İstanbulda Ulaşıma yüzde 35 zam...

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Adaylığı döneminde her fırsatta Suyu ve Ulaşımı ucuzlatacam diyen Ekrem İmamoğlu daha 6 ay geçmeden yapılan indirimleri geri alma hesabına girişmiş.
Bugün medyaya düşen habere göre İstanbul'da ulaşıma yüzde 35 zam yapılacakmış hayırlı uğurlu olsun. ( İnşAllah suya yapılmak istenen zam kararını engelleyen AKP'li İBB meclis üyeleri bu zammında önüne geçer. Seçim zamanı bol keseden atmaya benzemez işte bu işler.)
Burada halen ama süt dağıttıyor diyenler çıkacakktır yakında onuda kaldırmazsa iyidir. 75 bin öğrenciye 400 TL burs dendi 30 bin öğrenciye 280 TL verildi. O kadar bol keseden verilen sözün bakalım ne kadarı yapılacak Sözü verilen o kadar kreş metro hattı vb işlerinde en kısa zamanda yapılması ümidiyle.

Fatih Portakal'ın bu zamlara tepkisi.
1581083028099.png

Son düzenleme:

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
doğalgaza elektriğe benzine yapılan zamların yanında küçük kalmıştır

halbuki şöyle bassa yüzde 70 zammı
sonra yüzde 20 indirdik hayırlı olsun diyip yüzde 50 zamlı elektriği benzini gazı dayatsa millete

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
hehe adamın konu içeriği haber değil bildiğin hakaret ediyor :D

En azından bir günde %100 , %80 zam yapmıyor bence teşekkür etmeliydin ;)

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Adaylığı döneminde her fırsatta Suyu ve Ulaşımı ucuzlatacam diyen Ekrem İmamoğlu daha 6 ay geçmeden yapılan indirimleri geri alma hesabına girişmiş.
Bugün medyaya düşen habere göre İstanbul'da ulaşıma yüzde 35 zam yapılacakmış hayırlı uğurlu olsun. ( İnşAllah suya yapılmak istenen zam kararını engelleyen AKP'li İBB meclis üyeleri bu zammında önüne geçer. Seçim zamanı bol keseden atmaya benzemez işte bu işler.)
Burada halen ama süt dağıttıyor diyenler çıkacakktır yakında onuda kaldırmazsa iyidir. 75 bin öğrenciye 400 TL burs dendi 30 bin öğrenciye 280 TL verildi. O kadar bol keseden verilen sözün bakalım ne kadarı yapılacak Sözü verilen o kadar kreş metro hattı vb işlerinde en kısa zamanda yapılması ümidiyle.

Ekli dosyayı görüntüle 87259
Haha eleştirdiklerini yapıyorsun aynı zamanda önce ki konularda savunduklarından dolayı cumhuriyet paylaşmana da şaşırdım :) Özgür basın böyle oluyor değil mi? fiyat güncellemesi veya indirim oranlarında güncelleme olarak paylaşmıyor :D

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Haha eleştirdiklerini yapıyorsun aynı zamanda önce ki konularda savunduklarından dolayı cumhuriyet paylaşmana da şaşırdım :) Özgür basın böyle oluyor değil mi? fiyat güncellemesi veya indirim oranlarında güncelleme olarak paylaşmıyor :D
Sizin gibiler inanmaz sadece Cumhuriyet ve Sözcü okuduğunuz için oradan paylaşayım dedim.
halbuki şöyle bassa yüzde 70 zammı
Aynen yüzde 35 az İstanbul için en az yüzde 70 yapmalıydı ki anlamı olsun.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Ulaşım bakanlığı yokmu sizde? Neden ondan sormuyorsunuz? Yoksa sadece İstanbulda mı zam yapılmış? İBB`lığı Ulaşım araçlarına müdahele edebilirmi?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Zaten ayda bir konu ya açıyom ya açmıyom oda yalan değil iftira değil sizin gibi günde 15 konumu açayım Sözcü gazetesinde ne görürsem buraya mı kopyalayayım. Adam Ulaşım ve Su fiyatları düşürecem demiş ve zam yapmış bence bu haber değeri olan bir şey.
Ulaşım bakanlığı yokmu sizde? Neden ondan sormuyorsunuz? Yoksa sadece İstanbulda mı zam yapılmış? İBB`lığı Ulaşım araçlarına müdahele edebilirmi?
İBB kendi araçlarının ücretine zam yapıyor Özel halk ötobüsü , İETT , metro metrobüs gibi. Ulaştırma bakanlığı otoban ücreti köprü geçişi tarzı konularda zam koyabiliyor.

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Aslında bu konuya partiler arası sidik yarıştırma şeklinde bakmamak lazım. Ortada bir zam var mı var. Önemli olan gerçekten de gerektiği için mi bu zamların yapıldığı. Şöyle bir durum var; belki bir adam %10 zam koyar %9'u cebine, başka bir adam %50 zam koyar 0'ı cebine. Ama bir şeye zam geliyorsa yönetimde her türlü bir eksik var demektir. Ayrıca, verilen vaadlerin yerine getirilmemesi çok üzücü. Ancak muhalefetin de yerine getirmediği öyle büyük sözler var ki, çok gündeme oturtulacak bir mevzu değil açıkçası. Tarafsız olalım lütfen...

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Zaten ayda bir konu ya açıyom ya açmıyom oda yalan değil iftira değil sizin gibi günde 15 konumu açayım Sözcü gazetesinde ne görürsem buraya mı kopyalayayım. Adam Ulaşım ve Su fiyatları düşürecem demiş ve zam yapmış bence bu haber değeri olan bir şey.

İBB kendi araçlarının ücretine zam yapıyor Özel halk ötobüsü , İETT , metro metrobüs gibi. Ulaştırma bakanlığı otoban ücreti köprü geçişi tarzı konularda zam koyabiliyor.

Sizin gibi derken ben bu şekilde konu açmadım bir kere açayım dedim mükerrer çıktı konu kapatıldı :( Yani bunu ben daha nasıl anlatayım sana, bak sen otobüs firması sahibi ol örnek biler fiyatın 20tlydi gel zaman git zaman senin benzine zam(senin için güncelleme olsun) geldi sonra sen yapmazsın ama biliyorsun trafik cezaları da arttı, tabi vergileri de unutmamak lazım. İşte senin dükkanda elektrik, ısınma falan derken zarar yazmaya başladın ne yaparsın?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Sizin gibi derken ben bu şekilde konu açmadım bir kere açayım dedim mükerrer çıktı konu kapatıldı :( Yani bunu ben daha nasıl anlatayım sana, bak sen otobüs firması sahibi ol örnek biler fiyatın 20tlydi gel zaman git zaman senin benzine zam(senin için güncelleme olsun) geldi sonra sen yapmazsın ama biliyorsun trafik cezaları da arttı, tabi vergileri de unutmamak lazım. İşte senin dükkanda elektrik, ısınma falan derken zarar yazmaya başladın ne yaparsın?
Ekrem İmamoğlu belediyede tasarrufa gidecem bu tasarrufu halka yansıtacam dedi gitsin tasarrufa. Hani ultra lux makam araçları vardı yazlık kışlık ayrı binlerce gereksiz araç ihalesi yapılmıştı onları geri verecek bir sürü para tasarruf edecekti. İSPARK ta yanlış işler vardı kar etmesi gereken kurum zarar ediyor diyordu orayı temizlesin düzeltsin gelen parayı harcasın. Gidip adalardaki 300 at sahibine 300 bin TL nakit üstüne at başına 4 bin TL ve Belediyede memur olma hakkı vermeyi biliyor.
Benim otobüs firmam olsun ve ben size 1 yıl 20 TL dediysem söz ağızdan çıkmıştır zam yapmam cepten yerim gene yapmam ama bugün öyle yarın böyle dedimi ne farkı kaldı diğer siyasetçilerden yalan dolan oldu her işi.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Ekrem İmamoğlu belediyede tasarrufa gidecem bu tasarrufu halka yansıtacam dedi gitsin tasarrufa. Hani ultra lux makam araçları vardı yazlık kışlık ayrı binlerce gereksiz araç ihalesi yapılmıştı onları geri verecek bir sürü para tasarruf edecekti. İSPARK ta yanlış işler vardı kar etmesi gereken kurum zarar ediyor diyordu orayı temizlesin düzeltsin gelen parayı harcasın. Gidip adalardaki 300 at sahibine 300 bin TL nakit üstüne at başına 4 bin TL ve Belediyede memur olma hakkı vermeyi biliyor.
Benim otobüs firmam olsun ve ben size 1 yıl 20 TL dediysem söz ağızdan çıkmıştır zam yapmam cepten yerim gene yapmam ama bugün öyle yarın böyle dedimi ne farkı kaldı diğer siyasetçilerden yalan dolan oldu her işi.
Pes, yaşınız kaç bilmiyorum ancak cevaplar efsane...

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Pes, yaşınız kaç bilmiyorum ancak cevaplar efsane...
Senin savunduğun ne şimdi Ekrem İmamoğlu haklı istediği gibi zam yapar mı ? Yarın yüzde 35 üstüne bir yüzde 20 daha ekleyebilir. Önceden ne dediği ne söylediği önemsizdir mi diyorsun ? Seçim vaatleri fasa fiso olay seçimi kazanana kadardı mı diyon ?
Sırf Ekrem İmamoğlunu destekliyorsun diye her şeyi savunmak zorunda değilsin deprem sonrası Kayağa gitmesi yanlıştı diyecen veya indirim yapacak demişken yüzde 35 zam yapıyorum dememesi lazımdı demek bu kadar zor olmamalı. Hakkıdır yapar diyorsan diyebilirsin konuyu uzatmanın anlamı yok.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Senin savunduğun ne şimdi Ekrem İmamoğlu haklı istediği gibi zam yapar mı ? Yarın yüzde 35 üstüne bir yüzde 20 daha ekleyebilir. Önceden ne dediği ne söylediği önemsizdir mi diyorsun ? Seçim vaatleri fasa fiso olay seçimi kazanana kadardı mı diyon ?
Sırf Ekrem İmamoğlunu destekliyorsun diye her şeyi savunmak zorunda değilsin deprem sonrası Kayağa gitmesi yanlıştı diyecen veya indirim yapacak demişken yüzde 35 zam yapıyorum dememesi lazımdı demek bu kadar zor olmamalı. Hakkıdır yapar diyorsan diyebilirsin konuyu uzatmanın anlamı yok.
Sen böyle devam et kardeşim Allah yolunu izini açık etsin senin bundan sonra ki yorumlarını yok olarak kabul edicem, yapacak bir şey yok en azından sana farklı bir bakış açısı göstermeye çalıştım denemiş oldum içim rahat :)

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Sen böyle devam et kardeşim Allah yolunu izini açık etsin senin bundan sonra ki yorumlarını yok olarak kabul edicem, yapacak bir şey yok en azından sana farklı bir bakış açısı göstermeye çalıştım denemiş oldum içim rahat :)
Kendi bakış açını düzeltmeye çalışsan ? Gözlerini kapat körlemesine Ekrem başkanının savunmaya devam et sende ne diyeyim. Bu ülkede herkes seninle aynı düşünüyor sanarak yaşamaya devam et o zaman.

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Kendi bakış açını düzeltmeye çalışsan ? Gözlerini kapat körlemesine Ekrem başkanının savunmaya devam et sende ne diyeyim. Bu ülkede herkes seninle aynı düşünüyor sanarak yaşamaya devam et o zaman.

Birader senin beynin yıkanmış yada atm işi falan var..

M

Murat Burç

SDN Okuru

Ekli dosyayı görüntüle 87259
Keşke bütün zamlara bu kadar duyarlı olsaydınız. :D

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Yahu bu CHP li kesime neyi anlatmaya çalışıyorsunuz ki, onlar bir tek seçim bile kazanamayan kılıçdaroğlunu partinin başında tutup, girdiği her seçimi kazanan Erdoğana diktatör diyen ve de etrafta demokrasi havariliği yapan insanlar bunlar.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Birader senin beynin yıkanmış yada atm işi falan var..
Sen günde 20 tane bu tarz haber yayınlayınca bir şey olmuyor ( Yarısı yalan dolan iftira ) Ben ayda yılda 1 tane ve yüzde yüz doğru gerçek haber paylaşıyorum beynim yıkanmış veya ATM işi oluyor. ( Harbi senin kafayı yaşamak isterim. )

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Sen günde 20 tane bu tarz haber yayınlayınca bir şey olmuyor ( Yarısı yalan dolan iftira ) Ben ayda yılda 1 tane ve yüzde yüz doğru gerçek haber paylaşıyorum beynim yıkanmış veya ATM işi oluyor. ( Harbi senin kafayı yaşamak isterim. )

hehe saniyesinde akp aleyhine olan konularda oluyorsun çok garip değil mi onun başka bir ismi varda forumda yasakmış :)

Aç kardeşim konunu banane %100 vay be :D

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
hehe saniyesinde akp aleyhine olan konularda oluyorsun çok garip değil mi onun başka bir ismi varda forumda yasakmış :)
Seninde işin zor bee genelde boş saçma ve yalan haberleri her gün bulup şurda paylaşmaya çalış. Yalan çıkınca yüzünde kızarmasın hiç utanma aynı kafa ile devam et.

Resmi açıklama sonuçta seninkiler gibi yok kulaktan duyma yok ben öyle anladım yok bana böyle gibi geldi yada sosyal medyada ben böyle gördüm değil gayet net.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Seninde işin zor bee genelde boş saçma ve yalan haberleri her gün bulup şurda paylaşmaya çalış. Yalan çıkınca yüzünde kızarmasın hiç utanma aynı kafa ile devam et.

Resmi açıklama sonuçta seninkiler gibi yok kulaktan duyma yok ben öyle anladım yok bana böyle gibi geldi yada sosyal medyada ben böyle gördüm değil gayet net.
Bir şey sorucam doğalgaz ve elektriğe gelen zamları eleştirdin mi hiç?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Eğer Elektrik ve doğalgaz zammını eleştirince Ekrem İmamoğlunu haklı çıkaracaksa al sizin için eleştireyim. Elektirik ve doğalgaz zamları çok fazla.
( Tamam yarın yüzde 35 daha zam yapılabilir ulaşıma ve suya sorun yok nede olsa Tayyip yapabiliyorsa oda yapabilmeli söz vermesi flan boş işler.) Size bu konuya zorla mı cevap yazdırıyorlar. Oda yanlış buda yanlış de geç ben bunu deyince ne değişti. Körlemesine Ekrem İmamoğlunu savunmak zorunda değilsin.

Üstüne deprem sonrası 3 gün 3 gece kaymaya gittiği konusunda haklı olması için bide Cumhurbaşkanı'nı eleştreyim oda deprem sonrası Cezayir'e gitti Libya meselesi için çok yanlış bir hareket. Ne işin var senin 3 gün Arap ülkelerinde ülkende yas var evinde oturması lazımdı CUmhurbaşkanının çok yanlış yaptı. ( Yeterki Ekrem Başkan aklansın o kusursuz birisi yanlış yapmaz )
Ben tarafsız mısınız ona bakarım. Ekram imamoğlunu savunduğum bir yazı yoktur muhtemelen forumda.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sigara ve Alkol zamlarını katarsan onu bende destekliyom daha fazla olsun önüne gelen içemesin.
Ama insanı gıdalar ulaşım sağlık eğitim tarzı konulardan bahsediyorum ben. Sigara -Alkol Özel tüketim paran varsa içecen yoksa bulaşmayacan.
Bu ülkede temel ihtiyaçlara zam yapanları destekleyen bir kitle var zamları destekleyen bir kitle desek daha doğru olur.
Adamın doğru düşünme ve sorgulama kabiliyeti yok. Bu kadar para nereye gidior diye sormuyor.

Ben sigara veya alkol kullanmıyorum bana göre bunlara zam yapacaklarına yasaklasınlar. Zararı sabit bunların.

Veya sigara ve alkol içenlere sağlık hizmeti ücretli olsun. Devlet içip içip hasta olanlara bakmak zorunda değil.

hdakdla

Asistan
Reaksiyon puanı
28
abi neden hep siyasette kavga oluyo çok komik değil mi? büyünce diplomat olmak istiytom ama kavga etmem.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Marmaray'a da zam gelmiş. Hepimize geçmiş olsun.