Kabine Toplantısı Bitti ! İşte Alınan Kararlar !!!!

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
En son 11 Ocakta yapılan Kabine Toplantısı bu hafta içinde yapılacak.

1611561982592.png

İşte Sonuçlar ::
Yüzyüze eğitim başlama tarihi: 1 Mart
Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri: Hafta içi Açıklanmadı
Hafta sonu Açıklanmadı
Lokanta ve kafeler açılıyor mu?:Açıklanmadı

1611562407156.png

Son düzenleme:

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Aşağı yukarı belli aslında. 23:00'a kısıtlama uzar bence abartmaya gerek yok artık. Lokanta ve kafeler için 15 Şubat diyorlar bu hes kodu muhabbetine. Haftasonları da bence 1 güne düşebilir. Burada en kritik nokta okulların açılma tarihi. Toplumun belli bir kesimi aşı olmadan okulların açılmasını doğru bulmuyorum.

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
Gevşemek yerine daha tedbir alırlar sanıyorum çünkü bilim kurulundaki üye eğer gevşetirsek yine vakalar artar demişti

goktugoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Hayırlısı olsun. Okullar ve yasaklar için haber bekliyoruz.

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Umarım açılır okullar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nefret ettiği arkadaşlarını bile özledi çoğu kişi :D

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Herkes tahmin etsin bakalım kim tutturacak.

goktugoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Umarım açılır okullar.
Bende öyle umuyorum. Evinde oturmayıp dışarıda gezen tayfa "Okullar açılmasın, korona öldürüyor, vakalar artıyor" diyor. En azından okullarda tedbirler düzgün şekilde sağlanabilir ve aşının da yardımıyla eğitim hayatında daha fazla eksiklik oluşması engellenmiş olur. Bunların yanı sıra online eğitimden %90 kimse anlamıyor.

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
Bu konu hakkında kesin bir şey konuşmak istemiyorum her şey olabilir

• Beğen
Reactions: ARX

ARX

Asistan
Reaksiyon puanı
265
sonunda her şey belli olacak

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
Bende öyle umuyorum. Evinde oturmayıp dışarıda gezen tayfa "Okullar açılmasın, korona öldürüyor, vakalar artıyor" diyor. En azından okullarda tedbirler düzgün şekilde sağlanabilir ve aşının da yardımıyla eğitim hayatında daha fazla eksiklik oluşması engellenmiş olur. Bunların yanı sıra online eğitimden %90 kimse anlamıyor.
Okullarda tebirlerin yeterli olduğnu düşünmüyorum ayrıca öğrencilerinde bilinçlendirilmesi gerek bence eğer bu şartlar sağlanırsa açılmasını bende isterim

goktugoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Okullarda tebirlerin yeterli olduğnu düşünmüyorum ayrıca öğrencilerinde bilinçlendirilmesi gerek bence eğer bu şartlar sağlanırsa açılmasını bende isterim
Bir adet tabela asmışlar, "elinizi yıkayın onu yapın ama bunu yapmayın" tarzında. Ben dahi bunu çoğu kişi okumamıştır. Doğru diyorsun; tedbirler, koronanın önemi gibi birkaç şey hocalarımız tarafından aktarılması gerek. Harici tedbirleri yeterince gerekli buluyorum. Okulumda her giriş-çıkışta ateşlerimiz ölçülüyor ve kayıt altına alınıyordu. Herkes tek kişi oturtuluyor, tek tek her gün sınıflara dağılarak ateşleri ölçüyorlar, maskeleri kontrol ediyorlar ve bunun gibi tedbirlere önem veriyorlardı.