İzmir'de vinç hizmeti için depremzedelerden 10 dakika için 200 TL isteniyor

Bu konuyu okuyanlar

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
İzmir’de 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları tamamlandı. Depremde 114 kişi hayatını kaybetti, 1035 kişi yaralandı, yaralılardan 898'i taburcu edilirken, 137 kişinin ise tedavisi devam ediyor.
Arama kurtarma çalışmalarının tamamlanmasının ardından depremzedeler hasarlı ve sorunlu binalardan eşyalarının tahliyesine başladı. Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre İzmir'in Bayraklı ilçesinde depremzedeler, eşyalarının tahliye edilmesi için getirilen asansör vinçlerinin ücretini kendileri ödüyor. Vinç hizmeti için depremzedelerden 10 dakika için 200 TL ücret alınıyor.

İzmirli Depremzede: Beş gündür eşyalarımı kurtaramadım, vali yok, kaymakam yok

Bu duruma tepki gösteren depremzede Mevlüt Dikili, ''Ben artık ölmek istiyorum. Beş gündür eşyalarımı kurtaramadım. Televizyonları arıyorum. Kaymakam yok, vali yok, emniyet müdürü yok, kimse yok. İzmir'de en fazla elli bina yıkıldı. Bunların eşyası kurtarılamıyorsa, bu beyaz eşya firmaları bize bir buzdolabı veremiyorsa bu fabrikalar firmalar batsın. Ben 65 senedir vergi verdim. Yemedim içmedim, devlet dairesinde çalışırken beş kuruş para kaçırmadım. Tek kuruşuna kadar verdim. Ben sekiz gündür yaşamıyorum. Yaşamak da istemiyorum. Ben balkondan kendimi atmak istiyorum. Yaşamaktan nefret ettim arkadaşlar.'' diyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanı: Nakliye için tek fiyat belirlenecek

Yakın zamanda, İzmir Bayraklı'ya bağlı Mansuroğlu Mahallesi'ni ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise "kontrollü girilebilir" izni verilen binalarda eşya alınması için ev sahiplerine yaklaşık bir saatlik süre verilebileceğini açıklamıştı. Ayrıca, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'e tek fiyat belirlenmesi talimatı veren Kurum, kısa süreli girişler ve yaklaşık 1 saatlik eşya taşıma süresi için ayrı ve sabit bir fiyat belirleneceğini duyurmuştu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Geçenlerde bakan açılama yaparken bu fiyatlar için tavan fiyat uygulamasına gidecez şeklinde açıklama yapmıştı zaten. Ama genede bazı kendini akıllı sanan şerefsizler çıkacaktır uçuk fiyatlar isteyen oradaki krizi fırsata çevirmek isteyen vatandaşın dikkatli olması lazım...

Not: Kaynak Alınan Mezopatamya haber ajansı HDP'ye yakın bir medya söylemlerine pek güvenemedim açıkçası... Üstte yaptığı ropörtaj flan.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Geçenlerde bakan açılama yaparken bu fiyatlar için tavan fiyat uygulamasına gidecez şeklinde açıklama yapmıştı zaten. Ama genede bazı kendini akıllı sanan şerefsizler çıkacaktır uçuk fiyatlar isteyen oradaki krizi fırsata çevirmek isteyen vatandaşın dikkatli olması lazım...

Not: Kaynak Alınan Mezopatamya haber ajansı HDP'ye yakın bir medya söylemlerine pek güvenemedim açıkçası... Üstte yaptığı ropörtaj flan.
İnanmıyayım diyorum bakıyorum Elazığ'da depremden sonra kiraların 2 katına çıkması haberlerini okuduktan sonra pekde yalan haber olacağına ihtimal vermeim açıkcası.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
İnanmıyayım diyorum bakıyorum Elazığ'da depremden sonra kiraların 2 katına çıkması haberlerini okuduktan sonra pekde yalan haber olacağına ihtimal vermeim açıkcası.

Haber içeriğinde o yazılan doğrudur ona birşey demiyor. Baktı çok talep var şerefsizin biri 10 dakiası 200 TL der beğenmezsen alma hesabı yaparak...

Ama Mevlüt Dikili ile yaptık dediği konuşmaya diyorum ben.

Haberin asıl kaynağına girip bakarsan ne demek istediğimi anlayacaksınız... Direk devlete saydırıyor haber kaynağı heryerde.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
2 bin lira istiyolardı haberlerde.Hayır eşya hem az hem şehir içi yani.Resmen şehirlerarası fiyat veriyor şrfszler.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Bir de belediye başkanı yok deseydi samimi olduğuna inanırdım belki ama amaç belli oldu..
Taşınma yardımı var, kira desteği var, 30.000₺ eşya yardımı var.
Bakan Bey valiye talimat verdim diyor, adam vali yok diyor.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Mezopotamya Ajansı hdp daha doğrusu pkkye yakın. Doğruluğunda yanlışlığında değilim. Ama böyle bir sitenin haberinin paylaşılması veya kaynak olarak gösterilmesi züldür. Doğruysa zaten sözcüsü, birgünü, *milli gazetesi balıklama atlarlar sırf hükümete çakmak için.

*Sözcü ve birgünün ne olduğu belli. Hiç değilse müslüman geçinmiyolar.