"Jig o l o Y e r i m i Z. C oM" dan nasıl kurtuluruz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar size de geliyormu bilmiyorum, nerden üye olunmuş buraya onuda bilmiyorum, acaba biri benim adresi kullanarak mı üye oldu onuda bilmiyorum :) ama bir türlü kurtulamadım. Sürekli "merhaba şu kişiden bir teklif aldınız..." diye bir yazı geliyor. Adresleri engelle engelle nereye kadar. Bunların gelmesini engellemek için ne yapmak gerekir ?

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Mail olarak geliyorsa anlatıyorum.

www.hotmail.com dan mail adresinle giriş yapıyorsun.
Sağ tarafta seçenekler kısmına tıklayıp en alttaki Diğer Seçeneklere tıklıyorsun.
Gereksiz E-postaları Engelleme kategorisi altındaki Güvenli ve engellenen gönderenlere tıklıyorsun.
Açılan sayfadan en alttaki engellenen gönderenlere tıklıyorsun.
Şimdi açılan sayfada ortadaki kutucuğa gelen mail adresini tam yaz. O kişiden mailler engellensin.
Ama sürekli değişik kullanıyorsa örneğin xyz@hotmail.cz diye gelen mail bir sonrakinde yzx@hotmail.cz olarak geliyorsa o kutucuğa
@hotmail.cz yazıp listeye ekle demen yeterli. Bundan sonra @hotmail.cz adresinden hiçbir mail gelmeyecek.

KenseiTakezo

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ana sayfadayken başlığın yarısı gözüküyor sadece, dedim birinin uçuş bileti kesiliyor :) Girince öle değilmiş :)

Bonney

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Banada geldi birkac kere, engelledim gelmedi :) .

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
şifremi unuttum de mailine şifre ve user bilgileri gelir, siteye giriş yap mail adresını değiştir. uyelık iptalı varsa onuda yap.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
bence teklifleri değerlendirmelisin :D

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4

Sağ tarafta seçenekler kısmına tıklayıp en alttaki Diğer Seçeneklere tıklıyorsun.
Gereksiz E-postaları Engelleme kategorisi altındaki Güvenli ve engellenen gönderenlere tıklıyorsun.
Şimdi açılan sayfada ortadaki kutucuğa gelen mail adresini tam yaz. O kişiden mailler engellensin.
Ama sürekli değişik kullanıyorsa örneğin xyz@hotmail.cz diye gelen mail bir sonrakinde yzx@hotmail.cz olarak geliyorsa o kutucuğa
@hotmail.cz yazıp listeye ekle demen yeterli. Bundan sonra @hotmail.cz adresinden hiçbir mail gelmeyecek.

şifremi unuttum de mailine şifre ve user bilgileri gelir, siteye giriş yap mail adresını değiştir. uyelık iptalı varsa onuda yap.

Hiç işm olmaz o ahlaksız sitelerle. Ben en iyisi diğer arkadaşın dediğini yapayım. Olmadı ne yapacam onu düşünecem :)

---------- Post added at 12:06 ---------- Previous post was at 12:04 ----------

Yok kardeşim ya bunlar hep hotmail.com kullanıyor sonunda cz yok. mesala aasdjassd.hotmail.com. Bunu engellersem başka bir tane geliyor...

bybarut

Asistan
Reaksiyon puanı
4
benimde 2 tane mail adresim var ikisinede geliyor engelle engelle yine de geliyor
sitesinde iletişim var ankasörlüden aradım uyanık cep tel.iptal ve mail adresini yaz cep nosuna gönder dedi sonrada telefonla uğraş çakal
hiç bulaşmadım

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
benimde 2 tane mail adresim var ikisinede geliyor engelle engelle yine de geliyor
sitesinde iletişim var ankasörlüden aradım uyanık cep tel.iptal ve mail adresini yaz cep nosuna gönder dedi sonrada telefonla uğraş çakal
hiç bulaşmadım
Kardeşim iyi yapmıssın. Hiç dedikleri yapılır mı. İki dk da iptal edebilirler kendileri. Ama biz iki saat uğraşacaz yani...

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Biri ortaya saçma sapan bir mail atıp bunu bütün arkadaşlarınıza gönderin diyor. Sağolsun bizleri de unutmuyor arkadaşlarımız. Mail dönüyor dolaşıyor binlerce kişinin mail adresini topluyor. Birileride alıp mail listelerine ekliyor. Sonrada böyle dandik sitelerle uğraşıyoruz... Yoksa biri sizin adınıza üye olmamıştır..

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bilmiyorum kardeşim, üyelik adresim bir çok yere açık olunca ister istemez dediğim şekilde de ortaya çıkabiliyor. Ama genellikle senin dediğin şekilde oluyor. Ben de bi baktım durduk yere çıktı. Kim gönderdi bilmiyorum. Çok uzun zamandan beri sil dur engelle dur bıktım artık gına geldi. Dedm kurtulmanın bi yolu mutlaka vardır. Ama yok sanırım :)

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28

İşime yaradı teşekkürler :)

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
aslında var. Mail atıp yaşım tutmuyor, biri adıma üye olmuş, silmezseniz mahkemeye veririm derseniz siliyorlar.. Ben denedim oldu :D

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Gmail'de bu olaylar direk spam'e gidiyor ve görmüyorsunuz bile.

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
yanlız bugün sitenin hiti artmıştır

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Neden ? Konu başlığından dolayı mı ? :)
Bu arada kesin bir kurtuluş yolu bilen yok mu ya :(

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Bu lanet siteden bana da sürekli mail geliyor. Engelleyemiyorum da sürekli tuhaf tuhaf adresler kullanıyorlar.

Varsa bir çözümü bana da söyleyin

zehir_hafiye

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Spamlere dikkat gençler,gelen tüm mesajları spam olarak işaretleyin gitsin. Anca böyle kurtulursunuz :)

Bonney

Profesör
Reaksiyon puanı
14
..@konuk.net'ten geldi bu sefet :mad: durmuyucaklar:mad:

bybarut

Asistan
Reaksiyon puanı
4
@konuk.net @foqmail v.s. ne iş bu birde adım ve şifre ile geliyor

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Tamam ben anladım çaresi ; geleni silecez engelliyecez ta ki gönderecek mail adresleri kalmayana dek :D

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar sanırım kurtulmamanın yolunu buldum ; aynen şunları yapın.
Hotmail'inize girin.
Rahatsız olduğunuz mesajı işaretleyin. Daha sonra üst kısımda bulunan
Yeni Sil Gereksiz değil Süpür bölümünde ki İŞARETLE kısmına gelin. Daha önce işaretlediğiniz mail için KİMLİK AVI DOLANDIRICILIĞI kısmına tıklayın. Bunu yaptıktan sonra daha gelmez büyük ihtimalle.

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
@nicktenban :) anasayfadan kimin açtığı vs bilgileri yok ki.

HunterMystic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şunu konuyu biri kilitlesin artık sayenizde siteyi tanımayan kalmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...