Kaçak telefon alımı sizce nasıl ?

Bu konuyu okuyanlar

aykutgnl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben xiami mi note 10 almak istiyordum fakat normal fiyatı 5300 ve çok pahalı.SSahibinden de bu telefonun prosunu 4200 civarı bulabiliyorum.Mi teknoloji diye bir satıcı var ? Acaba boyle kaçak telefonlar ne kadar güvenilir ? Garanti olmamasını çok dert etmiyorum ama telefonun da normal olmasını isterim ? Sizce güvenilir mi almalı mıyım ? Herhangi bir sorunlar karşılaşır mıyım önerilerinizi bekliyorm.

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
389
Ben xiami mi note 10 almak istiyordum fakat normal fiyatı 5300 ve çok pahalı.SSahibinden de bu telefonun prosunu 4200 civarı bulabiliyorum.Mi teknoloji diye bir satıcı var ? Acaba boyle kaçak telefonlar ne kadar güvenilir ? Garanti olmamasını çok dert etmiyorum ama telefonun da normal olmasını isterim ? Sizce güvenilir mi almalı mıyım ? Herhangi bir sorunlar karşılaşır mıyım önerilerinizi bekliyorm.
IMEI konusunda büyük sıkıntı çıkartır. (Klon IMEI olabilir, IMEI kaydı olmayabilir, Note 10 Pro diye hıyar çıkabilir vb.)

mizole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
4200TL risk edebilirseniz deneyin. Başarılı olma şansınız %50den az.

aykutgnl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4200 lirayı zor topladım ama güzel de bir telefon almak istiyorum aslında kaçaklar çok uygun ama daha önce hiç denemedim

aykutgnl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
imei durumu da sıkıntılı. şu başınıza gelebilir; terör örgütünde kullanılmış bir imei denk geliyor düşünsenize. polis asker eve baskın yapıyor. kimin imeisini attılar bilmek lazım. onuda öğrenemezsiniz. ha hiçbir şey de olmayabilir. telefonu alırsınız uzun uzun kullanırsınız. sonuçta satıcıda imei yi önceden kullananın ne tür bir insan olduğunu bilmiyor.
orijinal alın kafanız rahat olsun.

aykutgnl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
imei durumu da sıkıntılı. şu başınıza gelebilir; terör örgütünde kullanılmış bir imei denk geliyor düşünsenize. polis asker eve baskın yapıyor. kimin imeisini attılar bilmek lazım. onuda öğrenemezsiniz. ha hiçbir şey de olmayabilir. telefonu alırsınız uzun uzun kullanırsınız. sonuçta satıcıda imei yi önceden kullananın ne tür bir insan olduğunu bilmiyor.
orijinal alın kafanız rahat olsun.
orjinaller de çok pahalı düşücek gibi de durmuyor :/ ben de orjinalden alma taraftarıyım tabii de işte fiyatlar malum

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
tercih ve riskler tamamı sizlik. biz sadece seçenekleri gösteririz :)

ReinFury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bundan 5 yıl önce olsa getir kullan derdim ama artık ımeıdir o dur bu dur baya baya koydular üstüne artık dışardan getirirsen zarar edersin ve garantisi de olmaz

Reaksiyon puanı
6,425
İmei klon yaparsın 3 ve o imei sürekli çalınır ve sürekli imei klonlarorsın 3.de telefon gider ölür açılmaz ve bozulur. Bunu şahşen kendim yaşadım benim note 2m çöp oldu güzel telefon du.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Güvenilir bir satıcıdan alınırsa ve mümkünse elde kullanılmayan bir cihazın IMEI'si atılırsa sorun çıkarmaz.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
telefonda sorun yoksa alınır , imei kolay iş ben çok aldım zamanın da ve tanıdıklarım hala alıyor imei çözülüyor atabilir veya attırabilirsiniz.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Elinizde eski bir telefonunuz varsa daha güvenli olur bozulmuş fakat atmadığınız telefonlar falan
Tabi sizin önceden 0 almış olduğunuz

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Şansını bir dene. Ya kazançlı çıkarsın, ya da akıllanırsın. Her şeye olumlu yönden bakmak lazım. Parayı da bence çok dert etme. Önemli olan, her zaman sağlıktır.

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Ben normal dükkana gittim aldım, daha garanti eline alıp bakarak almak. İmei repair yaptırcam kısmetse yakında. 3400 e aldım 1.5 - 2 ay önce. Mi note 10 Pro. O şekilde almanı tavsiye ederim

88my

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşım eğer satıcı ile irtibat kurabilirsin, doğrudan yanına git ve telefona senin verdiğin imei numarasını yüklemesini söyle, hem orada test eder hemde gönül rahatlığıyla alabilirsin. Ya da satıcı ile irtibata geç senin söylediğin imei yüklesin cihaza ve ptt ile kontrollü kargo şeklinde göndersin.

Keşke ülkemizde böyle fahiş vergiler olmasa, yurtdışından telefon getirmek yasak olmasa, bizde bunları hiç konuşmuyor olsaydık. Ama bir çok kişiye göre bunları söyleyen ben suçluyum niye insanlara illegal yöntemden bahsediyorum çünkü, ama 1000 liralık telefonu vergi ve yasaklarla bana 2000 tl ye satılmasını sağlayan devletimiz çok kutsal ve yüce öyle mi? Şeriatta ticarette hiçbir kısıtlama bulunmamaktadır. Ama hükümetimiz işine geldiği zaman dinden örnek veriyor işine gelmediği zaman devlet gerekliliğinden bahsediyor.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Ben kaçak alınması tavsiye etmem ama illa da alacaksanız kaçak satan güvenilir bir yerden alın.

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Bence 4200 TL ye çok kaliteli başka modeller alabilirsiniz. 4200 TL yi hiç riske atmayın bence.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Kimse kaçak malını Sahibinden.com üzerinden satmaz. Bence bir sakıncası yoktur. Tabii yine de her zaman risk var. Belki acami bir kaçakçıdır. Tamir görmüş yada iade edilmiş bir ürün olma olasılığı bence daha yüksek.

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Bence 4200 TL ye çok kaliteli başka modeller alabilirsiniz. 4200 TL yi hiç riske atmayın bence.
Samsung dicekseniz hiç demeyin, 2 güncelleme verdikten sonra güncellemeleri kesiyor. Haa OPPO modelleri ya da one plus modelleri iyi. Arkadaşta one plus 7 pro var gerçekten çok güzel telefon. Ama çok pahalı.

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Kimse kaçak malını Sahibinden.com üzerinden satmaz. Bence bir sakıncası yoktur. Tabii yine de her zaman risk var. Belki acami bir kaçakçıdır. Tamir görmüş yada iade edilmiş bir ürün olma olasılığı bence daha yüksek.
Sahibinden com da hiç telefon araştırdınız mı? Hepsi garantisiz imei repair telefon. Zaten Türkiye garantili kayıtlı olan telefonlarda orda fiyatından belli ediyor. Açıklama kısımlarında zaten yazıyor herşey

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
satan kişi tanıdıksa alabilirsin ben sorun yaşamadım hatta üstüne rom falan attım bi kere imei gitti 1haftda düzelttiler o da bl kilidi kapalı olduğu için eğer kilidi açarsan 1günde halledebilirler satıcıya şu şekilde deyip terör örgütü vs den değil direkt orjinal cihazdan al diyeceğin şey şu "bana tuşlu telefon sat 100liralık o telefonun imeisini telefona tanımla ve o telefonu da kır at yada hiç açma telefonu 4 sene sonra açıp imeisni bi 5 sene daha uzatırmış olursun

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Samsung dicekseniz hiç demeyin, 2 güncelleme verdikten sonra güncellemeleri kesiyor. Haa OPPO modelleri ya da one plus modelleri iyi. Arkadaşta one plus 7 pro var gerçekten çok güzel telefon. Ama çok pahalı.
Daha önce samsung kullanmış biri olarak bundan sonra ne samsung alırım ne de tavsiye ederim. O fiyata huawei kullandığım için huawei in çok kaliteli modelleri var diyebilirim. Diğer markalarla ilgili pek bilgim yok ama 4200 TL bandında eminim ki çok iyi modeller vardır.

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Daha önce samsung kullanmış biri olarak bundan sonra ne samsung alırım ne de tavsiye ederim. O fiyata huawei kullandığım için huawei in çok kaliteli modelleri var diyebilirim. Diğer markalarla ilgili pek bilgim yok ama 4200 TL bandında eminim ki çok iyi modeller vardır.
Bende kullanmadım ama annem ve babam kullanıyor. Maalesef 2 güncelleme gördüler başka görmediler. Huawei kullanmadım övende çok, sanırım aileme Bi dahakine Huawei alıcam kısmetse

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Bende kullanmadım ama annem ve babam kullanıyor. Maalesef 2 güncelleme gördüler başka görmediler. Huawei kullanmadım övende çok, sanırım aileme Bi dahakine Huawei alıcam kısmetse
Ben samsung telefonu aldıktan yaklaşık 4-5 ay sonra kasmalar başladı ve telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm. Şaka gibi bir telefondu gerçekten :). 3 sene zor dayandım ve huawei aldım. Alalı 1 sene oluyor şimdilik şeytan kulağına kurşun canavar gibi. Bundan sonra telefon alacak olursam kesinlikle huawei alırım.