Soru İyi olanların iyilik yapanların acı çektiği dünya

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,232
Kime iyilik yaptıysam ayetlerde yazılanı yapıp yumuşak huyla davransam fenalık kötülük gördüm iyi oldum belamı buldum.

Bilmiyorum dünya hayatı çok garip

Reaksiyon puanı
949
Kime iyilik yaptıysam ayetlerde yazılanı yapıp yumuşak huyla davransam fenalık kötülük gördüm iyi oldum belamı buldum.

Böyle olduğu zaman şöyle düşün ben kendime yakışanı yaptım o da kendine yakışanı demek ona iyilik yakışmıyormuş.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,904
İyilikten zarar gelmeyeceğini öğrettiler, ama arkamızdan aptal diyeceklerini öğretmediler.

Kahrolsun böyle dünya.

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
496

Şimdi ayetleri falan karıştırmaya gerek yok. Ben hiç Kur'an okumadım ama inancım var. Oruç tutmam namaz kılmam ama Allah'ın varlığına inanırım o ayrı. Fakat insanın içinde olacak bir şey bu. Sen okumuşsundur etmişsindir fakat içinde yoksa yine iyilik yapamazsın. Bir çok örneği var çevrede. Ben karıncayı bile incitemem. Hak savunurum ama durup dururken karşıdakine kötülük yapamam. Ya da karşımdaki bana kötülük yaptı diye kin tutup intikam peşinde yanıp tutuşmam.

Sen iyilik yapmaya devam et hocam. İlla ki karşına güzellikler çıkartır yaradan

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
İyi ve kötü kavramına pek inanmıyorum. Kime göre iyi neye göre kötü? ama şunu biliyorum, gereğinden fazla tolerans suistimali yanında getirir. O yüzden ikili ilişkilerde daha dikkatli olmak lazım.