Haber Kadın ölümleri için yapılan protestolara polisin orantısız müdahalesi

Assad Najjar

Doçent
Herkes bıktı artık bu cinayetlerden sokakta bile yürürken rahat olamayacak mıyız biz? Bu kadar kadının delirmesi doğal değil mi? Yeter artık ya!
Dilara hanım, bu devletin polisi durup dururken müdahale etmez. Bir kadın olarak, kadına şiddete karşı çıkmanız hakkınızdır, buna saygı duyarım. Ama bunun yolu haberde bahsedildiği şekilde değil.
Zira bu ülkede gösteri oluyorsa bilin ki göstericilerin niyeti gündemi kendi emellerine alet etmektir.
Kaldı ki olayın başını-sonunu bile bilmiyoruz ki polisin neden müdahale ettiğini de bilelim.

Yine de her zamanki gibi hatırlatmak isterim ki bu forumdaki herkesin görüşüne saygım vardır.

Elinde delil var mı bu dediklerine dair?

Takva çığırtkanlığı yapıyorsun. Takvalı adam bilmeden, görmeden zan ile iftara mı atar? Nerede hüsnü zan?

Zamanında sanırım Hz. Ömer zamanı.

4 adam gelmiş 3'ü şu şununla zina ediyor demiş. 4.cüsüne sormuş sallanıyorlardı ama örtü vardı demiş. HZ. Ömer hepsine sopa cezası vermiş.

Yine bir hadiste Bir kimse, bir müminde olmayan bir şeyi ona isnat ederse (iftira ederse), yaptığı iftiranın cezasını çekmeden Allah Teâlâ onu koyduğu cehennemden çıkarmaz.” (Ebu Davud, Akdiye, 14; İbn Mace, Eşribe,4)

Şimdi sen neye göree söylüyorsun bunları? Ben günahtan korkmuyorum diyorsan nerede senin takvan, nerede kaldı senin takva vaazın? Ne anlamı kaldı?
Ya bu kadar çok yazmışsın ama neye delil istediğini açıkça yazmamışsın... Şimdi sen devletin bu gösterilerden veya şovlardan çığırtkanların bazılarının ajan olup olmadığı yönünde delil mi getirmemi bekliyorsun ? 😂🤣 Yav hiç ajanların tespitini yapıp delil getiren bi sıradan vatandaşa rastladın mı hiç?Böyle şeyleri ancak işin içinde pişenler bilir.

Ya bu kadar çok yazmışsın ama neye delil istediğini açıkça yazmamışsın... Şimdi sen devletin bu gösterilerden veya şovlardan çığırtkanların bazılarının ajan olup olmadığı yönünde delil mi getirmemi bekliyorsun ? 😂🤣 Yav hiç ajanların tespitini yapıp delil getiren bi sıradan vatandaşa rastladın mı hiç?Böyle şeyleri ancak işin içinde pişenler bilir.
İçlerinde şeytana pabucunu ters giydirecek kadınlar var demişsin neye göre dedin diyorum sen hadis yazdığım yoruma gülücük atıyorsun. Ciddiyet.

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Dilara hanım, bu devletin polisi durup dururken müdahale etmez. Bir kadın olarak, kadına şiddete karşı çıkmanız hakkınızdır, buna saygı duyarım. Ama bunun yolu haberde bahsedildiği şekilde değil.
Zira bu ülkede gösteri oluyorsa bilin ki göstericilerin niyeti gündemi kendi emellerine alet etmektir.
Kaldı ki olayın başını-sonunu bile bilmiyoruz ki polisin neden müdahale ettiğini de bilelim.

Yine de her zamanki gibi hatırlatmak isterim ki bu forumdaki herkesin görüşüne saygım vardır.
Kadınlar sürekli taciz görüyor, psikolojik/fiziksel şiddet görüyor, daha binlerce şey yaşıyor. Bu kadar cinayet vahşet varken insanlardan nasıl sakince oturmasını bekleyebilirsiniz? Protesto etmek bir haktır. Böyle bir günde hele polis Bu şekilde kadınları darp edemez. Bunun gerekçesi olamaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tam olarak ne anlatmak istediniz ? Anlaşılamadı...
İşinize gelmemiştir

ALLAH aşkına devletin başına geç oy vermezsem namerdim dediğini de yap valla duacın olurum ama her aday kul hakkı yemicem yedirtmicem diye oy ister sonrası malum..
Vallahi bana 80 bin TL maaş yeter. 20 bin de olur. Ben ömrüm boyunca araba sevdası olmayan biriydim. Odamdan da kolay kolay çıkmam işim falan çok. Bana bir iPad Pro bir tane düzgün bilgisayar. Sınırsız mobil internet versin bir de maaş ben yaparım. :D
80 bin TL maaşı yetiremeyenleri ben gerçekten anlayamıyorum. Hani gerçekten astronomik rakam.

İçlerinde şeytana pabucunu ters giydirecek kadınlar var demişsin neye göre dedin diyorum sen hadis yazdığım yoruma gülücük atıyorsun. Ciddiyet.
Devletin güvenlik güçlerinden emekli veya hala çalışır halde bulunan önemli şahsiyetler tvlerde ve gazetelerde bununla ilgili çokça yazı yazmışlardır ve demeç vermişlerdir... Bazen polis arkadaşlarla da sohbet etmek fırsatını bulursan yaptıkları işin ne kadar da zor ve sinir uçlarını zorladığını sana anlatırlar...

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Devletin güvenlik güçlerinden emekli veya hala çalışır halde bulunan önemli şahsiyetler tvlerde ve gazetelerde bununla ilgili çokça yazı yazmışlardır ve demeç vermişlerdir... Bazen polis arkadaşlarla da sohbet etmek fırsatını bulursan yaptıkları işin ne kadar da zor ve sinir uçlarını zorladığını sana anlatırlar...
O konuştuğunuz birkaç kişiye göre mi yorumluyorsunuz? Bu ülkenin kadını da durduk yere protesto yapmaz biliyor musunuz?

Banane?
Tıpta koruyucu hekimlik diye bir esas vardır. Adamı tedavi odaklı çalışmazsın hasta olmaması için uğraşırsın.

Burada da aynı hesap. Sen adaletinle güven vermiyorsun. Güvenmeyen adama gayrı meşru müdafaayı meşrulaştırmaya çalışıyorsun.

O konuştuğunuz birkaç kişiye göre mi yorumluyorsunuz? Bu ülkenin kadını da durduk yere protesto yapmaz biliyor musunuz?
Ya ben mesajın başında neler yazmışım siz cımbızla olayı şahsileştirip suçu bana yıkmaya çalışıyorsunuz! Algı oyunu oynuyorsunuz açıkça, ben diyorum ki tvlerde gazetelerde bi sürü açıklama zaten var, inanmayan gitsin polisle de konuşsun dedik suç mu işledik?

Dertsizali

Profesör
Engelli olduğum için soruyorum.. merak ediyorum... engelli bir kardeşimize şiddet olayı olsa. Bu millet bu kadar ayaklanır mı?
(Konuyla alakasi yok merak ediyorum ) sanatcilr denilenler bu kadar gözünüze sokar mıydı??

Engelli olduğum için soruyorum.. merak ediyorum... engelli bir kardeşimize şiddet olayı olsa. Bu millet bu kadar ayaklanır mı?
(Konuyla alakasi yok merak ediyorum ) sanatcilr denilenler bu kadar gözünüze sokar mıydı??
Üzerinden malum kişiler menfaat elde edebilecekse evet. Öbür türlü hayır.

yolcu35

Doçent
Kulaklarımı kapatıyorum artık bu haberlere neden mi o öldürülen kadınlar aramızda öldüren kişilerde aramızda. Bu kadar ölüm oluyor bugün sosyal medyada kadın cinayetleri bitsin diye post atan adam yarın kadın öldürüyor. Bugün kadın cinayetleri bitsin diye post atan kadın yarın karşısındaki kişiyi öyle bir kışkırtıyor ki kendi ölümünü hazırlıyor. Kendi kendimizi bitiriyoruz. Medya ve bazı kişiler bize ayna tutuyor umrumuzda değil. Kışkırtılıyoruz. Tahammül edemez hale geldik yönlendirmeye müsait haldeyiz. Kendimiz ediyor kendimiz buluyoruz. Suçlu öldüren veya öldürülen değil bizleriz. Reelde sesimizi çıkarmadığımız şeylere sosyal medyada efe kesildiğimiz için. Sokakta kavga eden birisi görsek kimse hoop demez. Aynı olayı sosyal medyada öyle bir yazarız ki herkes bu olaylara karşı olduğumuzu sanar. Suçlu benim, suçlu sensin.

BJKolik

Tek Yol BEŞİKTAŞ
Yönetici
Moderatör
Kadına şiddete tabi ki hayır. Hepimizin bacısı eşi kızı var. Ama protesto amacını aşarsa Polisin ikazlarına uymazsa Polis gereğini yapar. Bu herkes için geçerli, herkes hakkını ararken polise dolayısıyla Devlete karşı gelmemeli. Kurallara uyduktan sonra polis zaten bir şey yapmıyor. Allah ölen kardeşimize rahmet eylesin, ailesine sabır versin.

OzkanK.

Profesör
Bunlar kimin polisleri ? yazık gerçekten

Söyleme gel işte bu düşüncede olanlar yüzünden kavga dövüş çıkıyor işte. Oradakiler Türkiye Cumhuriyeti devletinin polisi.

Ama olaydan protesto yapmaktan çok Polise düşman gözü ile bakan saldıran taşlayan küfür hakaret eden zihniyette insanlar aramızda geziyor. Sonra polis bizi dövdü oluyor... Gelde sinirlenme.