Kaçırılmayacak Fiyata Donanım Tavsiyeleri

Kaçırılmayacak Fiyata Donanım Tavsiyeleri konusunu faydalı buluyor musunuz?

  • Evet

  • Hayır

  • Daha iyi olabilir(Önerisi olanlar lütfen konuya yorum yapmasın özel mesaj yoluyla ulaşsın.)


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Merhaba,

Bilgisayar toplama işiyle sürekli olarak iç içeyim. Dolayısıyla piyasadaki donanımların bir çoğunun da fiyatlarını takip ediyorum. Belirli aralıklarla çok uygun fiyata ürünler düşüyor ve bunları sizlerle paylaşmamın faydalı olacağını düşündüm. Aynı şekilde bu konu üzerinden de fiyat tartışması, ürün yeterliliği gibi şeyler konuşabiliriz. Fiyat performans olarak bulduğum, fiyat olarak sabit olsa bile aynı fiyata daha iyi performansın alınamayacağını düşündüğüm ürünleri paylaşacağım. Genel olarak AMD 5000, NVIDIA 2000 serisi, MSI anakartlar, AMD işlemcilerin fiyatları hakkında yetkin olduğumu düşünüyorum. Aranızdan bana destek olmak isteyen olursa bu konuda ilerleyen zamanda görüşüp birlikte de götürebiliriz bu işi.

Şunu da belirteyim ki alışveriş yapmadığım ya da güvenmediğim hiçbir satıcıdan ürün önermeyeceğim.

Özel mesaj yoluyla ulaşmadan ürün atanlar, konunun amacını aşan yorum yapanların yorumları silinecektir.


Atılan ürünler hakkında küçük bir inceleme veya performans belirtmek zorunludur.

Ürünleri 2 kategoride belirteceğim:
1. Kategori : Kaçırılmayacak derecede uygun fiyat
2. Kategori : Fiyat performans ürünü

Son olarak sizlerden ricam, Kaçırılmayacak fiyat olarak gördüğünüz ürünler dışında buraya ürün atmamanız olacaktır. Fiyat hakkında emin değilseniz özelden ulaşıp daha sonra buraya atmayı konuşabiliriz. Bu durumun böyle olması, konuda kirlilik/yanlış yönlendirme olmaması açısından önemli olacaktır.

Bu konu üzerinden reklama hiçbir şekilde izin verilmeyecektir. Tarafımdan forum üyelerinin maddi olarak faydasına olacak ürünler atılacaktır. Yazılanlara uymayan üyelere gerekli işlemler yapılacaktır.

Dilerseniz bir kaç örnekle başlayalım:

Kategori 1

Corsair SP120 3 lü paket: RGB sevip işi biraz abartmak isteyenler için güzel fanlardır. Verdiğiniz paraya değer mi değmez mi tartışılır fakat piyasa olduğundan 100 lira kadar daha uygun fiyat.
SP120

MSI MPG b550 Gaming Edge WiFi anakart: Yeni nesil üst seviye anakart arayanlar için piyasası 1900 lira civarında olan anakart.
MSI b550 Gaming Edge

Corsair Spec Delta Kasa 650W psu ile birlikte: Corsair RGB olarak çıkardığı kasalardan birisidir. 3 adet RGB fan ve 650W psu ile birlikte son 4 ürün kalmış.
Spec Delta 650W

Kategori 2

DeepCoolRF120 Fan: Son zamanlarda yaklaşık 8 tane aldığım/aldırdığım fandır kendisi. Fiyatına göre aldığınız performans gerçekten etkileyici. Kasa fanı ihtiyacı olanlara özellikle bu fiyat bandında tek tavsiyemdir.
RF120
 
Son düzenleme:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Kategori 1
144 hz 24 inch Samsung CRG 50 monitör 1350 lira. 5-6 ay önce bu fiyatlara satılan monitörün günümüz piyasası 1500 lira. VA panel Curved ekrana sahip monitör, Samsungun fiyat performans ürünlerinden biri
 
  • Beğen
Reactions: STB

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Kategori 1
Depolama biriminin güvenilir markalarından WDnin Blue serisi NVME m.2 1084 lira. 2400 Okuma 1950 yazma hızına sahip olan ürünün piyasası 1300 lira civarında.
 

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Arkadaşlar bu akşam gaming geceleri var. Ürünler saat 19:00 dan itibaren açıklanacak 22:00 da ise indirim başlayacak. Ürünleri açıklanmasının ardından buradan elimden geldiğince değerlendireceğim. Hangi fiyat aralıklarına KAÇIRILMAYACAK FIRSATTIR,hangi fiyatı bekliyorumdur, hangi fiyatlara yalan indirimdir kendimce belirteceğim. Fikir sormak/belirtmek için burayı kullanabilirsiniz.
 

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
🆎 incehesaptan Arctis 1 alınırmı
İndirim daha açılanmadı. Site güvenilirliği açısından soruyorsanız güvenilir sitedir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

3600x saat 10 da indirimde. Şahsi görüşüm 3700x ya da 3600 almak daha mantıklı.

Tahmin:1700 tl
Kaçırılmayacak fırsat seviyesi:1550-1650
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gigabyte GV-N208SWF3OC-8GD GeForce RTX 2080 Super Windforce OC 8G 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı - incehesap.com
2080 Super. Geçen hafta Asus Dual modelini 5200 liradan satışa çıkarmıştı İncehesap. Benzer değerlere inebilir. Modelin Windforce olmasından dolayı fiyat bir miktar daha yüksek olacaktır. 3000 Serisinin açıklanmasıyla beklenmedik derecede fiyatlar da görebiliriz. Ekran kartı için 3000 serisini bekleyemem diyenlere çare olacak bir fiyat geliyor gibi.
Tahmin : 5400
Mesaj otomatik birleştirildi:

AMD ekran kartlarını şu an ki indirimlerle almak mantıklı görünmüyor. MSI modelleri maalesef fiyat/performans olarak yarıştığı muadillerin gerisinde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cooler Master ML240L V2 sıvı soğutma indirimde. Şu an en uygun fiyata itopyada 800 liraya alabiliyorsunuz. Bakalım indirimle nasıl olacak.Beklediğim fiyat gelirse ben bir tane alıyorum. Öneri için teşekkürler. @Görkem Say

Beklenen fiyat:700 Tl
 
Son düzenleme:

HalukSonmez

Küp Olamayan Küpler
İçerik Ekibi
Kategori 1

Hava akışı güzel bir kasa arıyorsanız. XPG INVADER 9 fan desteğiyle dikkat çeken bir kasa.
Bu fiyata alınacabilecek en iyi kasalardan biridir. Piyasası 550tl civarında.
 

Optikiyaza

Profesör
Cezalı
Yarın Mega Eylül 8-10 Eylül arasında başlıyor iyi bir indirime düşerse o zaman almayı düşünün kafanızda net bir RAM varsa
 

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Yarın Mega Eylül 8-10 Eylül arasında başlıyor iyi bir indirime düşerse o zaman almayı düşünün kafanızda net bir RAM varsa
Bu fiyatın altına kolay kolay düşmez ramler. Olacağı max bu kadar. Ram piyasasında 2x8 için düşünüldüğünde 500TL ve altı iyi bir fırsattır
 

SDN Son Haberler

Üst