İstediğimiz adresle GMAIL'den mail hesabı açalım

Bu konuyu okuyanlar

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Ya bunun yandex'te bir karşılığı yok mudur? Adamlar rakip illa ücretsiz sunuyorlardır bu hizmeti diye düşünüyorum. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben kendi web sitemi yaptım daha yeni ona özel bir mail oluşturmak istiyorum. Ama sonuç olarak bir şirket ya da herhangi bir kuruluş açmadım ne yapabilirim

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Bu forum için yapamaz mıyız böyle bişi f.shiftdelete.net falan uzantılı mail adresi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Merhaba,

Bir domainimizin mx kaydını hem google ya da yandex'e farketmez olacak şekilde yaptık varsayalım. Daha sonra kendinize exchange server aldınız ve maillerinizin hem google altyapısını kullanan mailbox ınıza hem de exchange mail boxınıza dişmesini istiyorsunuz. Aynı durum gönderdiğiniz mailler için de geçerli. Bu işlem nasıl yapılabilir.

kimburtley

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yandex kullanmanızı tavsiye etmem kesinlikle ben şahsen kullanıyorum fakat sürekli maile ulaşımda sorunlar yaşıyorum. tavsiyem cpanel kullanıcısı iseniz cpanel üzerinden mail açıp sonra telefon bilgisayar veya tabletinizdeki mail uygulamalarına tanıtmanız. hatta cpanel outlook, thunderbird ve benzeri uygulamalar için direk kurulum paketi sunuyor. indirip çalıştırmanız halinde direk kendi tantıyor programlara

mrveergin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
böyle bir sistemin olduğundan haberim yoktu teşekkürler :)

XTİMURX

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yandex kullanmanızı tavsiye etmem kesinlikle ben şahsen kullanıyorum fakat sürekli maile ulaşımda sorunlar yaşıyorum. tavsiyem cpanel kullanıcısı iseniz cpanel üzerinden mail açıp sonra telefon bilgisayar veya tabletinizdeki mail uygulamalarına tanıtmanız. hatta cpanel outlook, thunderbird ve benzeri uygulamalar için direk kurulum paketi sunuyor. indirip çalıştırmanız halinde direk kendi tantıyor programlara

Yaşadığın sorun yüzünden bunu genellemen doğru değil. Ben şimdiye kadar mailde bir sorun yaşamadım. Eee ne olacak şimdi :)
Madem bir sorun var. Destek takımına bildirebilirsin...

kimburtley

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaşadığın sorun yüzünden bunu genellemen doğru değil. Ben şimdiye kadar mailde bir sorun yaşamadım. Eee ne olacak şimdi :)
Madem bir sorun var. Destek takımına bildirebilirsin...

genelleme yapmadım ben kullanıyorum ama sorun yaşıyorum tavsiye etmem edim ki bu genelleme sayılmaz. :)
onun dışında destek takımına defalarca mail attım emin olabilirsin. hesabınızı sıfırdan kurabilirsiniz dediler. bu da çok hoş bir durum değil.

ama sen yaşamamamışsın sorun ne güzel umarım yaşamazsında :))

XTİMURX

Asistan
Reaksiyon puanı
1
genelleme yapmadım ben kullanıyorum ama sorun yaşıyorum tavsiye etmem edim ki bu genelleme sayılmaz. :)
onun dışında destek takımına defalarca mail attım emin olabilirsin. hesabınızı sıfırdan kurabilirsiniz dediler. bu da çok hoş bir durum değil.

ama sen yaşamamamışsın sorun ne güzel umarım yaşamazsında :))

O halde sorununa buradan çözüm bulmaya çalışalım. Ne çeşit bir hata alıyorsun ? Elimden geldiğince yardımcı olayım.
Mesela MX kayıtlarını yeniden yapılandırmayı deneyebilirsin başlangıç olarak.
Destek forumlarında (webmaster siteleri vs) çözüm aradın mı peki sorununa ?

kimburtley

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O halde sorununa buradan çözüm bulmaya çalışalım. Ne çeşit bir hata alıyorsun ? Elimden geldiğince yardımcı olayım.
Mesela MX kayıtlarını yeniden yapılandırmayı deneyebilirsin başlangıç olarak.
Destek forumlarında (webmaster siteleri vs) çözüm aradın mı peki sorununa ?

aradım cevap epey bir. maillerimde eksiz gönderme ve mobil cihazlarıma, mail programıma bağlamakta sorun yaşıyordum... eksiz gönderme konusunda çözüm bulamadılar (ek yüklendiği halde mailde gözüktüğü halde ek yok diyebiliyor karşı taraf 3-4 farklı kişi de denedim bunu. ) mx kayıtları ve pop3 imap ayarlarını da gönderdiler önce onlardan denedim bi de ama hiç birisi çözüm olmadı. artık ek gönderceğimde gmailimden gönderiyorum drive aracılığıyla. mailime de web üzerinden erişim sağlıyorum başka çaresi yok gibi :)
teşekkür ederim bu arada ilginden dolayı

tamertt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba siteye yeni katıldım başlığı gördüm fakat çok eski açılmış bir konu bağlantıya tıkladığımda farklı bi sayfa çıkıyor bununla ilgili yeni sayfada neler yapmam gerektiği hakkında yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Oekry

Asistan
Reaksiyon puanı
1

tamertt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba benim ücretsiz olarakkullandıgım 5adet mailim var Google üzerinde ama yinede 1 tane dahailave edemiyorum

tamertt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar çok kurcalamam vesilesi ile buğün şirket maillerime erişemedim bu yüzden acilen yandex üzzerinden yapmam gerek yada google para bayılmam şart gibi acil yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim ilginize alternatif ve ğörsel yardımlara açığım

tamertt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba peki thunderbirde junk mailleri ğörebiliyormuyuz

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar Merhaba,

Bir domainimizin mx kaydını hem google ya da yandex'e farketmez olacak şekilde yaptık varsayalım. Daha sonra kendinize exchange server aldınız ve maillerinizin hem google altyapısını kullanan mailbox ınıza hem de exchange mail boxınıza dişmesini istiyorsunuz. Aynı durum gönderdiğiniz mailler için de geçerli. Bu işlem nasıl yapılabilir.
Yapılamaz... Daha doğrusu yapılabilir ama mail önce Exchange'e gelir, oradan gelen tüm maillerin başka adrese forward edilmesi için Rule'lar tanımlanır. Ama bir mail farklı iki servera düşsün gibi bir seçenek SMTP protokolünde yok.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar Merhaba,

Yapılamaz... Daha doğrusu yapılabilir ama mail önce Exchange'e gelir, oradan gelen tüm maillerin başka adrese forward edilmesi için Rule'lar tanımlanır. Ama bir mail farklı iki servera düşsün gibi bir seçenek SMTP protokolünde yok.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar Merhaba,

BurakCey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu hizmeti ücretsiz kullanabilme şansımız yok mu :/