Siyaset İstanbul'da 'Halk Ekmek''e AK Parti ve MHP engeli!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Jack Reacher

Profesör
İBB Meclisi’nde görüşülen kira sözleşme uzatımı ve yeni halk ekmek büfelerinin açılması önergesi, AK Parti ve MHP’li üyelerin oylarıyla reddedildi.

İBB Meclisi’nin önceki günkü toplantısında şehir genelindeki halk ekmek büfelerinin biten kira sözleşmelerinin uzatılması ve yeni büfelerin açılmasına ilişkin talep görüşüldü.

TEKLİF GÖRÜŞÜLDÜ

Teklifte, belediye hüküm ve tasarrufu altında bulunan yerlere halk ekmek büfesi konulması ve işletilmesi işinin 3 yıl süreliğine belediye iştiraki İstanbul Halk Ekmek AŞ’ye verilmesi istendi.

AK Partili meclis üyelerinin çoğunlukta olduğu komisyon teklife ilişkin sadece mevcut büfelerin kira sözleşmesinin uzatılması yönünde görüş verdi.

AK PARTİ VE MHP REDDETTİ

Yapılan oylamada söz alan CHP’li meclis üyesi Ülkü Sakalar, halk ekmek büfelerinin yaygınlaştırılmasına ilişkin teklifin karşılanmadığını belirterek aykırı teklif sundu. Yapılan oylamada AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri ret oyu kullandı.

KAYNAK
 

OzkanK.

Profesör
Ulaşıma yaptığı yüzde 35 zam gibi belediye meclisine getirmeden geçirseydi madem bu teklifide Ekrem İmamoğlu meclis gereksiz ve çoğunluk önemli değilse... Lafa geldimi tek adamcılığı karşıyız dersiniz. Ekrem İmamoğlu tek başınamı yönetecek İBB'yi. Meclis diye birşey var.

Bu arada bu nasıl haber hiçbir şey belli değil. Konunun içeriği nedir ne red edilmiş ne kabul edilmiş. Bom boş bir haber. İBB meclis TV tüm oturumları canlı yayınlıyor doğru düzgün bir haber olsa videolu paylaşırlardı boş bir muhabbet gibi geldi bana.

'AK Partili meclis üyelerinin çoğunlukta olduğu komisyon teklife ilişkin sadece mevcut büfelerin kira sözleşmesinin uzatılması yönünde görüş verdi.' Halk ekmekleri kapatın tarzı bir red oyu yok sonuçta burada mevcut olanların kira sözleşmesi 3 yıl uzatılmış. Tam içeriğini bilmeden söylemeden körlemesine sallıyorsunuz gene.
 

Jack Reacher

Profesör
Adam nasıl sadece 35 zam yaptı bir kere ülke şartları nedeni ile .

ama kendisi ne dedi yıllardır zam yapanları değil fakat beni eleştirenleri hayranlıkla izliyorum dedi .

İşte bizim halkımız böyle maalesef , adam %300-200 zam yapar bir gece de laf çıkmaz , birde adam olacak ülke.

Farkındaysanız akp ve yavrusu mhp halkın yararına olan herşeye karşı çıkıyorlar. Istanbulda da böyle, Ankara'da da, mecliste de.

Sadece kendilerini düşünüyorlar.
 

OzkanK.

Profesör
:) Tam komedisin ya.
Geçenlerde AKP'li bir meclis üyesi açıklamıştı son 18 yıllık AKP hükümetince yapılan önerge kanun bütçe vb konularda CHP sadece 3 konuda AKP ile ortak oy kullanmış. Geri kalanların hepsinde red anayasa mahkemesine götürme üst mahkemeye götürme itiraz etme durdurma mahkeme açma flan tarzı taş koymaya dönük işler.
Ama CHP'nin kazandığı İstanbul belediyesinde daha 7-8 ayda CHP'nin sunduğu 10'un üzerinde konu ve önerge kabul edilmiş bile. Ama sorsan piss ve kaka olan AKP olur. 18 yılda sadece 3 tane nedir la koca mecliste.
 

Samet UCA

Profesör
Meclisi izlersen adamın söylediği ne olursa olsun şak diye ret geliyor bunun adı iş yaptırmamaktır. Başka açıklaması yok. Millet düşmanı bunlar. Bizleri düşündükleri yok kendilerinden biri gelsin yeter vatandaşın anası ağlamış umurlarında değil.
Aynı düzen bmeclisde de var. AKP ve MHP bir olmuş ne varsa karşı taraftan gelen ret ediyor.
Zaten akp mhp dediğin ne ki burada imamoğlu vs rte diyebiliriz. Orada ki meclis üyeleri rte nin bir ayağı sadece :) Bir vasıfları yok yani. Telgraf telleri.
 

Fakehero

Asistan
Benden o zaman halk ekmek dendiği için bir anektod gelsin. İstanbul belediyesi daha önce AKP yönetiminde iken Maltepe ilçesi belediyesi CHP elinde idi ve buranın başkanı İstanbul Halk Ekmek büfelerinin mahalle içlerine konulmasına izin vermiyordu çünkü Mekkan Ekmek adında kendisinin anlaşmasının olduğu büfeler vardı şimdi belediye CHPli başkana geçti ilçe de yine CHPli başkanda ama mevcut bakkal gibi dükkanların başvurusu ile aldıkları bayilik haricinde sokaklarda veya caddelerde İHE'nin tek bir büfesi yok mahalle içlerinde acaba Maltepedeki belediye başkanının işine mi gelmiyor?
 

Szayel

Doçent
Şehir otobüsü vs konudan uzak. Temele dönecek olursak;

Haberi yayınlayan arkadaşların bir kaynağı var mı ? Google news kaydı var okey, ssl almışlar okey de künyeleri yok neci bu arkadaşlar ?
Madem haberciler red kararlarını tam olarak meclisin videolarını da edinip koysaymışlar ya ?
 
Üst
stat counter