Haber İzmir'de Ege Denizi'nde deprem olmuş

KamtariR

Profesör
Cezalı
1604061533132.png

Âmin!
Sağlam olmayan bir çok bina gitti. :(
Sanırım yıkılan binalar '99 depreminden önce yapılan binalar.
Şimdi anlıyorum ki 2000 yılından önce yapılan bir binada oturmak büyük bir kumar olsa gerek.
Aslında o deprem ülkemizde büyük bir yıkıma sebep olsa da aslında çok da büyük bir iyiliği oldu. O günden bu yana yeni yapılan binalara kurallara uygun ve çok sıkı denetimler getirildi.

Death Mark

Guru
Emektar
Şimdi anlıyorum ki 2000 yılından önce yapılan bir binada oturmak büyük bir kumar olsa gerek.
Aslında o deprem ülkemizde büyük bir yıkıma sebep olsa da aslında çok da büyük bir iyiliği oldu. O günden bu yana yeni yapılan binalara kurallara uygun ve çok sıkı denetimler getirildi.
Tuğla ile Beton alaşımını karıştırıp bina yapıyorlar ama bu yeterli değil. Özellikle yer temeline göre bu malzemelerin geliştirilmesi lazım.

ozciceky

Profesör
Mantıken şimdiki yönetmeliklere göre 2000 öncesi yapılan binaların yüzde 90nı çürük çıkar malessef.