Jinekomasti (erkekte meme büyümesi) problemim var

Bu konuyu okuyanlar

muratünssl81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlsr ben de jinekomasti var , ameliyat olmak istemiyorum zaten çok büyük değil hafif büyük ama utanıyorum bazen kışın değil de yazın denize girerken falan hoş olmuyor , bunu ameliyatsız küçültmenin yolu var mı ? Beslenmem ile alakalı olabilir mi çünkü çok süt içiyorum ve tavuk eti yiyorum ayrıca sizce korse kullansam yatarken küçülme olur mu ?

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Test yaptırdınız mı kesinmi kardesşimdede büyüme vardı hastanede test yaptırdık jinekomasti değilmiş yağ kitlesi olduğu söylendi? Test sonucu 1 aya geliyor

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Arkadaşlsr ben de jinekomasti var , ameliyat olmak istemiyorum zaten çok büyük değil hafif büyük ama utanıyorum bazen kışın değil de yazın denize girerken falan hoş olmuyor , bunu ameliyatsız küçültmenin yolu var mı ? Beslenmem ile alakalı olabilir mi çünkü çok süt içiyorum ve tavuk eti yiyorum ayrıca sizce korse kullansam yatarken küçülme olur mu ?
spor yapmanı tavsiye ederim bence etki sağlayacaktır kaldıki etki sağlamasa bile sağlık açısndan etkili olacağından bi problem yok.
Göğüs antremanları yapabilirsin gym e gidebilirsen süper olur fakat corona yüzünden gidemem dersen evde ege fitness full body ve göğüs idmanlarına bakıp yapmanı tavsiye ederim.
Spordan zarar gelmez korkmadan aban :D

muratünssl81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
spor yapmanı tavsiye ederim bence etki sağlayacaktır kaldıki etki sağlamasa bile sağlık açısndan etkili olacağından bi problem yok.
Göğüs antremanları yapabilirsin gym e gidebilirsen süper olur fakat corona yüzünden gidemem dersen evde ege fitness full body ve göğüs idmanlarına bakıp yapmanı tavsiye ederim.
Spordan zarar gelmez korkmadan aban :D
Barfiks var evde ondan çekiyorum body building işine giremem , bir de basketbol oynarım arada aslında daha fazla spor yapardım ama coronavirüs ve karantina hareketsizleştirdi beni
Mesaj otomatik birleştirildi:

Test yaptırdınız mı kesinmi kardesşimdede büyüme vardı hastanede test yaptırdık jinekomasti değilmiş yağ kitlesi olduğu söylendi? Test sonucu 1 aya geliyor
Hayır ama yağ kitlesi olduğunu düşünmüyorum çünkü ideal kilodayım kilo fazlam yok

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Jinekomasti sadece memelerin büyük olması değildir. Memeler yağdan dolayı büyük olur. Teşhisi doktor koyar, jinekomasti varsa ameliyat olmadan zaten geçmez.

muratünssl81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Jinekomasti sadece memelerin büyük olması değildir. Memeler yağdan dolayı büyük olur. Teşhisi doktor koyar, jinekomasti varsa ameliyat olmadan zaten geçmez.
Korse takıyorum umarım bir faydası olur ama zannetmiyorum olacağını

Eskiden şişmandım belki o zamandan kalma bir durum olabilir

devoteN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Korsenin bir faydası olacağını sanmıyorum. Sorununuz büyümeden bir profesyonele görünmelisiniz. Bu işler şakaya gelmez.

Korse takıyorum umarım bir faydası olur ama zannetmiyorum olacağını

Eskiden şişmandım belki o zamandan kalma bir durum olabilir
Peki ya vücudunuzun farklı yerlerinde deri sarkması mevcut mu ?

karahan29

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Dora'ya katılıyorum. Doktora danışmadan bir şey yapma. Doktor bilmen gereken her şeyi söyleyecektir.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Barfiks var evde ondan çekiyorum body building işine giremem , bir de basketbol oynarım arada aslında daha fazla spor yapardım ama coronavirüs ve karantina hareketsizleştirdi beni

Hayır ama yağ kitlesi olduğunu düşünmüyorum çünkü ideal kilodayım kilo fazlam yok
Kiloyla alakası yok gidin şehir hastaneleri kan alıp teste yolluyorlar yaşınız 18 den küçük ise çocuk endokronoloji bölümüne randevu alıp gidin ailenizle kafanıza göre tanı koyamazssınız kardeşimde zayıf ama yağ bezesi olduğu cıktı internetten bizde arastırdık ilk başta hep jinekomasti ve ameliyatı vs gözüktü doktora gittik test yaptılar çıkmadı birşey

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124

Barfiks göğüs bölgesini çok aktive etmez dostum genellikle sırt kaslarını aktive eder ve kilo fazlan yoksa bile yağ oranın önemli örneğin biri vardır 1.80 100 kilo %8 yağ oranlı bu adam o saçma vücut kitle indeksine göre obez çıkar çünkü yağ oranını bilmez o hesaplayıcılar.
Sana tavsiyem yine diyorum üşengeçlik etme evde çalış coronayı bahane etmeden evdede gayet göğüs bölgendeki kasları aktif edebilirsin günde sadece 20 dk antreman ile.
Ve diğer bi söyleyeceğimde ya en yakındaki gym e gidip orda ölçtür yağ oranını ya da ağırsağlam sitesinde yağ oranı ölçme var o adımları izleyerek ölç yağ oranınk. Fazla kilolu olmayabilirsin fakat göğüsün ve hatta tüm vücutun kastan yoksun sadece yağ kütlesi olmuş olabilir.Anlayacağın kilona güvenme önemli olan yağ oranıdır.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Jinekomastinin bir sürü sebebi var. İlk önce niye olduğunu bulmak lazım.

1- Boyunu, kilonu ve yaşını belirt.
2- Kullandığın bir ilaç var mı? Varsa hangi ilaçları kullanıyorsun?

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
Antrenmanlar ile göğüs bölgesinin kaslarını geliştirebilirsin 2 tane 8 ya da 10 kiloluk dambıl kullanabilirsin
Ayrıca sadece göğüs bölgesi değil vücudunu da düzene sokarsın