Japon genci TSK'ya katılmak istedi

amesfa

Dekan
Onursal Üye
Japon genci TSK'ya katılmak istedi


Japon genci Kai, çok sevdiği Türk arkadaşı şehit düşünce Terör örgütü PKK ile müdacele etmek için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne katılmak amacıyla Türk elçiliğine başvurdu.

Japon genci Kai, çok sevdiği Türk arkadaşı şehit düşünce Terör örgütü PKK ile müdacele etmek için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne katılmak amacıyla Türk elçiliğine başvurdu.Japonya'nın Kyushu kentinde oturan Kazutoshi Kai adlı bir japon, çok sevdiği Türk arkadaşı şehit düşünce Türkiye Büyükelçiliği’ne Terör örgütü PKK ile müdacele etmek için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne katılmak amacıyla başvurdu.

Türkiye’nin PKK ile yaptığı mücadeleyi, bir dönem Japonya’ya çalışmak için gelen Türk arkadaşından öğrendiğini anlatan Kai, bu arkadaşının ülkesine askerliğini yapmak için döndüğünü söyledi. Birlikte çalıştığı Türk arkadaşının PKK ile çatışırken şehit düştüğünü anlatan Kai, Türk askerlerinin PKK tarafından şehit edildiği haberlerini duydukça çok üzüldüğünü kaydetti.

OLUMSUZ CEVAP ALDI

‘SON günlerde artan saldırılara ilişkin haber ve programları izledikçe gözüme uyku girmiyor’ diyen Kai, elçilik görevlilerinden, kendisine yardımcı olmalarını istedi. Elçiliğe hikayesini kısa bir mektup ile de anlatan Kai, gerekirse bu uğurda ölmeyi göze aldığını belirtti. Türk Büyükelçiliği yetkilileri de Kai’ye, şu yanıtı verdiler: ‘Duyarlılığınız için çok teşekkür ederiz. Ancak Türk ordusunda yabancıların askerlik yapması gibi bir uygulamamız yok. Bu isteğinizi maalesef yerine getiremiyoruz. Ancak Türklerin PKK ile yaptığı mücadeleyi anlayan sizin gibi bir dostu olduğunu bilmek gurur verici.’

Kaynak
 

BacKDooR

Asistan
Askerlik yapamazsın ama Türk milleti gözünde yapmış kadar oldun.
O dtp'li hainlere duyrulur.
 

rave

Asistan
olumsuz cevap alacağı kesindi. bana biraz ilgi çekmeye çalışan biri gibi geldi.

Ayrıca ikinci kez askere gitmek isteyenlere askerliği meslek edinme önerisinde bulunulmuştu. Nedense çoğu isteğini geri çekti. Bir de koskoca silahlı kuvvetlerinin Japon gencine mi ihtiyacı var?
 
Üst