İstiklal Marşı’na Ödül Konmaz Deyip Kazandığı Ödülü Reddetti

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Mersin’in Anamur ilçesinde Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Şubesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği İstiklal Marşı Okuma Yarışması’nda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sergiledikleri performanslarla salonda bulunanları duygulandırdı. Yarışmada dereceye giren Rabia Şeyda Kar, “İstiklal Marşı’na ödül konmaz” diyerek verilen altın ödülünü kabul etmedi.

upload_2017-5-30_9-47-49.png

Anamur Kaplan Düğün Salonu’nda yapılan yarışmanın açılışına Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ile çok sayıda davetli katıldı. TÜRKAV Anamur Şube Başkanı Mehmet Gümüş, burada yaptığı konuşmada İstiklal Marşı’nın nasıl yazıldığını anlattı ve amaçlarının gençlere bu ruhu yaşatmak olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından 36 öğrenci 3 kategoride yarıştı.

upload_2017-5-30_9-49-33.png

‘İstiklal Marşı’nı ödül için okumadım’

İlköğretim kategorisinde Şerife Ars birinci, Elif Metin ikinci ve Kübra Uysal üçüncü oldu. Liselerde ise Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Rabia Tatar birinci olurken yine aynı okulda eğitim gören 9’uncu sınıf öğrencisi İzzet Salihlioğlu üçüncülük elde etti. Anamur Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Şeker ise liseler kategorisinde ikinci oldu.

upload_2017-5-30_9-53-10.png

Yarışma sonunda gösterdiği performansla mansiyon ödülüne layık görülen Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Rabia Şeyda Kar kendisine verilen çeyrek altını kabul etmedi. Kar, “Ben İstiklal Marşı’nı ödül için okumadım. Benim ödülümü bir hayır kurumuna verirsiniz. İstiklal Marşı için ödül konulmamalı” dedi.

İstiklal Marşı’na Ödül Konmaz Deyip Kazandığı Ödülü Reddetti | Malayani.com

Galahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
İnsanımız şov yapmaya bayılıyor.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
15 yaşındaki henüz liseye başlamış gencecik bir yavru, helal olsun sana.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ödülü kabul etmeme hakkı var onu kullanmış...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Gız ben senin Allahına gurban olurum be evlat. Senin asaletinden yoksun olanlar anlayamaz seni.
O marşın yazarı da reddetmişti o ödülü. Kendini soğuk kış günlerinde soğuktan koruyacak bir palto alacak parası olmamasına rağmen hemde.
Sizler var oldukça bu ülke ebediyete kadar var olmaya devam edecektir. Seni ve senin gibi evlatları bize bahşeden Rabbime şükürler olsun.

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Mehmet Akif'te ödülü reddedmişti. Ne yani o da mı şovmendi? Şovmen görmek istiyorsanız herhangi bir TV kanalını açıp istemediğiniz kadar görebilirsiniz. Öğrenci müthiş bir duyarlılık göstermiş, tebrik ederim. Onun için en büyük ödül kazandığı gönüller oldu.

Son mesajlar