Kaçınılmaz son! Galaksiler Çarpışacak!

Bu konuyu okuyanlar

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
[MENTION=67301]RocKhan[/MENTION] çok güzel bilgiler vermişsin , ellerine sağlık.

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bir konuya açıklık getirelim, Allah'ın yaratması iki türlüdür.

1-Yoktan var etmek
2-Yarattığı şeyden başka bir şey meydana getirmek.

Bu da genel olarak biyolojik, fizyolojik vb çeşitli yollarla olur. Örnek vermem gerekirse Hz.Adem'in yaratılışı böyledir, yani yoktan var edilmemiş, Allah'ın OL demesi ile olmamıştır, onu var olan maddeleri kullanarak yaratmıştır, zaten bu aşamalar Kur'an ı Kerim de de anlatılmaktadır. Cinler de aynı şekilde yoktan var edilmemiş Ateşten yaratılmıştır, Yani İnsanın yaratılışında toprağın ve diğer minerallerin kullanılmasını kast ediyorum. Mesela bir tohumdan Ağaç meydana gelmesi de bu şekil bir yaratıştır. Ağaç olarak yaratılmamıştır ama Ağaç vardır, belirli aşamaları geçerek ağaç olur.

Aslında Evrene bakarsak bir çok şey yoktan var edilmemiş, meydana getirme sürecei ile yaratılmıştır, şu anda sizi, beni, hatta elimin altında duran bilgisayar klavyesini oluşturan atomlar dahi bundan milyarlarca yıl önce vardı. Tüm bunlar bir şeyin başka bir şeylere dönüşmesi nedeniyle zamanla meydana geldi.

İşte bu aşamada İnsan'ın yoktan var etme değil ama tıpkı yüce yaratıcı gibi, bir şeyden başka bir şey meydana getirme süreci ile meydana getirmesi vardır.

Bilimsel açıdan bakılınca yoktan var olan bir şey bulunamaz, bu nedenle de bir çok insan Ateist ya da Darwinist olmayı seçer, fakat gel gör ki, şu an yoktan var olmamış denilen her şey aslında 14 milyar yıl önce Big Bang adı verilen patlamada yoktan var olmuştur. Şu anda var olan her şey o zaman var olan atomlar sayesinde meydana gelmiştir.

Ama allah ol demeden oluşuyorsa ilk atomlar nasıl oluştu ?

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Ama allah ol demeden oluşuyorsa ilk atomlar nasıl oluştu ?

Öncelikle lütfen dikkatli okuyun sayın Serkay, ben asla Allah ol demeden oluştu demedim, benden alıntı yaptığınız yerde sorunuzun cevabı var.

1-Yoktan var etmek (Bu kısmı Allah'ın ol demesi ile olur, Bing Bang olayında tüm atomlar meydana çıkmıştır, bu aşama sorunuzun cevabıdır)

2-Yarattığı şeyden başka bir şey meydana getirmek. (Yani Allahın ol demesinden sonra oluşan Atomların meydana getirdikleri diğer şeyler)

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Bu konuda neyin tartışması yapılıyor anlamıyorum...

...
abd nin bu konuları devamlı gündeme sürmesinin astrunukiyle alakası yok onu diyorum adamlar kıyametle yatıp kıyametle kalkıyor şimdi orada ekonomi canlanmış kıyamete karşı tedbirler!!!alınmıştır olayın dini boyutuna gelince bazı kardeşlerimizin yaratma kelimesini yersiz kullanması var kı
Alemlerin Rabbi işaret buyuruyor insanoğlu nasıl meydana geldi oraya baksın bir pis sudan yani haddinizi bilin diyor

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
abd nin bu konuları devamlı gündeme sürmesinin astrunukiyle alakası yok onu diyorum adamlar kıyametle yatıp kıyametle kalkıyor şimdi orada ekonomi canlanmış kıyamete karşı tedbirler!!!alınmıştır olayın dini boyutuna gelince bazı kardeşlerimizin yaratma kelimesini yersiz kullanması var kı
Alemlerin Rabbi işaret buyuruyor insanoğlu nasıl meydana geldi oraya baksın bir pis sudan yani haddinizi bilin diyor

Doğru bilgi ile yanlış yolda ilerliyorsun...

Amerika'lılar değil, İsrail+Amerika'daki bir takım güçlü siyonistler...

Maksat "kendi inançları gereği" kıyamet tarihini erkene getirmek...

Süleyman Mabedini yeniden inşa etmek...

Bunun için çok ciddi bir şekilde çalışıyorlar...

Bir çok uyduruk sebeple çıkarılan savaşlar da bunun için yapılıyor.

Ancak senin göz ardı ettiğin bir konu var...

Siyonistler kıyamet tarihini erkene çekmeye çalışırken 4 Milyar Yıl sonrasına süre vermek onların işine yarayacak bir şey değil...

Onları geçtim sokaktaki sıradan bir Müslüman'a sorsanız 4 milyar yılı geçtim kıyametin kopması için en fazla 2000-3000 yıl süre verecektir...

Dışarıdan bakınca tek parça bir ABD görüyor olabilirsin...

Ama kazın ayağı öyle değil...

ABD'de her güç siyonist olmadığı gibi her güçlü yahudilere de çalışmıyor...
Yahudi düşmanı çok güçlü kurumlar var. Bunlar Hz. İsa'nın Yahudilerce öldürüldüklerine inandıkları için tarih boyunca Yahudilere düşman olmuş gruplar.

Bazıları ise Yahudileri hiç sevmedikleri halde dünya üzerindeki Yahudi Lobisinden faydalanmak isteyen Gruplar var.
Yıllarca Ermenilere karşı Türkiye de Yahudi Lobisinden faydalandı!

Önce ABD'nin tek parça bir hizmete odaklanan bir yapı olmadığını fark edelim. Ondan sonra 4 Milyar Yıl gibi çok uzun bir sürenin Kıyametçilerin işine gelecek bir süre olmadığını görelim...

Bazı şeyleri bilmek, farkında olmak çok iyi...
Ancak bildiklerimiz bizi paranoyak yaparsa o zaman sorun var demektir.
Komplo teorileri kurmak her zaman iyidir.
Komplo teorilerini hayat felsefesi yapmak ise sakattır...

Evet bir takım Yahudiler Süleyman Mabedini İnşa etmek ve Kıyamet Tarihini erkene çekmek istiyorlar.
Evet ABD'li Evangelistler Kıyamet konusunda seçilmiş insanlar olarak gördükleri Yahudilere yardım Etmeyi kendilerine farz görüyorlar.
Bu konuda çok büyük çalışmalar yapıyorlar. Kitaplar, filmler, makaleler, sempozyumlar falan filan...

Bunları fark etmek, fark ettirmek güzel. Ama 4 Milyar Yıl gibi bir sürenin onların amacına hizmet etmediğini görmek gerek...

Derdin bu konuda insanları bilgilendirmek ise aç bir konu hepimiz istifade edelim. Ama böyle bir konunun altına öyle bir yorum yaptığında insanların senin yorumuna olan güvenleri sarsılıyor.

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Teeyyy sittin sene sonraki şeyi şimdiden mi dert etmişler.O zamana kalmaz kıyamet kopar zaten rahat olsunlar yahu :D

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bişey bulamayınca ısıtıp tekrar veriyorlar :)
Biliyoruz NASA'cım bunu,kaç yıl öncesinden hem de

EU.UKAB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgi için teşekkürler.Ama 4 milyar yıl sonra zaten dünya kalır mı belli olmaz

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Doğru bilgi ile yanlış yolda ilerliyorsun...

Derdin bu konuda insanları bilgilendirmek ise aç bir konu hepimiz istifade edelim. Ama böyle bir konunun altına öyle bir yorum yaptığında insanların senin yorumuna olan güvenleri sarsılıyor.

bu senin hüsn-ü kuruntun herhalde günlük konularımız sen hayal edemezsin benim yaşamımda sadece burası yok vakit budukça giriyorum açtığım konularda yeterlidir.güvenilirlik konusunda tevazu etmiyotum bir markayım güvenen kardeşlerim bana yere ki sayısına şaşarsın

gfddf8jt.png

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Nasreddin Hoca fıkrası gibi , inanmazsan say.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
ee madem ölücez okulu bırakayım ben o zaman :D