İstanbul'da ücretsiz ulaşımda yeni dönem

İstanbul'da 4 yaş ve altındaki 1 milyon 160 bin çocuk annesinin ücretsiz ulaşım kartı hakkı elde etmesi mecliste oybirliği ile kabul edildi. Ekrem İmamoğlu, kararla ilgili Twitter'dan açıklama yaptı.

KamtariR

Profesör
Güzel haber.

Kapsamını tam anlamadım. Yani bir anne 4 yaşından daha küçük çocuğu varsa ücretsiz ulaşım hakkı mı elde ediyor? Bu hakkını kullanmak için otobüse binerken çocuğuyla mı olmalı?

Bir de amaç nedir?

The Commander

Profesör
Güzel haber.

Kapsamını tam anlamadım. Yani bir anne 4 yaşından daha küçük çocuğu varsa ücretsiz ulaşım hakkı mı elde ediyor? Bu hakkını kullanmak için otobüse binerken çocuğuyla mı olmalı?

Bir de amaç nedir?
Evet öyle olacakmış. Amaç olarak başkan çocukla bir yerden bir yere gitmenin zorluğuna ve bunun maddi yönüne dikkat çekiyor. Çocuklu bir ailenin masrafları zaten artıyor takdir edersiniz ki. Bunu ortadan kaldırmak olarak görünüyor.
İstanbul halkına hayırlı olsun, vatandaşın çıkarına olan her işi o partiden bu partiden demeden alkışlamalıyız diye düşünüyorum.

severdesever

Üyecik
neden kimse çalışanları düşünmüyor gerçekten.
205 tl yi geçin yol parası 50 tl bile vermeyen işletmeler var. ezilenleri de düşünmek lazım.

Sardaukar

Profesör
Yasaklı
minibüs ve metroyada indirim gelsin

geçen ilk defa minübüse bindim 3 lira olmuş 10 liram vardı 6 lira ödedim

buna da bir çözüm gelmeli