Kadın ölümleri için yapılan protestolara polisin orantısız müdahalesi

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Engelli olduğum için soruyorum.. merak ediyorum... engelli bir kardeşimize şiddet olayı olsa. Bu millet bu kadar ayaklanır mı?
(Konuyla alakasi yok merak ediyorum ) sanatcilr denilenler bu kadar gözünüze sokar mıydı??
Üzerinden malum kişiler menfaat elde edebilecekse evet. Öbür türlü hayır.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Kulaklarımı kapatıyorum artık bu haberlere neden mi o öldürülen kadınlar aramızda öldüren kişilerde aramızda. Bu kadar ölüm oluyor bugün sosyal medyada kadın cinayetleri bitsin diye post atan adam yarın kadın öldürüyor. Bugün kadın cinayetleri bitsin diye post atan kadın yarın karşısındaki kişiyi öyle bir kışkırtıyor ki kendi ölümünü hazırlıyor. Kendi kendimizi bitiriyoruz. Medya ve bazı kişiler bize ayna tutuyor umrumuzda değil. Kışkırtılıyoruz. Tahammül edemez hale geldik yönlendirmeye müsait haldeyiz. Kendimiz ediyor kendimiz buluyoruz. Suçlu öldüren veya öldürülen değil bizleriz. Reelde sesimizi çıkarmadığımız şeylere sosyal medyada efe kesildiğimiz için. Sokakta kavga eden birisi görsek kimse hoop demez. Aynı olayı sosyal medyada öyle bir yazarız ki herkes bu olaylara karşı olduğumuzu sanar. Suçlu benim, suçlu sensin.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Kadına şiddete tabi ki hayır. Hepimizin bacısı eşi kızı var. Ama protesto amacını aşarsa Polisin ikazlarına uymazsa Polis gereğini yapar. Bu herkes için geçerli, herkes hakkını ararken polise dolayısıyla Devlete karşı gelmemeli. Kurallara uyduktan sonra polis zaten bir şey yapmıyor. Allah ölen kardeşimize rahmet eylesin, ailesine sabır versin.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bunlar kimin polisleri ? yazık gerçekten

Söyleme gel işte bu düşüncede olanlar yüzünden kavga dövüş çıkıyor işte. Oradakiler Türkiye Cumhuriyeti devletinin polisi.

Ama olaydan protesto yapmaktan çok Polise düşman gözü ile bakan saldıran taşlayan küfür hakaret eden zihniyette insanlar aramızda geziyor. Sonra polis bizi dövdü oluyor... Gelde sinirlenme.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Emin olun ayaklanır, ama konuyla alakasız cevaplarda uyarı alabilirsiniz haberiniz olsun.
Uyarı almaya razıyım ama ayaklanmaz.. kurumlar tarafından o kadar üzeri örtülen şiddet var ki kimsenin ruhu bile duymuyor hadise sızdırilinca duyuyuluyor.. ve gündemden düşüyor.. ben nerdeyse caza aldim ben şikayet ettim duyurdum okuldaki bayanlar bile bisey yapmadı biliyorlarmış meseleyi işsiz kalma korkusu... kimse suçlu aramasın ve kimse devlet adalet polis suçlu demesin bir suçlu varsa biziz biz yani kendimiz kizlarla erkekleri nasil yetiştirdiğimiz ortada... kusura bakmayın çok doluyum.. kadınlar kadınları erkekler erkekleri sevmiyor... asıl kimse kimseyi sevmiyor

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Konuyu farklı mecralara çekmeyin arkadaşlar. Söylemlerinize dikkat edin. Kimse kimseyi kırmasın. Medenice konu yürüsün. Herkese iyi forumlar.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bu ülkenin polisi insanlara kolay kolay zarar vermez zaten ben de tam olarak buna kızıyorum. Mutlaka bir şeyler yapmışlardır, çırpınmışlardır arbede arasında olmuştur hiçbir polis durduk yere bunu yapmaz, madem haksız yere böyle yaptılar o zaman dava açsınlar da takip edelim bakalım polis görevden alınacak mı.

Bu arada sırf kadın diye müdahale de mi etmesinler? Artık her bireye feminizm aşılanmalı...

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Yine olayı geziye falan çekmeye çalışanlar olmuş. Onlara ben yazık diyorum sadece yazık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kadın ölür kuyruk sallamasaydı derler, yürüyüş yapılır yapmasalardı derler. Zihniyetinizi seveyim sizin!

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Yine olayı geziye falan çekmeye çalışanlar olmuş. Onlara ben yazık diyorum sadece yazık.

Kadın ölür kuyruk sallamasaydı derler, yürüyüş yapılır yapmasalardı derler. Zihniyetinizi seveyim sizin!
Bakın önceki konuda da bundan bahsediyorum, bu tür olaylarda hatalara tepki gösterince de katil destekçisi oluyorsunuz :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
"Gezi olaylarına" da aramızda toz konduramayanlar var, bu da besbelli...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Konuyu saptırma kadın yürüyüşünden geziyi andırıyor ne demek ne kadar sığ bir düşünce bu!
Okuduğunu bile bile inkar ediyorsun, al sana kopyaladım, bi daha oku belki yaptığın haksızlığın farkına varırsın...(!)

1595368226420.png

Neden konuyu hep farklı yönlere çekiyorsunuz ? Sizin amacınız tartışma ortamı yaratmak .
Mesajın bana ise kendi yaptığını bana yakıştırıyorsun derim yok bana değil de malum kişilere yaranmak ise beni alet etme derim mesajlarına... Kötü polis-iyi polis olayını da bıraktın, kötü üye- iyi üye oynunu oynamaya başladın, sen ne hokkabazsın sen !

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Neden konuyu hep farklı yönlere çekiyorsunuz ? Sizin amacınız tartışma ortamı yaratmak .

Olayı kızıştıran sensin. Bunlar kimin POLİSİ ne demek =? Devletin polisi.

Şimdi eyleme gelirsek. Kadın ölümleri için ya yürüyüş. Neden eylemde KATİL DEVLET diye slogan atılır bana açıklayabilirmisinz =?
Yoksa polis gayet gösteriye yürüyüşe izin veriyor. Ama derdi eylem olmayan insanlar orada kavga dövüş çıksın bakın biz madur olduk polis bizi dövdü kafasına girmeye çalışıyor. Polise küfür hakaret mukavemet ama hep onlar madur.

Not: Ayrıca eylemde binlerce kadın var ve sadece 10-15 kişilik bir gruba müdahale edilip tutuklanıyor.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877

Şimdi eyleme gelirsek. Kadın ölümleri için ya yürüyüş. Neden eylemde KATİL DEVLET diye slogan atılır bana açıklayabilirmisinz =?
Yoksa polis gayet gösteriye yürüyüşe izin veriyor. Ama derdi eylem olmayan insanlar orada kavga dövüş çıksın bakın biz madur olduk polis bizi dövdü kafasına girmeye çalışıyor. Polise küfür hakaret mukavemet ama hep onlar madur.
Al katil devlet sorusunun cevabı

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392

Not: Ayrıca eylemde binlerce kadın var ve sadece 10-15 kişilik bir gruba müdahale edilip tutuklanıyor.

Arkadaş güzelce cevaplamış bak .yukarıda.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Arkadaş güzelce cevaplamış bak .yukarıda.

Heee adam bunu izlemiş ve kadını öldürmeliyim demiş demek ... :( Yok abi yok çok sığı bakış açısı. Kimlere mesajlaşıyoz bu forumda :(

Koşun meydanlara Katil devlet Katil Polis diye eylem yapalım polis ile çatışalım bu mu yani olay...

Adam bar işletiyormuş zengi birisi hem evli hem sevgilisi var gidiyor öldürüyor kadını kıskandım öldürdüm diyor onu bile Hükümete Erdoğan'a yamamaya çalışıyorsunuz ya PES DİYORUM.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
video her şeyi anlatıyor ne güzel. diyaloğa girmeye gerek kalmıyor.

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Sosyal medyada ayaklanılsaydı daha iyi olabildi ama , doğuda terör ,daha yeni darbeden çıkmış bir ülke, aşağıda akdeniz petrol savaşları, bide kıbrıs algısı ,ermenistan yunanistan polemikleri siyasi karışıklar , falan felen Allah muahafaza işi siyasete kaydırıp yine bu olayı gezi parkı olayları gibi ülkeyi karıştırmak için kullanılabilirdi Polisimizin yaptığı doğru ama düşündüğüm şey bu kadınlar da akıl yokmu ki direniyorlar amaçları ne neyse yapmayın böyle şeyler...

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Biraz da öldürülen kadından alıntılar atayım da belki utanırlar

Ekli dosyalar

• 49F9C00F-4687-4CDD-877C-09D7E8C7FE1B.jpeg
    49F9C00F-4687-4CDD-877C-09D7E8C7FE1B.jpeg
    89.7 KB · Görüntüleme: 78
  • 62E54481-B493-4138-9705-E61B7DE91C28.jpeg
    62E54481-B493-4138-9705-E61B7DE91C28.jpeg
    55.6 KB · Görüntüleme: 85
  • 875E68BC-A79F-4EBE-B6CF-A6817285AA9E.jpeg
    875E68BC-A79F-4EBE-B6CF-A6817285AA9E.jpeg
    97.8 KB · Görüntüleme: 78

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Her şeyi milliyetçiliğe, vatanseverliğe çekmeseniz sizce de daha iyi olmaz mı? Bu ülkede gerçekten kadın olmak zor arkadaşlar, bunu kabul edelim. Genel görüşüm konunun ilk sayfasındaki yorumumda yazıyor, yinelemeyeceğim.
Ancak kadınlar toplumun belli bir kısmı tarafından hem psikolojik hem fiziksel şiddete maruz kalıyor. Bazı kadınlar toplu taşımada bir yerden bir yere giderken bile tacize uğruyor, inanabiliyor musunuz buna? Çoğu kadın bu devirde bile erkeğin gölgesinde yaşamını sürdürüyor. Erkek her şeyi yapıyor, haklı oluyor ancak kadın bir taşı bile yerinden kaldırırken iki kere düşünüyor. Ölüyor, öldürülüyor. Yaşasa bile belki bulunduğu evde yaşayan bir ölü haline geliyor. Bu işler öyle kolay değil. Bu insanlar elbette sokağa da çıkar, haykırırda. En doğal haklarıdır. Bir gün bir yerde denk gelirsem ve kabul ederlerse kendileriyle bağırmaktan şeref duyarım bu düzene dur demeye çalıştıkları için. Yapabilecekleri budur zaten, ne yapabilirler ki? Bağırırlar, çağırırlar ve dönerler evlerine. Geri kalan her şey devlete kalır. Neticesinde yasayı yapan devlet, uygulayan devletin organlarıdır. Oradaki o haykırış ''Bakın biz buradayız, bu işi düzeltin.'' demektir. Ama biz napıyoruz, her şeyi geziye bağlıyoruz mesela. Ayıptır gerçekten, yitip giden canlara ayıptır. Şimdi biz şurada 100 kişi toplansak mutlaka gelir aramıza bir provakatör. Terörist fikirli olmasına gerek yok, ortalığı karıştırıp keyif alan insanlar var. Mutlaka gelir yani. Haklı bir şey için ben orada yürüyorsam benim ne suçum var peki? Yok değil mi?
Polis askere gelirsek elbette ki canımız ciğerimizdir. Polis, asker dediğimiz insanda biz değil miyiz neticede? Ancak her şeyi farklı düşünmemek lazım. Her polis iyi değildir mesela. Gerçekten biz her ne kadar konduramasakta işin düştüğünde seni başından atan, bazen haksız yere cebindeki kimliğine güvenip insanları ezmeye çalışan, fiziksel şiddet uygulayan polislerde mutlaka var. Bunların yanında tüm teşkilatı tabii ki yakamayız ama tüm teşkilatta harika işliyor, bir tane bile kusurlu eleman yok diyemeyiz. Yani her şeyi her konuda halka yıkamayız. Yine de tabii ki işini layıkıyla yapan polisimizin de askerimizin de ayağına taş değmesin, var olsunlar.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Her şeyi milliyetçiliğe, vatanseverliğe çekmeseniz sizce de daha iyi olmaz mı? Bu ülkede gerçekten kadın olmak zor arkadaşlar, bunu kabul edelim. Genel görüşüm konunun ilk sayfasındaki yorumumda yazıyor, yinelemeyeceğim.
Ancak kadınlar toplumun belli bir kısmı tarafından hem psikolojik hem fiziksel şiddete maruz kalıyor. Bazı kadınlar toplu taşımada bir yerden bir yere giderken bile tacize uğruyor, inanabiliyor musunuz buna? Çoğu kadın bu devirde bile erkeğin gölgesinde yaşamını sürdürüyor. Erkek her şeyi yapıyor, haklı oluyor ancak kadın bir taşı bile yerinden kaldırırken iki kere düşünüyor. Ölüyor, öldürülüyor. Yaşasa bile belki bulunduğu evde yaşayan bir ölü haline geliyor. Bu işler öyle kolay değil. Bu insanlar elbette sokağa da çıkar, haykırırda. En doğal haklarıdır. Bir gün bir yerde denk gelirsem ve kabul ederlerse kendileriyle bağırmaktan şeref duyarım bu düzene dur demeye çalıştıkları için. Yapabilecekleri budur zaten, ne yapabilirler ki? Bağırırlar, çağırırlar ve dönerler evlerine. Geri kalan her şey devlete kalır. Neticesinde yasayı yapan devlet, uygulayan devletin organlarıdır. Oradaki o haykırış ''Bakın biz buradayız, bu işi düzeltin.'' demektir. Ama biz napıyoruz, her şeyi geziye bağlıyoruz mesela. Ayıptır gerçekten, yitip giden canlara ayıptır. Şimdi biz şurada 100 kişi toplansak mutlaka gelir aramıza bir provakatör. Terörist fikirli olmasına gerek yok, ortalığı karıştırıp keyif alan insanlar var. Mutlaka gelir yani. Haklı bir şey için ben orada yürüyorsam benim ne suçum var peki? Yok değil mi?
Polis askere gelirsek elbette ki canımız ciğerimizdir. Polis, asker dediğimiz insanda biz değil miyiz neticede? Ancak her şeyi farklı düşünmemek lazım. Her polis iyi değildir mesela. Gerçekten biz her ne kadar konduramasakta işin düştüğünde seni başından atan, bazen haksız yere cebindeki kimliğine güvenip insanları ezmeye çalışan, fiziksel şiddet uygulayan polislerde mutlaka var. Bunların yanında tüm teşkilatı tabii ki yakamayız ama tüm teşkilatta harika işliyor, bir tane bile kusurlu eleman yok diyemeyiz. Yani her şeyi her konuda halka yıkamayız. Yine de tabii ki işini layıkıyla yapan polisimizin de askerimizin de ayağına taş değmesin, var olsunlar.
Noktası virgülüne kadar doğru. Polis durduk yere yapmak şu durduk yere yapmaz mantığıyla hiçbir şekilde gelişemeyiz.