kablosuz farenin ışığı yanıyor ama çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

cryptic_95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese iyi forumlar ;

İki gündür cebelleştiğim bir sorun hakkında çözümlerinize ihtiyacım var.

1 ay önce bimden aldığım philips marka kablosuz klavye fare setini gönül rahatlığıyla kullanıyordum ta ki bi kaç güne kadar. Fare birden bire çalışmamaya başladı . pili bitmiştir diyip en kalitelisinden pil aldım taktım lakin ışığı yanıyor bi 5 10 saniye sonra ışığı tekrar sönüyordu . çeşitli tuş kombinasyonu denedikten sonra sağ tuş ve orta tuşuna basıp pili takınca artık ışığı yanıyor ve sönmüyordu ama yine da çalışmıyor . ayrıca klavye de gayet iyi çalışıyor .

ne yapmam gerekiyor pek saygıdeğer forum üyeleri
cevap verenler için şimdiden teşekkürler :)

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Herkese iyi forumlar ;

İki gündür cebelleştiğim bir sorun hakkında çözümlerinize ihtiyacım var.

1 ay önce bimden aldığım philips marka kablosuz klavye fare setini gönül rahatlığıyla kullanıyordum ta ki bi kaç güne kadar. Fare birden bire çalışmamaya başladı . pili bitmiştir diyip en kalitelisinden pil aldım taktım lakin ışığı yanıyor bi 5 10 saniye sonra ışığı tekrar sönüyordu . çeşitli tuş kombinasyonu denedikten sonra sağ tuş ve orta tuşuna basıp pili takınca artık ışığı yanıyor ve sönmüyordu ama yine da çalışmıyor . ayrıca klavye de gayet iyi çalışıyor .

ne yapmam gerekiyor pek saygıdeğer forum üyeleri
cevap verenler için şimdiden teşekkürler :)
Sürücülerini kontrol etmelisin. Mouse takılı iken, klavyenden Windows Logo+R yap. Çalıştır açılacak. Oraya devmgmt.msc yaz ve tamam de. Sonra resim at.

cryptic_95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Adsız.jpg

Sürücülerini kontrol etmelisin. Mouse takılı iken, klavyenden Windows Logo+R yap. Çalıştır açılacak. Oraya devmgmt.msc yaz ve tamam de. Sonra resim at.

cryptic_95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Görünürde sorun yok. Mouse ya da Windows'da sorun olabilir. Bunu anlamak için herhangi bir Linux Distrosu indirip, USB/CD/DVD ye yazdırıp, Live CD den başlatmak olacaktır.

Sanırım başka bir pc'de denemek gibi bir şey . Dün başka bir windows 10 yüklü pc de denedim , aynı sorun devam etti . Klavye çalışıyor ama fare yine çalışmıyordu.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Sanırım başka bir pc'de denemek gibi bir şey . Dün başka bir windows 10 yüklü pc de denedim , aynı sorun devam etti . Klavye çalışıyor ama fare yine çalışmıyordu.
O zaman mouse arızalı demektir.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Fişin duruyorsa servise gönder zira 2 yıl garantin var.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Bozulmuş olabilir servise vermeniz daha doğru olur.

cryptic_95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kalitesiz demek istemiyorum ama çabuk yıprandı normal kullanımda bile irili ufaklı çizikler falan mevcut kabul edeceklerini de sanmam . ben belki bir çözüm yolu vardır diye rahatsızlık verdim.

yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim .

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,048
Kalitesiz demek istemiyorum ama çabuk yıprandı normal kullanımda bile irili ufaklı çizikler falan mevcut kabul edeceklerini de sanmam . ben belki bir çözüm yolu vardır diye rahatsızlık verdim.

yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim .
Çiziklerden sorun olacağını sanmam şansınızı deneyin bence.

Diyot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mrb kardeşim mause duzeldimi benimde mause başına aynısı geldi pili takıyorum ilk başta ışık çıkıyor hemen sönüyordu artık oda olmuyor.Benim aklıma devre elemanlarının arızası geldi

Son mesajlar