K12 öğrencileri için online eğitim platformu: Bilişim Garajı

Bu konuyu okuyanlar

allura

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
73
Online eğitim platformu Bilişim Garajı, öğrencilerin kazandıkları teknik becerileri, okulda gördükleri kuramsal matematik ve fen ile harmanlayarak topluma ve doğaya değer katmak üzere projeler geliştirmelerini hedefliyor.
https://webrazzi.com/yazar/gozde/
1585580536772.png

K12 olarak adlandırılan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin kodlama, 3D tasarım ve elektronik tasarımla mümkün olan en erken yıllarda tanışıp bu yönde bilgi ve beceri kazanmalarını hedefleyen online eğitim platformu Bilişim Garajı, öğrencilerin kazandıkları teknik becerileri, okulda gördükleri kuramsal matematik ve fen ile harmanlayarak topluma ve doğaya değer katmak üzere projeler geliştirmelerini hedefliyor.

120 bin öğrenciye hizmet veriyor
Yaklaşık 90 okul markasına ait 350’yi aşkın kampüsteki 1000 civarında okulda, 120 bin öğrenciye hizmet veren Bilişim Garajı, bunun yanı sıra 2019- 2020 öğretim yılı için geçerli olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı bir protokol çerçevesinde Bakanlığa bağlı 81 ildeki 139 ilkokul ve ortaokulda eğitim gören 30 bin öğrenciye platformunu ücretsiz olarak kullanıma açtı. Aynı protokol çerçevesinde bu okullarda görev yapan yaklaşık 400 öğretmene 6 farklı şehirde yüz yüze eğitim hizmetini ücretsiz olarak veren Bilişim Garajı, böylelikle sadece 2019-2020 eğitim yılında 150 bin civarında öğrencinin platformu aktif olarak kullanmasını sağladı. Sistemin ilk açıldığı 2012’den bu yana eğitim verilen toplam öğrenci sayısı ise 500 binin üzerinde.