İstifadan sonra dolar düşüşü ve olacaklar

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
425
Albayrak gitmeseydi 10 u görürdük ama düşmez bence gelecek Adamın çok iyi yönetmesi lazım:)
Emin olun Forumdaki herhangi biri albayraktan daha iyi yapar
Ekonomist değilim fikirlerinizi bekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dolardaki düşüşün bizimle bir ilgisi yok. Amerikadaki seçimlerle ilgili bir çıkıştı ve seçim bitti, düşüşe geçti. Ama Trump bey yine ortalığı karıştırmaya hazırlanıyor. Bir kaç ay daha çalkalanma devam eder.
Sadece dolar değil. Euro, sterlin gibi dövizlerde düşüyor.

Reaksiyon puanı
5,171
Dolardaki düşüşün bizimle bir ilgisi yok. Amerikadaki seçimlerle ilgili bir çıkıştı ve seçim bitti, düşüşe geçti. Ama Trump bey yine ortalığı karıştırmaya hazırlanıyor. Bir kaç ay daha çalkalanma devam eder.
Hem euro hem dolar hemde altın düşüyor. Bu değişimin dolarda değil Türk lirasında olduğunu gösterir.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,745
twitter'da gördüm. birisi çok güzel yorum yapmış.

Schrödinger'in istifası diye. Kuantum fiziği ile alakalı olanlar konuyu hemen kapacaklar.

Çok güldüm.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Dolar da, Altın'da, Avro'da bugün tekrar çıkıştalar.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Dolar'ın yönünü Amerika'nın yeni Başkanı beliler. Onların parası.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,745
Dolar'ın yönünü Amerika'nın yeni Başkanı beliler. Onların parası.
Doların yönünü major currencylere karşı Amerika belirlemeye çalışabilir. Ama overshoot etmiş bir TL'nin daha da mı overshhot edeceği yoksa değer mi kazanacağı içerideki para politikamız ve sonrasında da dış politikamız ile alakalıdır.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Doların yönünü major currencylere karşı Amerika belirlemeye çalışabilir. Ama overshoot etmiş bir TL'nin daha da mı overshhot edeceği yoksa değer mi kazanacağı içerideki para politikamız ve sonrasında da dış politikamız ile alakalıdır.
Örnek vereyim:
Japonya 2000 li yıllara kadar Dünyanın 2. büyük ekonomisine sahipti. Amerika dolar silahını bir devreye soktu, Japonya halâ kriz içinde. Bir bak bakalım kuru ne durumdaymış.