İşte dünyanın ilk Android'i

Bu konuyu okuyanlar

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[h=2]Japon bilim vatandaşı insanlığın geleceğiyle alakalı bir hayli mühim bir buluşa imza attı. İlk insan robot canlı yayında tanıtıldı.[/h][video=youtube;tGaBQZ195tA]http://www.youtube.com/watch?v=tGaBQZ195tA[/video]

İlk baktığınıza insandan ayırt etmenin zor olduğu robotlarla ilerki zamanlarda günlük yaşamın vatandaşlar için daha basit bir hale gelmesi hedefleniyor. Şu ana kadar 2 kadın droid yapan Japonlar ilerki zamanlarda bu robotların bir çok fazla alanda kullanılabileceğini söylüyor.
Bu robotlar sorunlar sorulara yanıt veriyor, verilmekte olan komutları da gayet başarılı bir şekilde yerine getiriyor. Kontrol edilebilir yapay kasları olan droidlerin yüzeyi silikonla kaplı. Dudakları hareket etmeyen bu robotlar sorulara sesli cevap verebiliyor.
Şimdiden çok büyük bir etki yaratan Androidler Tokyo Müzesi'nde sergileniyor.

kaynak :
http://www.f5haber.com/teknoloji/iste-dunyanin-ilk-android-i-haberi-53070/

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yayindan sonra andro'tler' 'y' korumalari gerek sonra temizlikcinin ... ugrar.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Aman diyim bunu Türkiyeye getirmeyin :D Damacanaya tecavüz eden insanlar var, yazık robotu param parça ederler :p

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Habere girerken Android OS un ilk sürümünü ummustum.

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Hiç bir zaman bir insan kadar akılı robotun olacağını sanmıyorum her zaman insanlara muhtaç kalırlar her şeyleri mükemmel olsa bile duyguları olamaz.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Hiç bir zaman bir insan kadar akılı robotun olacağını sanmıyorum her zaman insanlara muhtaç kalırlar her şeyleri mükemmel olsa bile duyguları olamaz.
Stephen Hawking'in dediği gibi ileride "Yapay Zeka"ya sahip robotlar tehlikeli olabilir ki bende sonuna kadar bu fikre katılıyorum.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
Kodomoroid nedir hemoroid gibi :D

pianoman

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bizde olsa kesin kötüye kullanılırdı...:)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
türkiye'de olsa flaş flaş! üniversite'nin ilk yerli kadın android'i tecavüze uğradı zanlı temizlikçi göz altına alındı...

Bil.Mühendisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bunun yerine ilk android telefonu koysanız daha bir güzel olur gibi geldi,beklenti bu yönde

Cookie9

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ooo 3PO alırım bir dal...

Gelirse iyi olur şuan japonyada yaygınlaşsa 5-6 yıla ülkeye gelir ve hafiften kullanılır. Star Wars gerçek oluyor...