Joan Franka - You and Me - Hollanda - 2012 Eurovision

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
http://www.youtube.com/watch?v=UqlJaubki0o

Joan Franka - You and Me - Hollanda 2012

Eurovision Şarkı Yarışması Temsilcisi​

Eurovision'da Hollanda'yı Adanalı Joan temsil edecek
Joan Franka: "Türklüğümle gurur duyuyorum" "Maddi koşullar nedeni ile bugüne kadar Türkiye'ye gitme şansını yakalayamadım. Ama şimdi ilk fırsatta Türkiye'ye gidip babamın mezarını ziyaret etmek istiyorum"

22 - 26 Mayıs tarihleri arasında Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak olan 57'nci Eurovision Şarkı Yarışması'nda Hollanda'yı 'You and me' adlı şarkısı temsil edecek olan Joan Franka (21), babasının Türk olduğunu söyledi.

Hem Hollanda hem de Türkiye vatandaşı olduğunu söylen Franka "Türklüğümle gurur duyuyorum" dedi. Babasının Türk olduğu yönünde yazılanlar hakkında Doğan Haber Ajansı'na konuşan Franka, "Babam Ali Kalan, yıllar önce Hollanda'da Hollandalı olan annemle evlilik yaptı. Bu evliliğinden ben ve ablam Neslihan dünyaya geldi. Babam yıllar önce, biz çok küçükken vefat etti, mezarı Mersin'de" dedi.

İLK FIRSATTA TÜRKİYE'YE GİDİP BABAMIN MEZARINI ZİYARET ETMEK İSTİYORUM

Franka, "Maddi koşullar nedeni ile bugüne kadar Türkiye'ye gitme şansını yakalayamadım. Ama şimdi ilk fırsatta Türkiye'ye gidip babamın mezarını ziyaret etmek istiyorum. Babamı resimlerinden tanıyorum" diye konuştu.

İDOLÜM BÜLENT ERSOY

Bülent Ersoy'un şarkılarını dinlediğini söyleyen Franka, "Ben Türkçe konuşamıyorum ama sık sık Bülent Ersoy'un şarkılarını dinlerim. Benim idolüm Bülent Ersoy'dur. Ablam Neslihan çok iyi Türkçe konuşur. O şimdi bana Türkçe öğretmeye çalışıyor. Repertuarımda Türkçe şarkı yok ama en kısa süre içinde Türkçe öğrenip Türkçe şarkı söylemeye başlayacağım. 57'nci Eurovision Şarkı Yarışması'nda birinci olmayı çok istiyorum. Eğer ben birinci olamazsam Türkiye'nin olması için dua ederim" diyerek oylamada Türkiye'den de destek beklediğini söyledi.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
iyi güzel de, o şarkıyla Türkiye'ye gelebilecek parayı çıkarman zor görünüyor. :D

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Bülent Ersoy dinlersen olacağı budur :D