İşveren Mi, Paparazzi Mi?

Bu konuyu okuyanlar

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
ABD'nin Montana eyaletinde işverenler adayların özel yaşamına burunlarını sokmaktan çekinmiyorlar. İşverenlerin adaylardan talep ettiği şey ne?

ABD'nin Montana eyaletinde bulunan Bozeman adlı şehirde işverenler, işe alacakları kişilerin sosyal ağ sitelerindeki tüm bilgilerini ve buradaki hesapların şifrelerini talep ediyor. Facebook ve MySpace hesaplarının şifrelerini alıp alacakları kişi hakkında daha detaylı bilgi almak istediklerini belirten yetkililer böylece en ahlaklı kişiyi işe alabileceklerini söylüyorlar.
sadfasfa1245401363.jpg
Günümüzde yaşanan yüksek işsizlik göz önünde tutulduğunda "Ne olacak, baksınlar" diyen kişiler çıkabilir fakat geniş açıdan düşünüldüğünde tamamen kişisel olan bilgilerin işverenleri hiç mi hiç ilgilendirmediği görüşündeyiz. Kişilik haklarına ve özel hayata saygısızlık yapmak kimsenin hakkı değil.
:: Bir yere iş başvurusu yaptığınızda böyle bir taleple karşılaşırsanız nasıl tepki verirsiniz?
Yazan: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net

haldunaksoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yok daha neler , evlerimize kamera sistemi kursunlarda tam olsun.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
İnsanların Ahlaki Değerlerini İnternetten mi Karar Verecek bunlar .! Saçmalığın daniskasi

İnsanın içi Dışı bir Değildir . !

globy7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
başka bi yere iş başvurusunda bulunurum napcam başka :hammer: gerçi benim o tarz yerlerde üyeliğim yok :mrgreen:

VisuaL.NET

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkes özeLini açığa vurduğu sürece yöneticiLerde bu şekilde bir yöntem almaya başladıLar. Ben bunun daha önce oLacağını tahmin ediyordum. Farkında değilsiniz ama hepimiz izLeniyoruz. Yok hırsızlık, yok personelin kaçırmaması için yok, trafik plakalarını almak için, yok güvenlik için diye diye etrafımızda milyonlarca kamera varken, yöneticilerin yaptıkları hafif kalıyor.

İzLiyorLar bizi...

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Şifremi vermeyi bırak,Facebook'ta şifremi isteyen adamı engellerim,benim profilimi arama sonuçlarında bile bulamasın diye :D

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
:: Bir yere iş başvurusu yaptığınızda böyle bir taleple karşılaşırsanız nasıl tepki verirsiniz?

Yeni bi üyelik alır bi kaç ay beklerim o üyeliğimi veririm :mrgreen:
Çok zekiyim yaa :D

Reaksiyon puanı
188

Kusura bakmayın ikisini de kullanmıyorum derim :D

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
boxer rengi sormadığı sürece anlatırım herşeyimi :D veririm ne istiyosa :D:D yiğidin malı meydandadır :p :D

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
olamdı evin anahtarınıda versin gelip bi kaç hafta falan bereber yaşasınlar ona göre karar versin:D daha mantıklı değilmi?