İtunes ve şarj simgesi - İphone6

Bu konuyu okuyanlar

özel.üye

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Selamlar,

İphone6 telefonum güncellemeden hemen sonra kapandı. Ekranda itunes ve şarj simgesi gösteriyor sürekli.
3 telefoncu dolaştı bir türlü problemi çözülemedi. Garantisi Temmuz 2017'ye kadar var fakat vidalardan biri yerinden oynamış telefon açılmış muamelesi yapılıyor ve bundan dolayı garantisini kullanamıyorum. Bana söylenilenler ve yapılanları sıralarsam;

- Telefon garantisi olsaydı iphone yenisi gönderir denildi ancak garantisini kullanamıyorum,
- Telefonu defalarca açıp kapadım,
- PC'ye bağlayıp güncelleme ve geri yükleme yapmaya çalıştım ancak elma simgesi neredeyse bitişe kadar gelip tekrar kapanıp açılıyor. Geri yüklenemedi hatası (56) kodu alıyorum.

Bundan sonra bana yapabileceğim bir şey önerebilen biri çıkar mı acaba?
Yoksa direk telefonu çöpe mi atayım :)

hakannas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Cihaza başka bir bilgisayar üzerinden yazılım yüklemeyi denedin mi? iTunesi tamamıyla kaldırıp yeniden yüklemeyi dene ve orijinal bir Apple Aygıtı kablosu kullanmayı dene. Ayrıca iOS 9.3.2 ve 9.3.3 sürümleri ikiside imzalı her iki ipsw dosyasınıda dene.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Selamlar,

İphone6 telefonum güncellemeden hemen sonra kapandı. Ekranda itunes ve şarj simgesi gösteriyor sürekli.
3 telefoncu dolaştı bir türlü problemi çözülemedi. Garantisi Temmuz 2017'ye kadar var fakat vidalardan biri yerinden oynamış telefon açılmış muamelesi yapılıyor ve bundan dolayı garantisini kullanamıyorum. Bana söylenilenler ve yapılanları sıralarsam;

- Telefon garantisi olsaydı iphone yenisi gönderir denildi ancak garantisini kullanamıyorum,
- Telefonu defalarca açıp kapadım,
- PC'ye bağlayıp güncelleme ve geri yükleme yapmaya çalıştım ancak elma simgesi neredeyse bitişe kadar gelip tekrar kapanıp açılıyor. Geri yüklenemedi hatası (56) kodu alıyorum.

Bundan sonra bana yapabileceğim bir şey önerebilen biri çıkar mı acaba?
Yoksa direk telefonu çöpe mi atayım :)
Telefonu ilk önce garantiye mi yolladınız telefoncuya mı gösterdiniz.

özel.üye

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Cihaza başka bir bilgisayar üzerinden yazılım yüklemeyi denedin mi? iTunesi tamamıyla kaldırıp yeniden yüklemeyi dene ve orijinal bir Apple Aygıtı kablosu kullanmayı dene. Ayrıca iOS 9.3.2 ve 9.3.3 sürümleri ikiside imzalı her iki ipsw dosyasınıda dene.

Merhaba,

Evet başka bilgisayardan ve orjinal kablosuyla denedim.
İpsw dosyasını denemek için sanırım telefonun açılması gerekli?

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
abime de olmuştu. internet kafeden itunese bağlayıp yapmıştı. fakat telefon sifirlanmisti galiba

özel.üye

Asistan
Reaksiyon puanı
4
abime de olmuştu. internet kafeden itunese bağlayıp yapmıştı. fakat telefon sifirlanmisti galiba

Merhaba,
Telefonun sıfırlanması önemli değil.
Abiniz itunes'e bağlanıp "güncelle / geri yükle" seçeneklerini kullanmıştı değil mi ve aynı hata olduğuna eminiz?
Eğer öyleyse denemekte fayda var, teşekkürler.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
aynen öyle, itunes ve kablo işareti. Ama hata aynı şeyden mi kaynaklaniyor bilmiyorum. onun dediğine göre telefonla muzik dinliyormus gecee. sabah uyandiginda o hatayi vermiş. Ve dedi ki ios surumum çok eskiymis diye bu hatayi veriyormus. güncelleme seçeneği varmış onu seçmiş 15 dakikada dosya inmiş ve olmuş.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
İlk önce telefoncuya götürdüm.
Çok büyük bir yanlış yapmışsınız yazık olmuş.Ayrıca genel olarak söylüyorum telefoncuların %99 u telefon tamirinden anlamıyor.Telefoncular tamir yapamıyorlar sadece telefon almak için gidilmeli telefonculara.Siz telefoncuya gidiyorsunuz diyelim telefonunuzun ekranı kırıldı youtube a yazın zaten nasıl onaracağınız yazıyor maksat ekranı bulmakta.Sizin telefonunuz da muhtemelen bir telefoncu tarafında kurcalanmış ve garanti dışı kalmış cihazınız.Şu saatten sonra ancak parayla yaptırabilirsiniz.Garantiden ortalama 1000 tl vererek iphone 6 alırsınız.Geçmiş olsun çok yazık olmuş.

özel.üye

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Çok büyük bir yanlış yapmışsınız yazık olmuş.Ayrıca genel olarak söylüyorum telefoncuların %99 u telefon tamirinden anlamıyor.Telefoncular tamir yapamıyorlar sadece telefon almak için gidilmeli telefonculara.Siz telefoncuya gidiyorsunuz diyelim telefonunuzun ekranı kırıldı youtube a yazın zaten nasıl onaracağınız yazıyor maksat ekranı bulmakta.Sizin telefonunuz da muhtemelen bir telefoncu tarafında kurcalanmış ve garanti dışı kalmış cihazınız.Şu saatten sonra ancak parayla yaptırabilirsiniz.Garantiden ortalama 1000 tl vererek iphone 6 alırsınız.Geçmiş olsun çok yazık olmuş.

Keşke 1.000 tl olsa alırdım..
Bana verilen fiyat 1.400 tl.
Yenisi için..

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
telefoncular sömürecek insan arıyorlar başka da birşey değiller.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Recovery moda girmiş restore lazım

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
3e42a1c9ca19b4041dde51e54c83999b.jpg

Bahsettiğiniz ekran şu olmalı

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
:mad:
Kızdım.
Artık Dekan olduğunuza göre konuya bir el atın ;)

Yukarıda yazdım ya? Karşılaştığınız ekran yukarıda resimdeki ekran olmalı. Başka bir bilgisayar ile deneyin. Driverlar eksiksiz, itunes tam kurulu olmalı.

özel.üye

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yukarıda yazdım ya? Karşılaştığınız ekran yukarıda resimdeki ekran olmalı. Başka bir bilgisayar ile deneyin. Driverlar eksiksiz, itunes tam kurulu olmalı.

Başka bir bilgisayarda denedim, olmadı.
Gerçi işyeri bilgisayarları ondan olmamış olabilir.
Arkadaşın dediğini deneyeceğim, internet cafe de deneteceğim.
Ancak bu sorunla karşılaşmış biri varsa ve çözümünü biliyorsa ya da çözüm olabilecek biri varsa lütfen yazsın hepsini hepsini deneyeceğim..

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Başka bir bilgisayarda denedim, olmadı.
Gerçi işyeri bilgisayarları ondan olmamış olabilir.
Arkadaşın dediğini deneyeceğim, internet cafe de deneteceğim.
Ancak bu sorunla karşılaşmış biri varsa ve çözümünü biliyorsa ya da çözüm olabilecek biri varsa lütfen yazsın hepsini hepsini deneyeceğim..

Ben bizzat 10 kere yaşadım sorun tamamen bilgisayardan. İtunesi kaldırdım yükledim olmadı, internet kafede yaptım olmadı. (İtunes win xp desteklemiyor) Teyzemgilin bilgisayarında yaptım en son. Her hata verdiğinde bilgisayar değiştirin.