bilicimustafa12

Müdavim
Müdavim
24 Mayıs 2017
7,164
626
293
25
İzmir'de yangın, yanık kokusu endişe yarattı. İzmir'de yanık kokusunun birçok farklı bölgelerden hissedildiği söyleniyor. İzmir'de bir yerlerde yangın mı var sorusu sosyal medyada yoğun konuşulmaya başladı. İzmir'deki bu konunun nedeni; İzmir'in Çiğli ilçesinde, bilinmeyen bir nedenle otluk ve bataklık alanda çıkan, ardından itfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangında oluşan koku rüzgarla birlikte tüm şehre yayıldığı anlaşıldı.

izmir_yangin_yanik_kokusu_buca_konak_gaziemir_bornova_bir_cok_bolgeden_hissediliyor_h236156_99716.png

İzmir'de yangın, yanık kokusu endişe yarattı. İzmir'i saran yanın kokusunun nedeni merak ediliyordu sebebi belli oldu. Birçok farklı bölgelerden de hissedilen koku İzmir'de bir yerlerde yangın mı var? korkusu yarattı.
İzmir'in Çiğli ilçesinde, bilinmeyen bir nedenle otluk ve bataklık alanda çıkan, ardından itfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangında oluşan koku rüzgarla birlikte tüm şehre yayıldı.
Yangın, gündüz saatlerinde İZSU Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi yakınlarındaki otluk ve bataklık alanda çıktı. Henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangını fark eden İZSU Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi çalışanları durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye giden itfaiye ekipleri yangını söndürürken, akşam saatlerinde başlayan rüzgar da yanmış otların kokusunu şehir merkezine taşıdı. Şehrin bir çok ilçesinde hissedilen koku, olası bir orman yangınını akıllara getirerek vatandaşlarda korku yarattı.
Kokudan rahatsız olduklarını söyleyen restoran işletmecisi Ahmet Akalan (45), "Saatlerdir bu yangın kokusu devam ediyor. Bütün çevre kokuyor. Biz burada işletmeciyiz ve müşterilerimizin hepsi rahatsız. Koku nerden geliyor, nasıl oluyor biz bir türlü anlam veremedik. Bu konuda kime nasıl başvuracağız bunu da bilemiyoruz. Kime sorsak yetkilileri arayın diyor. Yetkililer buna bir el atarsa gerçekten çok memnun kalacağız. Şuan bile koku devam ediyor. Biz esnaf olarak mağdur olduk" dedi.
İzmir'deki koku sosyal medyada gündem oldu. İşte o yorumlardan bazıları:
İzmir'deki koku üzerine sosyal medyada yapılan o yorumlardan bazıları:
- Allah korusun inşaAllah kötü bir durumla kaşılaşılmaz gemimi yandı acaba .Ama bucanerdee bornova nerde
- Sanki araba balatası kokusu gibiydi saat 7.30 da çok yoğundu benim arabadan geliyor bile sandım yolda
- Buca Çevreyolu çevresindeki otlar yeşillik Alan yaniyodu bugün onun kokusudur
- Ikicesmelikte de bu koku var lavabodan mi geliyor diye düşündüm meğerse izmirde böyle bir koku var
- Zehirlendim cigerlerim aciyor
- Bozyakadada vardı cok kötü
- Evet bucada cok koku vardi.
- Evet cok agir lastik yanigi kokuyor ama nerden geldigi belli degil
- pinarbasinda da sabahtan beri var
- Bu nasil koku basim agriyor heryerde olmasi ilginc
- Bucada mobilya fabrikası yanmıştı acaba onun kokusunu yayildi
- Yunanistanın yangın kokusu havaya karışmış olabilirmi acaba
- Çok yoğun şekilde koku var buca adatepede
- Ewet bornova ataturk mahallesinden sis var gibi
- Bu koku Karşıyaka 'da da vardı.
- aynı koku torbalidada vardı allah korusun