Japonya:1 - Türkiye:3 Sultanlar finallerde!

Bu konuyu okuyanlar

ADRENALİN-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Voleybol Dünya Grand Prix’sinde Filenin Sultanları, Japonya’yı 23-25, 25-14, 25-21 ve 25-17’lik setlerle 3-1 mağlup ederek finallere katılmayı garantiledi.

fileninsultanlari3_544E8.jpg

Voleybol Dünya Grand Prix’sinde Filenin Sultanları, 7 maçta 6 galibiyet aldıktan sonra Japonya karşısına finalleri garantilemek hedefiyle çıktı.

Japonya karşısında ilk seti 25-23 kaybeden Filenin Sultanları, ikinci seti 25-14, üçüncü seti 25-21, dördüncü seti de 25-17 ile aldı ve maçı da 3-1 kazanarak finallere kalmayı garantiledi. İkinci kez Dünya Grand Prix'sinde mücadele eden milliler, tarihinde ilk kez adını finallere yazdırdı.

Japonya'nın ise finallere gitme şansı kalmadı.

Japonya’yı yenmesi durumunda final grubunu garantileyecek olan miller, ilk setin ilk teknik molasını 8-7 önde kapattı. Ancak teknik moladan çok iyi savunma yaparak dönen Japonya, yakaladığı seriyle ikinci teknik molaya 16-15 üstün girdi. Bloklardaki üstün oyununu sürdüren Japonya, ilk seti de 25-23 kazandı.

İkinci sete Filenin Sultanları çok hızlı başladı. 4-0’lık bir seri yakalayan ay yıldızlılar, ilk teknik molaya 8-2 önde girdi. Japonya’nın savunmasını aşmakta zorlanmayan milliler, ikinci teknik molayı da 16-9 üstün geçti ve seti de 25-14 kazandı.

Karşılaşmanın üçüncü seti büyük bir çekişme içinde başladı. Rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Filenin Sultanları, ilk teknik molaya 8-6 önde geçti. Orta oyuncuların hücumda devreye girmesiyle Japonya karşısında üstünlüğünü koruyan ay ayıldızlılar, ikinci teknik molaya da 16-13 üstün girdi ve seti de 25-21 ile aldı.

Dördüncü sete de hızlı giren ay yıldızlılar, ilk teknik molaya 8-3 önde girdi. Oyundan düşen rakibi karşısında rahat bir oyun sergileyen milliler, ikinci teknik molayı da 16-10 üstün geçti. Japonya’nın farkı kapatmasına izin vermeyen Filenin Sultanları, seti 25-17 maçı da 3-1 kazandı.

http://www.ntvspor.net/haber/voleybol/67037/sultanlar-finallerde

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Voleybolu takip edenler anımsayacaktır, beş, altı yıl önce bu takımlara kolayca boyun eğiyorduk.
Çalıştık ter akıttık bu hale geldik.
Milyonlarca dolar/euro'yu iç edip sahalarımızda sadece dansözlük yapan futbolcularımız yanında, onların üçte hatta dörtte biri kadar ücretlerle, gerçek profesyonel olarak ülkemizi bu günlere taşıyan şu altın kızlarımızın tek tek alınlarından öpüyorum ve hepsiyle iftihar ediyorum.

BeyaZayeB

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Kızlar helal size..
Ama abarttınız az yavaşlayın nazar değecek diye korkuyorum :D

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
A.B.D. - Brezilya maçını izledim geçen gece.
A.B.D. nasıl hiç yenilmemiş şaştım.
Şuna inanın bizi sadece Çin zorlar.
Yarın sabah saat 09.00. Almanya maçımız var.
Yine yeneceğimize inanıyorum.
Zamanı uygun olanlara öneririm.
Yayın : NTV Spor.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Japonya ya genelde yeniliyoruz diye anımsıyorum. Kızlarımıza nazar değmesin maşAllah, darısı olimpiyatlara.. .

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Sultanlar frene bastı!

A Milli Kadın Voleybol Takımımız Dünya Grand Prix'si i grubu maçında Almanya'ya 3-1 mağlup oldu.

fileninsultanlarihaber_14VRJ.jpg

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Japonya'daki Dünya Grand Prix'sindeki son maçında Almanya'ya 3-1 mağlup oldu.

Filenin Sultanları Dünya Grand Prix'si eleme grubu maçlarını mağlubiyetle kapatmasına karşın 27 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında oynanacak finallerde mücadele etme hakkı kazandı.

Filenin Sultanları Dünya Grand Prix'si eleme grubu son maçında Osaka'da Almanya ile karşılaştı. Baş antrenör Marco Motta, finalleri daha önceden garantilemiş olmanın verdiği rahatlıkla bazı as oyuncularını sahaya sürmedi. Güldeniz Önal, Bahar Toksoy, Esra Gümüş, Neslihan Darnel, Büşra Cansu ve Nilay Özdemir altısıyla sahaya çıkan milliler, bu oyuncu rotasyonuna rağmen ilk sette Almanya ile başa baş bir oyun ortaya koydu ve seti 26-24 kazandı.

İkinci setten itibaren ise milli takımımız oyundan düşmeye başladı. Setin ilk teknik molasına 8-7 önde giren Almanya ikinci teknik molada farkı 6 sayıya çıkardı. Setin son bölümlerinde de avantajını koruyan panzerler, seti 25-17 kazanarak skoru 1-1 yaptı.

Filenin Sultanları tutuk oyununu 3. sette de sürdürdü. Bu sette de ilk teknik moladan sonra farkı açmayı başaran Almanlar seti 25-18 kazanarak maçta 2-1 öne geçti.

4. setin ilk sayıları karşılıklı alınırken, Almanya yine ilk teknik moladan sonra farkı açan taraf oldu. 2. teknik molaya 5 sayı farkla önde giren almanya, seti de 10 sayı farkla kazandı ve mücadeleden 3-1 galip ayrıldı. Filenin Sultanları Dünya Grand Prix'sindeki 9. maçında 2. kez sahadan mağlubiyetle ayrılırken, Dünya Grand Prix'si finalleri için Çin'in yolunu tuttu. Ningbo'nun ev sahipliği yapacağı ve milli takımımızın ilk kez mücadele edeceği Dünya Grand Prıx'si finalleri 27 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında oynanacak ve maçlar NTV Spor'dan naklen yayınlanacak.

Ntv Spor

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Şu futbol yorumlarına ben de katılıyorum.Gereksiz gereksiz adamlara milyonlar akıtılırken , gerçekten sporun hakkını verenler hakkettikleri paraları alamıyorlar ne yazıkki.Tebrikler kızlar.Gurur duyuyoruz sizinle.İyiki sizin gibiler de var memlekette..

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
TEbrikler Finalleri garantilediler zaten...