İyi Sistemde Anlık FPS Droplar

Bu konuyu okuyanlar

osenolsanbari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı yeni topladım. Oyunlarda yüksek FPS almama rağmen anlık olarak FPS düşüyor. Örnek olarak 120 FPS diyelim bir anda 60'a düşüp geri çıkıyor.
1) Sıcaklık Değerleri: GPU 60-65 derecelerde. CPU ise maksimum 80 derece oluyor. 70-80 arası dolaşıyor. R5 3600 stok soğutucu.
2) İşlemci Kullanımı: CPU kullanımı %30-40'larda.
3) Disk Kullanımı: SSD ve HDD'de oyunlar var. Kullanım düşük.
4) RAM Kullanımı: Maksimum 11 GB oluyor. Sistem 2x8 GB 3000 MHz
5) Sürücüler: Tüm sürücüler güncel ve Windows lisanslı.

GPU: Sapphire Radeon RX5600XT Pulse 6GB
CPU: AMD Ryzen 5 3600
RAM: GeIL 8x2GB Evo Spear AMD Edition 3000mhz CL16
MB: Gigabyte B450M S2H 3200mhz(OC)
Kasa: Corsair Carbide Series SPEC- Delta 550W 80+
SSD: Kingston 480GB A400
HDD: Seagate Barracuda 1TB

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Aynı problem 3-4 sene evvel bende de mevcuttu, ilkel bir yöntem olarak; Cpu'yu maksimum hızından mahrum ederek çözmüştüm problemi. Fakat sende her şey normal gözüküyor, muhtemelen bir uygulama gücü anlık olarak çekiyor olsa gerek,her şeyi tamamen kapatıp, gerekiyorsa oyun modudur carttır curttur açarak denedin mi? Önce basit düşünmek gerek.

osenolsanbari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anormal bir şey göremiyorum. Değerleri görmek için MSI AfterBurner kullanıyorum. O kapalı olduğunda da aynı sorun var. Biraz önce 3DMark testi yaptım sonuçlar ortalamaydı.
Aynı problem 3-4 sene evvel bende de mevcuttu, ilkel bir yöntem olarak; Cpu'yu maksimum hızından mahrum ederek çözmüştüm problemi. Fakat sende her şey normal gözüküyor, muhtemelen bir uygulama gücü anlık olarak çekiyor olsa gerek,her şeyi tamamen kapatıp, gerekiyorsa oyun modudur carttır curttur açarak denedin mi? Önce basit düşünmek gerek.

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Anormal bir şey göremiyorum. Değerleri görmek için MSI AfterBurner kullanıyorum. O kapalı olduğunda da aynı sorun var. Biraz önce 3DMark testi yaptım sonuçlar ortalamaydı.
Oyunu SSD içinde çalıştırdığınızda da durum aynı mı? Ya işlemci ya Hdd ya da Gpu anlık uçup geri iniyordur heralde, sanıyorum ne desem senin zaten denediğin yöntemler olacaktır, zannımca beni aşıyor. Eminim en kısa sürede sorununu çözersin.

osenolsanbari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet, SDD'de de aynı sorun var. Sanki drop olduğu anda CPU ve GPU'da anlık olarak düşüyor gibi geldi.
Oyunu SSD içinde çalıştırdığınızda da durum aynı mı? Ya işlemci ya Hdd ya da Gpu anlık uçup geri iniyordur heralde, sanıyorum ne desem senin zaten denediğin yöntemler olacaktır, zannımca beni aşıyor. Eminim en kısa sürede sorununu çözersin.

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Seninle aynı sorunu yaşamış bir arkadaş var, onun sistemi de seninkisi kadar iyi sayılır. Bir bakmanı öneririm. LİNK