İşte zamlı alkol fiyatları

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,560
Benimde annemde bu zilletin bağımlısıydı. 16 yaşından 48 yaşına kadar toplam 32 sene.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok şükür bıraktı
Valla büyük iş başarmış tebrik etmek lazım. Dediğim gibi bağımlılık çok beter bir şey.

Reaksiyon puanı
10,324
İçki bütün kötülüklerin anasıdır.

Hz. Muhammed s.a.v
?
Yalnız ben içkiyi savunanlardan değilim yeğenim, yukarıda belirttim, hayatım boyunca tek damla alkol almış biri değilim. Rabbim musallat olanları da kurtarsın diye dua ederim. Ben devletin iki yüzlülüğüne isyan ediyorum. Bir taraftan bu zıkkımı üretirken bir taraftan da habire zam yapıyorsun. Madem zararlı kökten yasakla kardeşim. Madem üretip insanları tiryaki yapıyorsun o zaman da bu insanları habire sağmal inek yerine koyup hayatlarını zindan etme.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Sarma tütün yasaklandı inşallah pakette yasaklanır.
Sarılmış hali yasaklandı saf hali değil. İsteyen tütünü kağıdı alıp evinde sarabiliyor hala.

Madem üretip insanları tiryaki yapıyorsun o zaman da bu insanları habire sağmal inek yerine koyup hayatlarını zindan etme.
Gerçek niyet bu olsaydı çoktan yapılırdı. Amaç farklı. Bırakan falan yok, kullananları iyice sömürmek olay. Ben de tütün kullanmaya devam edeceğim yasaklanana kadar.

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
?
Yalnız ben içkiyi savunanlardan değilim yeğenim, yukarıda belirttim, hayatım boyunca tek damla alkol almış biri değilim. Rabbim musallat olanları da kurtarsın diye dua ederim. Ben devletin iki yüzlülüğüne isyan ediyorum. Bir taraftan bu zıkkımı üretirken bir taraftan da habire zam yapıyorsun. Madem zararlı kökten yasakla kardeşim. Madem üretip insanları tiryaki yapıyorsun o zaman da bu insanları habire sağmal inek yerine koyup hayatlarını zindan etme.

Ama ekonominin bir parçası olmuş ne yapabilirsin ki :/

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Komik yorumlar var bence konuda. Ben kullanmıyorum, zamlansın vs. Şaka falan mı? Alkol ben de kullanmıyorum, sigara kullanırım. Ben bunu içiyorum ve evet zevk için tüketiyorum. Bu ülkede insanların zevkleride mi olmayacak? Özellikle şu yoruma tutuldum ''Zevkin ucuzu pahalısı olmaz, paran yoksa içmeyecen.'' Ben tüm gelirimi buna vermek zorunda mıyım? İnsanlara bunuda mı çok görüyorsunuz cidden. Bu mereti zenginide, fakiride içiyor. Patronuda, inşaatta çalışanıda içiyor. Parası yetmezse tütüne geçiyor ama yine içiyor. Hem bağımlılık, hem zevk. Bir paket sigarada ödediğin paranın yarısından fazlası vergi. Bu zamlar cennete götürüyor diyor diğeride. :D

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Sigara alkol asla içmedim içmem de nefret ederim ama bu insanların bağımlılıklarından faydalanmak oluyor yere düşene bir tekme de ben atayım düşüncesindeler

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Komik yorumlar var bence konuda. Ben kullanmıyorum, zamlansın vs. Şaka falan mı? Alkol ben de kullanmıyorum, sigara kullanırım. Ben bunu içiyorum ve evet zevk için tüketiyorum. Bu ülkede insanların zevkleride mi olmayacak? Özellikle şu yoruma tutuldum ''Zevkin ucuzu pahalısı olmaz, paran yoksa içmeyecen.'' Ben tüm gelirimi buna vermek zorunda mıyım? İnsanlara bunuda mı çok görüyorsunuz cidden. Bu mereti zenginide, fakiride içiyor. Patronuda, inşaatta çalışanıda içiyor. Parası yetmezse tütüne geçiyor ama yine içiyor. Hem bağımlılık, hem zevk. Bir paket sigarada ödediğin paranın yarısından fazlası vergi. Bu zamlar cennete götürüyor diyor diğeride. :D
Boşver kardeş tütün içmeye devam edelim biz.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
aaaa.jpeg

Gözler yaşlı.. ?

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Hah şöyle zararlı şeylere gelsin zam alkol sigara vs. Arabaya,yiyeceğe geleceğine...

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Sonunda bizim bakkal rahatlamıştır. Toptancı mal indirmiyor kaç gündür zam gelecek diye. Adam deliriyor 1 haftadır bakkala alkol yok sigara reyonları boş

Maaşlara da aynı oranda zam talep ediyorum. Günlük 7 lira olsun lütfen

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Sevinen arkadaşlar sadece alkolle sigaraya zam geldiğini sanıyor herhalde. Her gün bir şeylere zam geliyor ama siz hep 50₺lik benzin alıyorsunuz değil mi? Uyumaya devam Türkiye'm.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Sevinen arkadaşlar sadece alkolle sigaraya zam geldiğini sanıyor herhalde. Her gün bir şeylere zam geliyor ama siz hep 50₺lik benzin alıyorsunuz değil mi? Uyumaya devam Türkiye'm.
Yoo diğerlerine gelmesin geliyor farkındayım keşke gelmese ama alkole sigaraya daha çok gelsin zarar ziyan belki vazgeçerler.50 tllik benzin bile alamıyorum alacak araba lazım önce e malum onlarda da zam zam zam her yer zam?

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Ya bugün aklıma geldi. 15 Temmuz 2016'dan sonra kötüleşmeye başladı Ekonomi. Öyle değil mi? 2015 ve öncesini hatırlayın...

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Yoo diğerlerine gelmesin geliyor farkındayım keşke gelmese ama alkole sigaraya daha çok gelsin zarar ziyan belki vazgeçerler.50 tllik benzin bile alamıyorum alacak araba lazım önce e malum onlarda da zam zam zam her yer zam?
Zararıda içene ziyanıda içene ama bu kadar zam saçmalık ötesi. Ben Kıbrıs'ta okuyorum, oraya Türkiye'den gelen alkol yarıdan daha ucuz. Böyle bir fiyatlandırma politikası sizce normal mi? Arabanın olmaması neden acaba ?

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Zararıda içene ziyanıda içene ama bu kadar zam saçmalık ötesi. Ben Kıbrıs'ta okuyorum, oraya Türkiye'den gelen alkol yarıdan daha ucuz. Böyle bir fiyatlandırma politikası sizce normal mi? Arabanın olmaması neden acaba ?
Normal değil hepten imha edilmeli? ? Arabamın olmaması...Şahinler bile 20 bine satılıyomuş e yuh ama.

bu zamlara sevinenlerin anlayamadığı tek şey zararlı olduğu için zam yapmak için yapıldığı. Sigaraya alkole gelen yarın ete süte de gelir.
E gelmesin ete süte gelsin mi diyorum.Sanki zammı ben getiriyorum. Bu sigara zammının ucu bizede kötü dokunuyor ama daha da gelsin çoluk çocuk alamasın ohh.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Normal değil hepten imha edilmeli? ? Arabamın olmaması...Şahinler bile 20 bine satılıyomuş e yuh ama.

E gelmesin ete süte gelsin mi diyorum.Sanki zammı ben getiriyorum. Bu sigara zammının ucu bizede kötü dokunuyor ama daha da gelsin çoluk çocuk alamasın ohh.
Anlayamadığın nokta şu amaç bıraktırmak değil rant sağlamak.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Anlayamadığın nokta şu amaç bıraktırmak değil rant sağlamak.
İsminle savaşıyorum ama biz tartışsak ne değişecek? Evet haklısın bıraktırmak olsa fabrikalarını kapatmaları lazım.Zam getirmek rant.Küçücük çocukların elinde gördüğüm için en azından diyorum en azından...

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Sigara ve alkol zamlansin. Hatta sosyal medya yerine sigara ve alkol yasaklansa daha iyi olur. Ulke nin ortalama yasam suresi 85 olur vallaha.

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Madem devlet caydırmak için yapıyor bunu buradaki arkadaşların yorumuna bakılırsa. O zaman tamamen yasaklasınlar sıkıyorsa. Ama yapamazlar en büyük vergi kapıları. Sigara paketini siyah yapmakta hikaye bence hatta daha çekici oldu direk yasaklasınlar. Yani işin öze caydırıcılıkla alakası yok her şey vergiye boğuldu. (not:sigara kullanmıyorum, alkol taş çatlasa yılda 1 kere)

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Youtube a "3t müstekak" yazıp izleyebilirsiniz. Artık işi komediye vurmak gerekiyor ?