Kablosuz Aldığım İnterneti Nasıl Dağıtabilirim!?

Bu konuyu okuyanlar

OnurAkyoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar wifi adaptörü ile eve aldığım interneti leptop üzerinden eve nasıl dağıtabilirim? Bununla ilgili bi program veya başka bişey var mı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Wi-Fi adaptörü ile eve aldığın interneti dağıtmak derken?

OnurAkyoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
28198325.jpg
Everest ewn 740 markalı wi-fi adaptörünü evin üzerine monteledim ve leptopa bağladıktan sonra 100 metre öteden wi-fi alıyorum bu cihazla. Şimdi ben bu cihazla aldığım interneti eve yaymak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor acaba.

OnurAkyoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Wi-Fi adaptörü ile eve aldığın interneti dağıtmak derken?
28198325.jpg

Everest ewn 740 markalı wi-fi adaptörünü evin üzerine monteledim ve leptopa bağladıktan sonra 100 metre öteden wi-fi alıyorum bu cihazla. Şimdi ben bu cihazla aldığım interneti eve yaymak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor acaba.

mayster

Asistan
Reaksiyon puanı
26
connectify programı ile yapabilirsin.

OnurAkyoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
connectify programı ile yapabilirsin.
Connectify Hostpot 2016 adlı programı kullandım ilk gün bi türlü bağlanamadım sonra bir kaç gün sonra gene denedim bağlandım ama 50 mb internet kullandıktan sonra bağlantı koptu ve şuan ne yaparsam yapayım bi türlü IP alamıyorum.

mayster

Asistan
Reaksiyon puanı
26
kaldırıp tekrar kurmayı dene o program sıkıntılı olabiliyor.
8.xxx sürümünün crackli hali var internette onu bir dene sıkıntı yaşamazsan satın alabilirsin daha sonra onun haricinde Intel'in desteklediği donanımlarda Intel Wireless Technology adlı bir program var o da aynı işi ücretsiz yapıyor başka da yok zaten adam akıllı çalışan ama Windows üzerinden kablosuz aldığın interneti kabloyla harici bir Access Point'e aktarırsan en sağlıklı o şekilde olur diye düşünüyorum.

OnurAkyoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaldırıp tekrar kurmayı dene o program sıkıntılı olabiliyor.
8.xxx sürümünün crackli hali var internette onu bir dene sıkıntı yaşamazsan satın alabilirsin daha sonra onun haricinde Intel'in desteklediği donanımlarda Intel Wireless Technology adlı bir program var o da aynı işi ücretsiz yapıyor başka da yok zaten adam akıllı çalışan ama Windows üzerinden kablosuz aldığın interneti kabloyla harici bir Access Point'e aktarırsan en sağlıklı o şekilde olur diye düşünüyorum.
Access Point'e nasıl aktarabilirim acaba en mantıklısı o geldi. Ama Access Point bildiğimiz modem oluyor değil mi?

mayster

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Access Point'e nasıl aktarabilirim acaba en mantıklısı o geldi. Ama Access Point bildiğimiz modem oluyor değil mi?
Hayır, modem değil dağıtıcıdır.
O TP-Link cihazı bilgisayarın wifi kartına harici bir anten olarak içeriye wifi anten kablosu ile bağladığınızı varsayarak söylüyorum.
denetim masası/ ağ ve paylaşım merkezi / bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin

wifi kartına gel, sağ tık - özellikler - paylaşım

buradan gerekli ayarları yaptıktan sonra artık wifi bağlantınızı bilgisayarın ethernet girişinden dışarıya da yönlendirmiş oluyorsunuz ve bir ethernet kablosu ile access point'e bağlayıp otomotik IP alırsa kullanıyorsun almazsa gerekli ayarları yapıyorsun.

şuan zamanım yok detaylı anlatmam için ama bilen arkadaşlar mantığı anladıysa devam edebilir.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ekli dosyayı görüntüle 12620
Bundan aldığın interneti bilgisayara kabloyla mı bağladın? Nasıl bağladın?

OnurAkyoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bundan aldığın interneti bilgisayara kabloyla mı bağladın? Nasıl bağladın?
Aynen öyle. Gücünü leptoptan alıyor yani. Cihazın kablosunu USB girişinden bağladım. Ve şuan bu cihaz sayesinde uzak mesafeden wi-fi alıyorum bu şekilde işte. Ama bu interneti ev ortamına bi daha nasıl yayabilrim acaba.

OnurAkyoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır, modem değil dağıtıcıdır.
O TP-Link cihazı bilgisayarın wifi kartına harici bir anten olarak içeriye wifi anten kablosu ile bağladığınızı varsayarak söylüyorum.
denetim masası/ ağ ve paylaşım merkezi / bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin

wifi kartına gel, sağ tık - özellikler - paylaşım

buradan gerekli ayarları yaptıktan sonra artık wifi bağlantınızı bilgisayarın ethernet girişinden dışarıya da yönlendirmiş oluyorsunuz ve bir ethernet kablosu ile access point'e bağlayıp otomotik IP alırsa kullanıyorsun almazsa gerekli ayarları yapıyorsun.

şuan zamanım yok detaylı anlatmam için ama bilen arkadaşlar mantığı anladıysa devam edebilir.
Yani şimdi ekstra bir cihaz daha mı almam gerek? Arkadaşlar bilen varsa devamını getirebilir mi acaba yaa?

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Connectify Hostpot 2016 adlı programı kullandım ilk gün bi türlü bağlanamadım sonra bir kaç gün sonra gene denedim bağlandım ama 50 mb internet kullandıktan sonra bağlantı koptu ve şuan ne yaparsam yapayım bi türlü IP alamıyorum.
eğer iki tane wifi alıcın varsa birininden interneti alıp diğerinden internetini verebilirsin he eğer tek wifi alıcın varsa o sıkıntı ayrıca ip alamama sıkıntısını ben antivirüs programının güvenlik duvarını devre dışı bırakarak çözmüştüm sende dene

OnurAkyoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harika fikir yaa. Deniycem olacak bu sefer inşaAllah. ama dediğin gibi keşke bi tane wi-fi alıcım daha olsa o zaman iş kökğnden hallolurdu.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Harika fikir yaa. Deniycem olacak bu sefer inşaAllah. ama dediğin gibi keşke bi tane wi-fi alıcım daha olsa o zaman iş kökğnden hallolurdu.
Verdiğim linki uyguladıysan olması gerekiyordu. Olmadıysa bir yerde hata yapmış olabilirsin.

OnurAkyoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Verdiğim linki uyguladıysan olması gerekiyordu. Olmadıysa bir yerde hata yapmış olabilirsin.
Maalesef olmadı o anlatılanlar. Ama orada bi program vermiştiler o işey yaradı şuan Wİ-fi ile ladığım interneti eve dağıtabiliyorum tabi bazen kesilebiliyor ama olacak o kadar da yani. Teşekkürler kardeşim.