Jahrein Ve Kemal Kılıçdaroğlu 22 Mayıs'ta Twitch'te

Bu konuyu okuyanlar

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Biliyorsunuz ki geçenlerde İnternetçi Abi diye bilinen Taylan Yıldız Green Card çıkan gençlerin sevindiği videoyu eklediği bir tweet dizisi yapmıştı.

Aynı olayı bir de Kemal Kılıçdaroğlu twitterda paylaştığı videoda anlattı.

Jahreinde bunun üzerine seçim bildirgeniz yeterli gelmedi diyince Kılıçdaroğlu chat'in yolunu gösterdi.

22 Mayıs'ta Twitch'te canlı yayında Kılıçdaroğlu Jahrein'in sorularını KKHA (Konuşalım konuşalım headshot atalım) programında cevaplayacak.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Kılıçdaroğlu diğerleri gibi benzer şekilde mi konuşacak yoksa gençlere derman olacak çözümleri sunabilecek mi?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Benim hiç bir siyasetçiden tam umudum yok. Düzen belli, anca duymak istenileni söyleyip geçerler.
Rahmetli Süleyman DEMİREL gibi dün dündür bugün bugündür kafasıyla yaşıyoruz.
En azından dürüstçe söylediği için ona minnettarım.

Refah ve özgürlüğümüzün daha fazla olmasını dileyerek geçip gidiyor ömrümüz..

Son düzenleme:

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Kemal Bey'in davranışlarını ve sözlerini çoğu zaman tutarsız bulurum.Lakin bu yaptığı en azından gençlerle iletişimi güçlendirebilir.Bunu desteklerim.
Geçenlerde Mansur Bey'de yapmıştı.
Siyasiler, Toplumun tüm kesimleri ve kendilerinin ortak bir noktada buluşmalarını sağlamalılar.Toplumu kaybetmemeliler.Belki Siyasi partilerin ideolojileri farklı olabilir. birbirlerinde farklı 180 derece fikirlere sahip olabilirler.Lakin biz bu Ülkenin evlatlarıyız.Herkesin herkes ile iletişimi ve bir muhabbeti bulunmalı.Bizim bizden başka şurada ki gençten,bankta oturan yaşlıdan,Parkta oynayan bebekten.çocuktan başka kimimiz var?
Bu yüzden İletişim ve teknolojinin ilerlediği doğrultuda bu yollar ile gençlerle buluşarak onlara karşı bir adım atmak bizim kazancımıza olur.
(Not:parti tutmuyorum.Herkese eşit derece de saygı ve sevgi gösteriyorum.(Hak eden herkese))

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Geçenlerde Kemal Kılıçdaroğlu 2 ayrı PR şirketi ile çalışmaya başladı şeklinde bir haber duymuştum. Şaşırtıcı bir şekilde acaba Cumhurbaşkanı olabilir miyim diye zorluyor sanki. Bu evinin mutfağından attığı videolar olsun bu tarz çektiği kısa videolar olsun.
Üstüne sözler vermezi şöyle yapacam böyle edecem diye ACABA cumhurbaşkanı adayı mı olacak ona mı zorluyor sorularını akla getiriyor.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Geçenlerde Kemal Kılıçdaroğlu 2 ayrı PR şirketi ile çalışmaya başladı şeklinde bir haber duymuştum. Şaşırtıcı bir şekilde acaba Cumhurbaşkanı olabilir miyim diye zorluyor sanki. Bu evinin mutfağından attığı videolar olsun bu tarz çektiği kısa videolar olsun.
Üstüne sözler vermezi şöyle yapacam böyle edecem diye ACABA cumhurbaşkanı adayı mı olacak ona mı zorluyor sorularını akla getiriyor.
Umarım öyle değildir. Bence bu tür faaliyetlerle 10 seçim kaybettiği için kendini bu sefer farklı bir şekilde tanıtarak partisine oy toplamaya çalışıyor. Aslında kökünden istifa edip başka bir ismi getirse daha fazla oy toplayacak ama bizim siyasetimizde istifa diye bir şey yok. Herkes ben gidersem dağılır kafasında :(

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Umarım öyle değildir. Bence bu tür faaliyetlerle 10 seçim kaybettiği için kendini bu sefer farklı bir şekilde tanıtarak partisine oy toplamaya çalışıyor. Aslında kökünden istifa edip başka bir ismi getirse daha fazla oy toplayacak ama bizim siyasetimizde istifa diye bir şey yok. Herkes ben gidersem dağılır kafasında :(

Emin ol istifa etse Kemal Kılıçdaroğlu ülkede rahatlar. Yerine gelecek isim her türlü hem yeni bir umut hemde kalite getirecektir muhalefete. ( Sırf Kemal Kılıçdaroğlu nefreti ile CHP'ye oy vermeyecek veya o kazanmasın diye AKP'ye oy verecek yüzbinlerce insan var. ) Liderlik vasfı ve ülke yönetecek kapasite göremiyor insanlar Kemal Kılıçdaroğlunda.

Bu arada bazı yanında ki isimlerinde gazlamasıyla sanki Kemal Kılıçdaroğlu ben Cumhurbaşkanı olabilirim aslında havasına kapılıyor gibi. Öbür Türlü başka bir isim seçseler CHP'de o isim Cumhurbaşkanı olsun olmasın CHP'nin oy oranının arttıracağı için her Türlü Kemal Kılıçdaroğlunu koltuğundan edecektir. ( Aynı Muharrem İnce'de olduğu gibi. Yada partiyi bölecektir. )

Zaten 74-75 yaşına gelmiş Kemal Kılıçdaroğlu acaba gider ayak son golümü atıp Türk siyasi tarihine adımı yazdırıpta gidebilir miyim hesapları yapıyordur içten içe... Yoksa 10 yıldır siyasette Kemal Kılıçdaroğlu her akşam video atmalar sürekli bir PR çalışması flan normal değil.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Emin ol istifa etse Kemal Kılıçdaroğlu ülkede rahatlar. Yerine gelecek isim her türlü hem yeni bir umut hemde kalite getirecektir muhalefete. ( Sırf Kemal Kılıçdaroğlu nefreti ile CHP'ye oy vermeyecek veya o kazanmasın diye AKP'ye oy verecek yüzbinlerce insan var. ) Liderlik vasfı ve ülke yönetecek kapasite göremiyor insanlar Kemal Kılıçdaroğlunda.

Bu arada bazı yanında ki isimlerinde gazlamasıyla sanki Kemal Kılıçdaroğlu ben Cumhurbaşkanı olabilirim aslında havasına kapılıyor gibi. Öbür Türlü başka bir isim seçseler CHP'de o isim Cumhurbaşkanı olsun olmasın CHP'nin oy oranının arttıracağı için her Türlü Kemal Kılıçdaroğlunu koltuğundan edecektir. ( Aynı Muharrem İnce'de olduğu gibi. Yada partiyi bölecektir. )

Zaten 74-75 yaşına gelmiş Kemal Kılıçdaroğlu acaba gider ayak son golümü atıp Türk siyasi tarihine adımı yazdırıpta gidebilir miyim hesapları yapıyordur içten içe... Yoksa 10 yıldır siyasette Kemal Kılıçdaroğlu her akşam video atmalar sürekli bir PR çalışması flan normal değil.
Kazansın bari aday olup, ne diyelim. 10 seçim kaybettiken sonra 1 seçim kazanınca siyasi hayatında tam olarak nasıl bir başarı elde edebilecek anlamıyorum. Diğer ülkelerin liderlerinin ağzına sakız olur ama herhalde, "10 Seçim Kaybetmiş Başkan". Umarım aday olmaz.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor galiba. Sürekli PR çalışması yapıyor. Kendisini sevmeyen muhalifler bile sevmeye başladı. Umarım aday olmaz. Daha nitelikli birinin aday olmasını isterim ben.

Jahrein ise Twitch mafyası. Şu an aklıma gelmeyen birçok olayı var. İnsanları çok iyi manipüle ediyor. Tam siyasetçi olacak birisi. Zaten milletvekili olacakmış galiba.

Yayını izlemek zaman kaybı olur gibime geliyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor galiba. Sürekli PR çalışması yapıyor. Kendisini sevmeyen muhalifler bile sevmeye başladı. Umarım aday olmaz. Daha nitelikli birinin aday olmasını isterim ben.

Jahrein ise Twitch mafyası. Şu an aklıma gelmeyen birçok olayı var. İnsanları çok iyi manipüle ediyor. Tam siyasetçi olacak birisi. Zaten milletvekili olacakmış galiba.

Yayını izlemek zaman kaybı olur gibime geliyor.

Kemal Kılıçdaroğlu baya baya adaylığı kafasına koymuş gibi.

140Journos'a bile sanki PR çalışması yaptırmış. Cehape zihniyeti videosu sözde ama 47 dk full Kemal Kılıçdaroğlu güzellemesi var videoda.

Not: 3.05 ten sonrası Kemal Kılıçdaroğlunu özetliyor bu arada. Genel Başkanlığa hiç niyetim yoktu. Gurup başkanvekilliği yetiyordu bana diyor :( ( Vizyona misyona bak hele. Kazara Genel başkan olmuş şimdi Cumhurbaşkanı olmaya niyetleniyor. )

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Eğer takip etseydim şunu sorardım:
18-25 yaş arası gençlere milletvekili seçilme hakkı tanıyan madde oylanırken neden RET oyu kullandınız?? Gençlere güveniniz yok mu??

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Yayını izliyorum. Beklediğimden iyi geçiyor. Yine de rahatsız olduğum noktalar var. Mesela sürekli "yapacağız", "edeceğiz" kelimelerini kullanıyor. Mesela asgari ücretten vergiyi "kaldıracağız" diyor. Ülkenin %40'ı asgari ücret ile çalışıyor. Milyonlarca kişiden vergi almazsanız, açığı nasıl kapatacaksınız? Onun yerine çok daha güzel açıklamalar yapabilir. Mesela vergiyi azaltır. Tekel haline gelen alanları düzeltir. Şirketler arası oluşan rekabet ile asgari ücret yükselir vs. vs. Bunu kendisi düşünecek tabii ki. Böyle geçiştirmekle olmuyor maalesef.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Yayını izliyorum. Beklediğimden iyi geçiyor. Yine de rahatsız olduğum noktalar var. Mesela sürekli "yapacağız", "edeceğiz" kelimelerini kullanıyor. Mesela asgari ücretten vergiyi "kaldıracağız" diyor. Ülkenin %40'ı asgari ücret ile çalışıyor. Milyonlarca kişiden vergi almazsanız, açığı nasıl kapatacaksınız? Onun yerine çok daha güzel açıklamalar yapabilir. Mesela vergiyi azaltır. Tekel haline gelen alanları düzeltir. Şirketler arası oluşan rekabet ile asgari ücret yükselir vs. vs. Bunu kendisi düşünecek tabii ki. Böyle geçiştirmekle olmuyor maalesef.

Muhalefetin ve Kemal Kılıçdaroğlunun şuan yaptığı en saçma işlerden birisi şu yapacağız edecez vallaha şunu yapacam tarzı sözler vaadler vermesi. Veya kaynak belirtmeden bol keseden atması.

Hangi yetki veya sıfatla veriyor bu sözleri mesela !!! Bu verilen sözlerden bakalım diğer 7 partinin veya en önemlisi Cumhurbaşkanı adayının haberi var mı ? Yarın atıyorum çatı aday belirlediler ve Abdullah Gül çatı aday oldu kazandı diyelim bu sözler beni bağlamaz BANANE derse ne olacak !
Veya CHP yönetimi her şeyi devletleştirecez el koyacaz diyor. İYİ parti ve Saadet hatta deva gelecek ve DP'de özelleştirmeden yana çatı Cumhurbaşkanı adayı bu işleri onaylayacak mı ? Veya verilen diğer yüzlerce söz Cumhurbaşkanını bağlayacak mı ?

Kemal Kılıçdaroğlu çıkar ben CHP'nin adayıyım der. O zaman tamam eyw. Ne isterse sözünü verir onu bağlar söyledikleri seçmen değerlendirir oy verir veya veyaz ama bu tarz at yalanı bulunun inananı tarzı oluyor aday belli değil iken söz vermek.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394

İzlemeyip izlemek isteyenler bu linke bakabilir. Yayının kaynağı olarak bunu bulabildim.

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
hacı senin derdin ya aylardır sana zor sabrediyorum vallahi mevcut iktidarın neyini savunabilliyorsun hala

Son düzenleyen moderatör:

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Yayın güzeldi, anlık 300k falan izlendi.

Son düzenleyen moderatör:

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Kemal Kılıçdaroğlu: "Seçildiğimde gençler beni hakaret etmemek kaydıyla her türlü eleştiriyi özgürce yapacaklar"
JH: "CHP'nin adayı kim??"
Kemal Kılıçdaroğlu: "CHP'nin şu anda bir adayı yok."
Çark budur..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Yayının kısa Özeti sadece 5 sn her şeyi anlatıyor: Başta Cumhurbaşkanı olursam beni istediğiniz gibi eleştirin. Cumhurbaşkanı adayımısınız yoo hayır. O zaman çekilmeniz gerekmez mi ! Yoo hayır :)

Son düzenleme:

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Bundan sonra kendisine yapılan karalama kampanyalarına izin vermeyecekmiş. Youtube'u açıp bakarsanız karalama olup olmadığını görebilirsiniz.