🔥 Öne Çıkan Konular

Jolla Sailfish OS ilk telefon

Bu konuyu okuyanlar

alonespy

Asistan
Katılım
9 Kasım 2010
Mesajlar
399
Reaksiyon puanı
3
Puanları
18
jollafirstphone.jpg

Nokia'dan ayrılan bir grup geliştiricinin MeeGo projesini devam ettirerek ortaya çıkardıkları Sailfish işletim sistemi bir süredir ete kemiğe bürüneceği günü bekliyordu.


İlk cihazın işaretlerini daha önce veren Jolla ekibi, bugünkü resmi duyuru öncesinde cihazın teknik özelliklerini ve fiyatını teknoloji dünyası ile paylaştı. Akılı telefon pazarına yeni bir soluk getirmek isteyen Sailfish OS, Jolla adlı akıllı telefon modelinin üzerinde ilk kez piyasada boy gösterecek.


Modelde 4.5 inçlik Estrade adı verilen ancak teknik detaylarına inilmeyen bir ekran kullanılmış. Kasa tasarımının iki farklı rengi tek yapıda buluşturması nedeniyle cihaza The Other Half adı da verilmiş.


16GB depolama kapasitesine sahip olan model çift çekirdekli işlemci, microSD girişi, 8MP çözünürlükte LED flaşlı arka kamera, değiştirilebilir batarya ve 4G ağlarına uyumluluk ile geliyor.


Sailfish OS asıl olarak ekran sürükleme hareketleri ile menüler arasında geçiş yapabilirken, Androiduygulamaları ile de uyumluluk sunuyor. Modelin 399 Avro fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor. Resmi lansman ise bugün 17.30 civarında yapılacak.

youtube

 

ReDxxLiNe

Asistan
Katılım
15 Ocak 2013
Mesajlar
186
Reaksiyon puanı
0
Puanları
16
Android uygulamaları çalıştırıyor olması güzel ve fiyatı da makul seviyede. Meego işletim sistemine n9 da baktığımda çok akıcı ve kaliteli bulmuştum(tabii fazla kullanamadım kullanan arkadaşlar daha iyi biliyordur muhakkak) ama daha ülkemize gelmeden Nokia ile yolları ayırmışlardı:S Bence de arkadaşa katılıyorum rekabet iyidir. Güzel bir görüntüsü var bence;)
 

Son mesajlar

Üst