diye sormuşsun şeçil,
Tabi ki eşinin, çoçuklarının yanıdır.

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
çalışan erkeklerde dayak yiyorlar o zavallilari kim koruyacak ? yazık günah biz erkeklerede dayakla değilse bile laflada çok pis dövüyorsunuz bizi kadın ahalisi :)

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
Bu biraz insanların içinde olan bişey heralde. hiç hoş degil aslında ama çözümü bulunmuş da değil
>X<

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Elmacik dedi ki:
Tartarus dedi ki:
Elmacik dedi ki:
Tartarus dedi ki:

Ben konudaki tüm mesajları okudum. Ama sen zahmet edip konuya ikinci yazılan mesajı, yani benim mesajımı okumamışsın :)
Çünkü okusaydın seninle aynı fikirde olduğumu bilirdin.

Yukarıdaki diğer mesajı da beylik laflara sünger çekmek için yazdım.
Hangi beylik laflar? "Hiç bir kadın o veya bu nedenden dolayı incitilemez"
Mesajını bir daha okusana acaba kim beylik laflar kullanıyor? Ayrıca madem aynı görüşteyiz amacın ne? Kendinle çelişmek mi yoksa tartışma krizin mi tuttu?
Her neyse, birşeyi yanlış anlamışsam kusura bakma.

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
başlıkta tartışalım dedik gayet doal
ama kavga etmeyelim

flz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kadına dayak erkeğin acizliğinden başka birşey deyildir çünkü gücü anca ona yetmiştir.Allah erkekleri kadınlardan daha güçlü yaratmıştır kadını dövsün diye deyil korusun diye.Aslında dayağın kadını erkeği çocuğuda fark etmez dayakla ceza veya terbiye diye birşey sözkonusu bile deyil.Dayak uslandırmaz aksine daha asi daha hırçın yapar kişiyi nefret duygusunu çoğaltır.Dayak sadece acizliktir.

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
ama kadınlar doğuştan narin yaratılıştadırlar...yani doğuştan erkeklerden daha güçsüzdür..kadın dövmekte zorbalıktır >X<

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Ben şunu bilirim hiç bir zaman sarhoş adam ve savunmasız (güçsüz olan) kadın dövülmez . .

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
warkortali dedi ki:
Ben şunu bilirim hiç bir zaman sarhoş adam ve savunmasız (güçsüz olan) kadın dövülmez . .
bazen sarhoşlar çok zorluyo sınırları :&