Kablosuz Kulaklık Yapılabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

ALPHA.7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ÖNCELİKLE SELAM'UN ALEYKÜM FORUMDA YENİYİM BELKİDE KONUYU YANLIŞ YERE AÇTIM ŞAYET ÖYLE BİRŞEY VARSA ŞİMDİDEN ÖZÜRLERİMİ İLETMEK DURUMUNDAYIM... LİSE ÖĞRENCİSİ OLARAK KAFAMDA MÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ OKUMAK VAR DOLAYSIYLA ŞU ELEKTRİK DAHA DOĞRUSU TELEFONUN KULAKLIĞA VERDİĞİ ELEKTRİK AKIMINI KABLOSUZ OLARAK İLETME GİBİ BİR YOL SÖZ KONUSU OLUR MU?
ÖRNEĞİN BİR UCU TELEFONDA TAKILIYKEN DİĞER UCU İLE ARASINDA KABLO OLMAKSIZIN AKIMI İLETİP SESİ DİĞER UCA AKTARA BİLİR Mİ ? OLMAYACAĞI YÖNÜ DAHA BASKIN OLSA DA AZ EVVEL İZLEDİĞİM BİR VİDEO (AŞAĞIDA MEVCUT) TEKRARDAN KAFAMI KARIŞTIRDI BEN DE BU SORUNUMU SİZ BÜYÜKLERİME DANIŞARAK ÖĞRENMEK İSTEDİM ? VARSA GÖRÜŞLERİNİZ YARDIMCI OLURSANIZ MAKBUL GEÇER SAYGILARIMLA
VİDEO ( )

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Hacı iletilen elektromanyetik dalgalar. Eğer kulaklığın kendi pili varsa kulaklıktan ses alabilirsin. Ki günümüzde uygulamaları var artık. Ama söylediğin şey pil olmadan bunu yapmaksa yani elektriği iletmekse bu teoride mümkün ama şuan için uygulaması yok.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Kablosuz elektrik iletimini dünyada sadece başaran adam senin profil fotoğrafındaki adamdı.
Hatta deneyleri sırasında kasabada depremler meydana geliyordu.
O proje ise General Electrics gibi büyük elektrik dağıtıcılarının baskısıyla iptal ettirildi.
O kadar ileri gitmene gerek yok.
Sen şuradaki elektrik hoparlörünü yap ve geliştir, özellikle düşük bass ve yüksek tiz frekanslarını destekleyecek hale getir çünkü bu haliyle kısıtlı bir frekans aralığında kullanılabiliyor, geleceğin hopalörleri bile olabilir.
1:50

ALPHA.7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hacı iletilen elektromanyetik dalgalar. Eğer kulaklığın kendi pili varsa kulaklıktan ses alabilirsin. Ki günümüzde uygulamaları var artık. Ama söylediğin şey pil olmadan bunu yapmaksa yani elektriği iletmekse bu teoride mümkün ama şuan için uygulaması yok.
Cevap icin tesekur ederm ustad

ALPHA.7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kablosuz elektrik iletimini dünyada sadece başaran adam senin profil fotoğrafındaki adamdı.
Hatta deneyleri sırasında kasabada depremler meydana geliyordu.
O proje ise General Electrics gibi büyük elektrik dağıtıcılarının baskısıyla iptal ettirildi.
O kadar ileri gitmene gerek yok.
Sen şuradaki elektrik hoparlörünü yap ve geliştir, özellikle düşük bass ve yüksek tiz frekanslarını destekleyecek hale getir çünkü bu haliyle kısıtlı bir frekans aralığında kullanılabiliyor, geleceğin hopalörleri bile olabilir.
1:50
Oncelikle cevabnz icin tesekur ederm zaten tesla bobininden esinlenerek boyle bir soru olustu kafamda ama siz ustadlardan gelen cevaplara bakilirsa pek mantkli durmuyor bu teori ama yinede ben dibini kurcalamaya devam ederm basta da belrttgm gibi tekrardan tesekur ederm cevap icin videodaki sistemi kendi capmda once daha az woltajli mini bir ön calisma dahilinde denerm basarili sonuc alirsam şayet daha da gelistirmeye calisirm ustad