Kablosuz High-Res Kulaklık Max 500 TL

Bu konuyu okuyanlar

ttamyurek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Bir süredir kulaklık araştırması yapıyorum. Özellikle donanımsal olarak bir farkı olmadığı halde yazılımsal olarak belirtilen farklar oldukça kafamı karıştırmış durumda. Öncelikle birkaç sorum olacak:

1) Oyuncu kulaklık ile müzik kulaklığı arasındaki fark nedir? Oyun oynamak için müzik kulaklığı neden tercih edemeyelim? Tamamen yazılımsal olan surround ses neden müzik kulaklıklarında uygulanamasın?

2) Stereo bir kulaklıkta 7.1 surround ses çalıştırılamaz mı? Çünkü 7.1 yazan kulaklıkların çoğunda tek sürücü var ve hepsi kendi yazılımları üzerinden sanal surround ses veriyor.

Ayrıca alacağım kulaklığın mecbur kalmadıkça kablolu olmasını istemiyorum. Bu yüzden kesinlikle kablosuz olsun. Ayrıca High-Res desteği olursa çok daha iyi olur.(Sony gibi) Fakat 500 liraya hem kablosuz hem HD kulaklık yoksa normal çözünürlükte de olabilir. Müzik kulaklığı olmak zorunda değil. Oyuncu kulaklığı da olabilir. Yeterki kaliteli ses versin. Alacağım kulaklığı her alanda kullanacağım (Oyun, film, müzik) Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Creative Sound Blaster Evo Kablosuz Gaming Kulaklık | sanalmarketim
Bu kulaklığı daha önce kullananınız var mı?

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Madem kaliteli kulaklık arıyorsun, yazılıma muhtaç kulaklık alma.
Creative kulaklıklar yazılıma muhtaçtır, yazılım olmazsa kaliteleri düşer.
Farklı bir işletim sistemine geçtiğinde kulaklığın anlamı kalmaz.
Yazılım yerine dahili chip koyup içerisine bu ayarları gömebiliyorlar. O tarz kulaklıklardan al.