• 13 dakikada Apple etkinliği özeti!

    Apple dün gerçekleştirdiği etkinlikte AirPods 3, M1 Pro ve M1 Max işlemcileri ile 14 ve 16 inç MacBook Pro tanıttı, biz de özetledik.

İzmir'de Fırtına: Deniz Taştı, İşyerlerini Su Bastı!

Bu konuyu okuyanlar

Katılım
24 May 2017
Mesajlar
7,169
Reaksiyon puanı
629
Puanları
113
Yaş
23
İzmir'de etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı, 1. Kordon'daki birçok işyerini su bastı, vapur seferleri iptal edildi. Taşma nedeniyle araçlar ve yayalar ulaşımda güçlük yaşadı, 11 ağaç devrildi.
RÜZGAR HIZI 103 KİLOMETRE
WYhZ9TdLiUy0Ld7zLXKaJw

İzmir'de etkili olan ve saatteki hızı 103 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle deniz taştı, 1. Kordon'daki birçok işyerini su bastı, vapur seferleri iptal edildi.

6Iz-qd3vc0mlWBWT40gjIw

Sabah saatlerinden itibaren kentte etkili olan fırtına yaşamı olumsuz etkiliyor.
sBDVoU6BhEi87vEHtGv2QA

Denizin taşması sonucu 1. Kordon, Gündoğdu Meydanı, Cumhuriyet Bulvarı'nda su taşkınları oluştu.
JoZ_qX4uPkOMPN-k6HIPng

Birçok mağazayı su basarken işyeri sahipleri suyun içeriye girmemesi için bariyerle önlem aldı.
ob6c-BR9pk-tfMNDqvqdYg

Kimi işyeri sahipleri ise ellerindeki fırçalarla işletmelerindeki suyu tahliye etmeye çalıştı.
8YG0f1THK0GAo-sylLp3Yw

Araçların ve vatandaşların ulaşımda güçlük çekmesine neden olan fırtına nedeniyle ikisi araç üstüne olmak üzere 11 ağaç devrildi.
3au-KwXMP0CiegUIOU8H4A

İtfaiye ekiplerinin yardımıyla araçların üzerinden kaldırılan ağaçlar hasara neden oldu.
rcxMnHoF5ku3QAv1u_0JUQ

Fırtına, deniz ulaşımının da aksamasına neden oldu.
6bwyU_5Z6EW8ZgUnE82hdw

Kentteki yolcu ve arabalı vapur seferleri iptal edildi.
DALGALARIN BOYU 4 METREYE ULAŞTI
yr-CkwYgT0WAX3ic7_cMDg

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, sabah 04.40'tan itibaren etkili olan fırtınanın şiddetinin, İzmir Meteoroloji Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre 103,3 kilometreye kadar yükseldiği, rüzgarın şiddetinin Konak ve Alsancak bölgesinde 71,6 kilometreyi bulduğu belirtildi.
TkAiC-dcbEmMR_yZuVGonA

Fırtına nedeniyle denizin kabardığı, dalgaların 4 metreye kadar çıktığı ifade edilen açıklamada, sahil kesiminde daha yoğun hissedilen şiddetli lodos nedeniyle Narlıdere, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Balçova, Buca, Alsancak, Karşıyaka, Bornova, Gaziemir, Bayraklı ve Karataş'ta 11 ağacın devrildiği, yükselen denizin bazı bölgeleri su altında bıraktığı ifade edildi.
OCCgSpxgJE2Y45Bp9utmzw

Denizin aşırı yükselmesi nedeniyle Mavişehir Balıkçı Barınağı ile Konak ve Alsancak vapur iskelelerinde taşmaların yaşandığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
7w8mgezaD0KLkUsCHd2erg

"Şiddetli fırtına ve dalgalar nedeniyle, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nın deniz tarafındaki yürüyüş şeridi ve ahşap iskelelerde hasar oluştu. 1. Kordon'da da dalgaların kuvvetiyle parke taşları söküldü. Gece boyunca İZSU ekipleri de seferber oldu. Lodos ve deniz yükselmesi nedeniyle, Karşıyaka bölgesinde yaşanan su taşkınına müdahale edildi."


azr1dT8PZEKlFSfl_2NEnA

BELEDİYEYE TEPKİ

İşlettiği kuaförü su basan Musa Uysal, oldukça zor bir durumda olduklarını dile getirerek "Dükkanımızı su bastı, görüyorsunuz halimizi, her taraf su. Yoldan geçenler de duyarlı değil. Polis yolun girişini kapatıyor ama yine de bu yoldan geçip suyun daha da taşmasına dükkanlarımıza girmesine neden oluyorlar. Daha önce de benzer durumları yaşadık burada." dedi.
wwqdIEoGL0ud7fYHjYNiiw

Oturduğu aparmanın zemin katını su basan Süleyman Çolak da fırtına nedeniyle rögarların tıkandığını belirterek "Rögarlar çekmiyor, altyapı yok. Olacağı bu tabii ki. Hani belediye nerede? Evimiz, salon, su içinde; apartman su altında. Yapacak bir şey yok. Belediye ekipleri seyrediyor." diye konuştu.
bQzN_H-YHkmX1-LT7UAZHw

Özlem Bulut da Alsancak'ta mahsur kaldığına işaret ederek "Bütün İzmirliler bu rezilliği görsün, oy verdiklerinin kim olduklarını görsünler. Bakın şu rezilliğe insanlar rezil oldu, mağazalar su içinde, esnaf zararda, ürünleri mahvoldu. Evdekiler dışarı çıkamıyor. Bütün Türkiye'de herkes görsün İzmir Büyükşehir Belediyesinin nasıl çalıştığını." ifadelerini kullandı.
M85qYG93rkKMJcIym8ehKw

MjUqLzBykUGV8GRW4GjVLQ

p03HorxsSU-ntRvpGveHug

Gpe84SQHk0yF7ctPbG3hrg

1iHaseC_yEWLz0wLqMfuPQ

nyBhLmexZ0mTEJyKHgq0qw

7M6uZLZQp0imcGq_DPCrPw

2Nteq6anwUGOjWKRWWhRcw

BsD52a-9W0S7fQdzUas6Mw

yTgIFp4gTEm0MgNEiFmcHg

gsMD_c4EuEyOTWUn6PkAJA

O_M_t9zUokqbtPnGETKKEg

lyQ2Hie0UUS61GQEwtOoxQ

4Pz2WhOyg0eLO2QWt_CDgw


İzmir'de fırtına: Deniz taştı, işyerlerini su bastı
 
Üst