İşte Dünyanın En İyi Futbol Takımları Sıralaması

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
İşte dünyanın en iyi futbol takımları

futbol.jpg

Dünyanın en iyi futbol takımları sıralamasında ilk 100 takım içinde bulunan Galatasaray 25, Fenerbahçe ise 30. sırada yer aldı.

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS), 1 Temmuz 2009 ile 29 Haziran 2010 tarihleri arasındaki maçları baz alarak yaptığı değerlendirmede, geçen ay 26. sırada bulunan Galatasaray, 200 puanla 25. sıraya, 31. durumdaki Fenerbahçe ise 193.5 puanla 30. basamağa yükseldi.
Değerlendirmede ilk 100'de Galatasaray ve Fenerbahçe dışında Türk takımı yer almazken, Trabzonspor 102.5 puanla 141'incilikten 139. sıraya çıktı. Geçen ay 185. sırada bulunan Beşiktaş ise 90 puanla 180. sıraya çıktı.
Turkcell Süper Lig'in şampiyonu Bursaspor'un 81.5 puanla 225'inci olduğu değerlendirmede, Antalyaspor ise 65.5 puanla 340. sırada yer aldı.
-INTER VE BARCELONA İLK SIRADA-
Şampiyonlar Ligi kupasını müzesine götüren Inter, geçen ay olduğu gibi bu ay da Barcelona ile birlikte sıralamada birinciliği paylaştı.
İtalyan ekibi, Barcelona ile birlikte 297 puanla ilk sıradaki yerini korudu.
Şampiyonlar Ligi finali oynayan Almanya'nın Bayern Münih takımı ise bir basamak yükselerek 257 puanla 3. sıraya yerleşti.

-İLK 10 VE TÜRK TAKIMLARI-

IFFHS'nin yaptığı değerlendirmede ilk 10 takım ile Türk takımları şöyle sıralandı:
Sıra Takım Ülke Puan

---- --------- ------- ----
1. Inter İtalya 297
.. Barcelona İspanya 297
3. Bayern Münih Almanya 257
4. Estudiantes Arjantin 254
5. Roma İtalya 248
6. Werder Bremen Almanya 236
.. Chelsea İngiltere 236
.. Fulham İngiltere 236
9. Atletico Madrid İspanya 231
10. Olimpic Lyon Fransa 230
25. Galatasaray Türkiye 200
30. Fenerbahçe Türkiye 193.5
139. Trabzonspor Türkiye 102.5
180. Beşiktaş Türkiye 90
225. Bursaspor Türkiye 81.5
340. Antalyaspor Türkiye 65.5

ÖzSite

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Böyle listelerin hiç bir değeri yoktur...

1 Temmuz 2009 ile 29 Haziran 2010 arası değerlendirilmiş

Şampiyon Bursa 225.
Trabzon 139...

Bursaya maç baş 1 puan
Trabzona Maç başı 3 puan mı yazdınız mübarek :D

Neye göre bu liste be :D

Hadi Trabzonun geçmişinde başarı var derseniz...

Beşiktaş 180
Trabzon 139

Bu liste neresinden tutarsan tut elinde kalır...

Sadece GS lileri sevindirir o kadar...

Onları da bırakalım bu saçma sapan listeye bakıp bakıp tatmin olsunlar :D

tarkankarabas

Asistan
Reaksiyon puanı
2
son 5-6 yıldır fb hem avrupa maçları hem lig maçları hemde kupa maçlarında gsden daha fazla maç kazanmasına rağmen hala geçemedi bu sıralamada rakibini. bu da aslında bu sıralamanın ne kadar saçma olduğunu gösteriyor. hatta bir ara bu sitenin kurucularından bir iki tanesinin türk ve gsli olduğu ortaya çıkmıştı. bundan bir kaç yıl önce fb ligi şampiyon bitirmesine ve o yıl şampiyonlar liginde çeyrek finalde elenmesine ve gs bunların hiçbirini yapamamasına rağmen gene öndeydi. ne biçim puanlamaysa bu hep böyle. zaten ne zaman gs avrupada bir iki maç alsa hemen bu iffhsden rakkamlar getirilir. oysa o sene fb direk uefanın yaptığı sıralamada avrupanın ilk 10 takımından biri olarak gösterilirken bunlar fbyi hiç ilk ona sokmadılar ne hikmetse :))

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
Lıstenın gercekcılıgının olmadıgına ınanıyorum

tarkankarabas

Asistan
Reaksiyon puanı
2
çekememezlik değil bu yazdıklarım doğrudan herkesin bildiği gerçekler. ben bir gün bu listede fbyi gsnin önünde görmedim ki. bu arada daha başka güvenilir listelerde zaten epeydir gsnin önündedir fb. bir burası kaldı ama hala basında falan hep bu liste sunuluyor insanların karşısına. bakalım gsden bunlarda vazgeçerse o zaman ne olacak. bu arada dediğim gibi uefa, fifa takımlar listesi imkb spor klüpleri listesi vb. listeleri de asın bakalım buralara. ayrıca türkiye ligi toplam puan durumu fb-gs arasında ki toplam maçlar bunlarda da hep fb önde. bereket iffhs varda kendilerini tatmin edebiliyorlar :)

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Türkiye ligi toplam puan durumunda ~10 puan farkla Galatasaray önde.Geçen aylarda hesaplamıştım. Hatta forumda başlığım bile var.

obsessive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çekememezlik değil bu yazdıklarım doğrudan herkesin bildiği gerçekler. ben bir gün bu listede fbyi gsnin önünde görmedim ki. bu arada daha başka güvenilir listelerde zaten epeydir gsnin önündedir fb. bir burası kaldı ama hala basında falan hep bu liste sunuluyor insanların karşısına. bakalım gsden bunlarda vazgeçerse o zaman ne olacak. bu arada dediğim gibi uefa, fifa takımlar listesi imkb spor klüpleri listesi vb. listeleri de asın bakalım buralara. ayrıca türkiye ligi toplam puan durumu fb-gs arasında ki toplam maçlar bunlarda da hep fb önde. bereket iffhs varda kendilerini tatmin edebiliyorlar :)

başka güvenilir kaynaklar dediğin nedir ?
borsa'da GS daha fazla kar yaptı ayrıca FB'den.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
başka güvenilir kaynaklar dediğin nedir ?
borsa'da GS daha fazla kar yaptı ayrıca FB'den.UEFA FIFA takımlar listesi diye bir liste de duymadım ben şimdiye kadar.eğer öyle bir liste varsa bizim de haberimiz olsun.

Borsa da :mrgreen:

O zaman takımları bırakalım Şirketlere taraftar olalım :D

ben Sabancı Holdingi tutuyorum

Ya sen? :mrgreen:

obsessive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Borsa da :mrgreen:

O zaman takımları bırakalım Şirketlere taraftar olalım :D

ben Sabancı Holdingi tutuyorum

Ya sen? :mrgreen:

@tarkankarabas imkb kulüpler listesine bakalım demiş. ama sen, hayır ben önceki mesajı okumayıp dalga geçmek istiyorum deyip de rezil olmak istiyorsan, sana bi şey diyemem:hammer::thumbdown:

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Ben Galatasaraylıyım ama benim için önemli olan bu listedir, çünkü sadece gerçeği yansıtır. UEFA'nın resmi rakamlarıdır: http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method4/trank2011.html

Fenerbahçe 28., Galatasaray 34., Beşiktaş 61., Trabzonspor 123., Bursaspor 131. Gerisi hikayedir

Galatasaraylıyım ama objektif bakmak lazım, son yıllarda Fenerbahçe ile Galatasayarın Avrupa ve Lig'deki başarıları hemen hemen aynı. Son 5 yılı baz alan bu liste de bunu doğruluyor. Zaten Avrupa kupalarında torbalar ve seribaşları belirlenirken kullanılan liste bu.

obsessive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Galatasaraylıyım ama benim için önemli olan bu listedir, çünkü sadece gerçeği yansıtır. UEFA'nın resmi rakamlarıdır: http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method4/trank2011.html

Fenerbahçe 28., Galatasaray 34., Beşiktaş 61., Trabzonspor 123., Bursaspor 131. Gerisi hikayedir

Galatasaraylıyım ama objektif bakmak lazım, son yıllarda Fenerbahçe ile Galatasayarın Avrupa ve Lig'deki başarıları hemen hemen aynı. Son 5 yılı baz alan bu liste de bunu doğruluyor. Zaten Avrupa kupalarında torbalar ve seribaşları belirlenirken kullanılan liste bu.

zaten hangi Galatasaraylı taraftar takımın durumundan memnun ki? bence GS son 2 yıldır çok başarısız ezeli rakibimizden 10 puan fark yiyoruz üstelik yapılan onca transfere rağmen

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
zaten hangi Galatasaraylı taraftar takımın durumundan memnun ki? bence GS son 2 yıldır çok başarısız ezeli rakibimizden 10 puan fark yiyoruz üstelik yapılan onca transfere rağmen
Avrupa'da çok başarısız değiliz son iki sezonda, zaten topladığımız puanlar bunu gösteriyor. Fakat lig için aynısını söylemek zor, Şamipiyonlar ligine gidebilmek için en azından ikinci olmamız lazımdı.

chawush28

Doçent
Reaksiyon puanı
10
neden fenerliler hep böyle yapıyor.. hiçbir sebep yokken galatasaraylılara laf atıyorsunuz.. içinizde biriken çekememezliği kusun belki rahatlarsınız..

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Bu sene şampiyonlar ligine gidebilsek (gs) herşey çok farklı olacaktı bence. Ama yine yeniden hüsrana komşuyuz bu senede.