İşte zamlı alkol fiyatları

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Türkiye'nin tanınmış alkollü içki üreticilerinden biri zamlı fiyatlarını duyurdu. Son ÖTV artışı ile birlikte 70'lik rakının fiyatı 7 lira zamlanarak 159,5 TL'ye çıktı.

Türkiye’nin önde gelen alkollü içki üreticilerinden birinin açıkladığı yeni fiyat listesine göre 35’lik rakının ücreti 81 TL’ye 50’lik rakının ücreti 114 TL’ye, 70’lik rakının ücreti 159,5 TL’ye, 100’lük rakının ücreti 219,50 TL’ye, 150’lik rakının ücreti ise 325 TL’ye çıktı.

VİSKİ

Tanınmış bir ithal viskinin ücreti 35’lik için 105 TL’ye, 50’lik için 142 TL’ye 100’lük için 250 TL’ye 150’lik için 380 TL’ye yükseldi.

VOTKA

35’lik yerli votkanın ücreti 66,50 TL’ye, 50’liğin ücreti 84 TL’ye, 70’liğin ücreti 119 TL’ye, 100’lüğün ücreti 169 TL’ye, 150’liğin ücreti ise 239 TL’ye çıktı.

Tanınmış bir 35’lik ithal votkanın ücreti 83 TL’ye, 50’liğin ücreti 110,50 TL’ye, 70’liğin ücreti 159,50 TL’ye 100’lüğün ücreti ise 222 TL’ye çıktı.

6temmuzalkolgraf.jpg

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Türkiye'nin tanınmış alkollü içki üreticilerinden biri zamlı fiyatlarını duyurdu. Son ÖTV artışı ile birlikte 70'lik rakının fiyatı 7 lira zamlanarak 159,5 TL'ye çıktı.

Türkiye’nin önde gelen alkollü içki üreticilerinden birinin açıkladığı yeni fiyat listesine göre 35’lik rakının ücreti 81 TL’ye 50’lik rakının ücreti 114 TL’ye, 70’lik rakının ücreti 159,5 TL’ye, 100’lük rakının ücreti 219,50 TL’ye, 150’lik rakının ücreti ise 325 TL’ye çıktı.

VİSKİ

Tanınmış bir ithal viskinin ücreti 35’lik için 105 TL’ye, 50’lik için 142 TL’ye 100’lük için 250 TL’ye 150’lik için 380 TL’ye yükseldi.

VOTKA

35’lik yerli votkanın ücreti 66,50 TL’ye, 50’liğin ücreti 84 TL’ye, 70’liğin ücreti 119 TL’ye, 100’lüğün ücreti 169 TL’ye, 150’liğin ücreti ise 239 TL’ye çıktı.

Tanınmış bir 35’lik ithal votkanın ücreti 83 TL’ye, 50’liğin ücreti 110,50 TL’ye, 70’liğin ücreti 159,50 TL’ye 100’lüğün ücreti ise 222 TL’ye çıktı.

6temmuzalkolgraf.jpg

Oh çok şükür dahada zamlansın. Sigarada aynı şekilde

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59

VİSKİ

VOTKA

6temmuzalkolgraf.jpg

Çok güzel bir uygulama. Zararlı alışkanlıklar yavaş yavaş bırakılmalı.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
.

Son düzenleme:

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
yahu anlamadığınız birşey var.

benzine zam geldi, arabam yok gelsin.
alkole zam geldi, içmiyorum gelsin.
telefonlara zam geldi, iphone almıyorum gelsin.
tünele zam geldi, arabam yok, geçmiyorum ki, gelsin...

bu mantıkla, iğneden ipliğe her şeye zam gelecektir. doğru bir tutum değil ne yazık ki. umarım bu yanlışı görürsünüz.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
yahu anlamadığınız birşey var.

benzine zam geldi, arabam yok gelsin.
alkole zam geldi, içmiyorum gelsin.
telefonlara zam geldi, iphone almıyorum gelsin.
tünele zam geldi, arabam yok, geçmiyorum ki, gelsin...

bu mantıkla, iğneden ipliğe her şeye zam gelecektir. doğru bir tutum değil ne yazık ki. umarım bu yanlışı görürsünüz.
Zararlı olan her şeye gelsin ama PC, Telefon, araba gibi herkesin kullandığı ürünlere gelmesin.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Siz sırf sigara alkol sevmiyorsunuz diye oh oh diye sevinemezsiniz kişinin zevklerine karışmak ne haddinize. Siz zemzem içmeye devam edin karışmayın bize.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu zamlar sadece sigara ve alkol kullananları daha çok sömürmek için. Herkes biliyor ülkenin en büyük gelir kaynağı tekelden alınan vergiler. Bıraktırmaya çalışma falan yalan yani.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Alkol ve sigara zamların destekliyorum. Şekerden de %2000 vergi alınması gerekiyor. Hele hele Türkiye şeker piyasası Cargill'in eline geçmişken.

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Ben 9 aydır tütün içtiğim için sıkıntı yok, sigara zamlansa da olur.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Aynen öyle ben de tütüne devam alkolü de kendim yapıcam yakında. Tekelden 1 kuruş vergi vermem artık.

Paran yoksa içmeyecen bu kadar basit. Zevkin ucuzu veya veresiyesi olmaz.
Orada vergiden kaçıp diğer tarafta ciğerlerini böbreklerini mafedip kısa sürede ölmek istiyorsan senin tercihin tabi ama . ( Yol yakınken vergi vermekte istemiyon madem bıraksan mesela ? )

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,391
Ona zam buna zam zamda zam zam zamda zam zam. 20 yıldır zam var öncesinde yoktu her şey güllük gülistanlıktı. Tamam her şey şu an güzel değil ama sanki zam kelimesini bile AKP buldu diyeceksiniz artık.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hayatım boyunca ağzıma tek damla alkol almış insan değilim, ama insanların zaaflarını menfaate çevirmenin de ahlaki olduğunu düşünmüyorum.
Bunun ahlakı falan yok.
Menfaat falan hikaye bu vergiler olmasın da dönsünler sirozdan ölsünler. Ülkemizdeki yetkili şerefsiz vatan hainleri tarafından tütün piyasası amerikan şirketlerinin eline geçtiği için sigara da ayrı bir bela.
Bunlara yapılan her türlü zam ve vergi mübahtır ve cennete götürür.

Günümüzde sigara ve alkol ile savaş nefisle cihattan sonraki en büyük cihatlardan birisidir ve Allah düşmanları ile mücadeledir.

Ülkemizdeki siyonist döllerinin Allah belasını vermesi dileğiyle.

Bazı katil gıda firmalarının önünü açanları bilerek ve zararı görerek buna rağmen destekleyenler de münafıktır. Allah onları cehennemin bile sığındığı ateşe göndersin.
Yazıları kimseyi itham ederek ve kimseye cevap olarak yazmıyorum öylesine ortaya atıyorum anlayan anlar.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Ülkemizde alkolü düzgün tüketebilen(insanlara, çevreye zarar vermeden) insan sayısı az. Devletin amacı gelir elde etmek mi kullanımı düşürmek mi bilmiyorum ama alkole zamları destekliyorum.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Zam sevenler klübü ? kullanmıyorum ama vergi zammına karşıyım.
Başka insanın hakkına, özgürlüğüne girmeden isteyen alkol isteyen başka maddeler kullansın. Sonra yok para bulamadı hırsızlık yaptı arsizlik yaptı öldürdü. Zam koyarak anca hırsızlığa teşvik edersin bağımlı insanları. Param bitti bırakayım diyen biri olur mu inanıyor musunuz gerçekten.

Tedavi olmak isteyenlere terapist ayarlarsın. Oyle de kullanılıyor böyle de boşuna kandırmaya gerek yok. Anca cep doldururlar bu şekilde

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bu sene en çok zam alkollü içkiye gelir düşünmüştüm.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Müslüm babanın dediği gibi "Herşeyin bir bedeli var." , rakının da rakıya zam yapmanın da.

Alkole/sigaraya sürekli zam yapılması insanları kaçak/sağlıksız ürünlere mahkum ediyor aynı şey sigara için de geçerli. Siz daha çok vergi toplayalım derken toplayacağınız 3-5 bin/milyon TL fazla verginin maliyetini sağlık sistemi üzerinden fazlasıyla geri ödüyorsunuz.

Bizim devlet yönetimimizde çok ciddi sıkıntılar var.
Ekonomide temel girdilerin üzerine bindirilen vergi yükü en az olan ve hatta bu ürünlere devlet desteği verilen ülkelerin ekonomileri son derece sağlıklı, bizim gibilerin de bir o kadar kırılgan.

Temel girdilere ( Akaryakıt, Enerji , hammadde ) yapılan 1 TL lik fiyat artışı veya konulan 1 TL lik vergi bütün ara malların maliyetlerine eklenerek fiyatları ve de enflasyonu şişirir halkın alım gücünü düşürür tasarruf yapmasını engeller. Sadece gereksiz yere ekonomiyi büyütür başka da hiçbir işe yaramaz.

Çini takip eden herkes bilir çin hammadde ve temel girdilerin anlaşmalarını devlet olarak yapar sonrasında üretim serbest bu şekilde tüm sektörlere destek sağlanmış olur ve abuk subuk teşviklere de gerek kalmaz.

Maalesef siyasetçilerin hiçbirisi vergi sisteminin yenilenmesi gerektiğine vurgu yapmıyor. Bir tek Ali Babacan değiniyor buna o da ucundan azıcık modunda, konuya fazla girerse acıtacağını o da biliyor. Düzen bozulacak çünkü fakirin, çalışanın, asgari ücretlinin sırtına yüklenen ekonok model değişecek.
Vergiyi tabana yaymak lafını duymadığımız gün Türkiye'nin kurtulduğu gündür.

Siyasilerimizin hiçbirisi " İnsanı yaşat ki devlet yaşasın." sözünü kaale almıyor.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
E bu duaya amin demezsem haksızlık olur. :)
Sana şu noktada katılmıyorum. Evet, eğer ki zam insanları tiryakisi oldukları alışkanlıklarından, zaaflarından kesin olarak vazgeçirebilseydi seninle aynı düşüncede olurdum. Onca zam geldi bugüne kadar, bir tiryakinin alışkanlığından vazgeçtiğini görmedim.

Olan kime oluyor biliyor musun? Bu kişilerin evinde ekmek bekleyen yavrularına, ailesine oluyor. Bu zaaf öyle bir bela ki, çocukları açlıktan ölse de adam yine de vazgeçmiyor, geçemiyor.

İçki bütün kötülüklerin anasıdır.

Hz. Muhammed s.a.v

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
E bu duaya amin demezsem haksızlık olur. :)
Sana şu noktada katılmıyorum. Evet, eğer ki zam insanları tiryakisi oldukları alışkanlıklarından, zaaflarından kesin olarak vazgeçirebilseydi seninle aynı düşüncede olurdum. Onca zam geldi bugüne kadar, bir tiryakinin alışkanlığından vazgeçtiğini görmedim.

Olan kime oluyor biliyor musun? Bu kişilerin evinde ekmek bekleyen yavrularına, ailesine oluyor. Bu zaaf öyle bir bela ki, çocukları açlıktan ölse de adam yine de vazgeçmiyor, geçemiyor.
Noktasına virgülüne kelimeler arasındaki boşluğuna kadar katılıyorum abi.
Bir ara bağımlılık derecesine kadar gelip bırakabildim ama o bile çok zor oldu.
Ve bağımlılık öyle bir şey ki ömrün boyunca peşinde oluyor. Tansiyon gibi en ufak stres, üzüntü, heyecan bağımlılığını tetikliyor iliğine kemiğine kadar işliyor. İstersen 5 10 20 yıl kullanma o hep seninle.
Dizilerdeki vampirlerin kan sevdası gibi bir illet bu bağımlılık.

Evdeki hesabın çarşıya uymadığı gibi bırak demekle olmuyor. İşin detayı çok meşakkatli.

Şuan bir sigara kaldı. Gözümde en illetide sigara. Alkolü veya başka maddeleri sokakta görüp isteyemiyorsun canın çeksede tetiklemiyor. Ama sigara her yerde ve istesen herkes veriyor.

Çözümüde zamlarla değil ya tamamen yasaklayacaksın. Yada bırakmak isteyenler için ciddi destek vermek gerek.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Noktasına virgülüne kelimeler arasındaki boşluğuna kadar katılıyorum abi.
Bir ara bağımlılık derecesine kadar gelip bırakabildim ama o bile çok zor oldu.
Ve bağımlılık öyle bir şey ki ömrün boyunca peşinde oluyor. Tansiyon gibi en ufak stres, üzüntü, heyecan bağımlılığını tetikliyor iliğine kemiğine kadar işliyor. İstersen 5 10 20 yıl kullanma o hep seninle.
Dizilerdeki vampirlerin kan sevdası gibi bir illet bu bağımlılık.

Evdeki hesabın çarşıya uymadığı gibi bırak demekle olmuyor. İşin detayı çok meşakkatli.

Şuan bir sigara kaldı. Gözümde en illetide sigara. Alkolü veya başka maddeleri sokakta görüp isteyemiyorsun canın çeksede tetiklemiyor. Ama sigara her yerde ve istesen herkes veriyor.

Çözümüde zamlarla değil ya tamamen yasaklayacaksın. Yada bırakmak isteyenler için ciddi destek vermek gerek.

Sarma tütün yasaklandı inşallah pakette yasaklanır.

Son mesajlar