İstanbulda bana iş bulmamda yardımcı olacak arkadaş arıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Baran k.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba ben foruma yeni üye oldum çünkü yardıma ihtiyacım var. Belki yeri değildir bilmiyorum o kadar ama ben 1998 doğumlu bu sene liseden mezun olan bir gencim ve şuanda hiçbir iş yapmıyorum ve yapmadığım içinde param olmuyor. Ailemdende para isteyemiyorum. çalışmak istiyorum ama bir işe girmek veya başlamaya cesaretim olmuyor. sonradan geliyor hep böyle insanların motivasyonlarına ihtiyacım oluyor. birsürü soru soruyorum emin olmak istiyorum emin olmadan ayrıntıları tek tek öğrenmeden bir işe girişmek istemiyorum. altından kalkamayacağım işlere burnumu sokmak istemiyorum. özgüvenim yok sanırım.... birşeyler yapmak istiyorum çok depresyona giriyorum böyle oturunca hiçbir işe yaramaz hissediyorum kendimi. Aranızda istanbul'da bana iş ayarlayabilecek ve özgüvenimin düzelmesine yardımcı olacak abiler ablalar varmı... lütfen yardımcı olun bu yaşta bunalımda olmak istemiyorum . bir işi yavaşça öğrendikten sonra gerçekten iyi iş çıkarabilirim. lütfen varsa yardımcı olabilecek cevap verin. teşekkürlerrr.....

dile merakım var bazıları bana orta seviye bazılarıda orta seviyenin bir adım gerisinde ingikizce seviyeye sahip olduğumu söylüyor. bunuda belirtmek istedim. sağolun lütfen yorumlayın.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bilişim sektörüne yönelmelisin ilgilizcen kuvvetliyse oldukça yüksek maaliyetli iş bulma ihtimalin var

Son düzenleyen moderatör:

TerabyteForever

Asistan
Reaksiyon puanı
68
https://forum.shiftdelete.net/threads/forum-kurallari.43630/
Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması şarttır. "Yardım", "İmdat", "Acil" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir.

Burası Technopat olsa direk ceza yemiştin. "Kullanıcıları kurallar hakkında alenen uyarmak" nedeniyle 1 puanlık ceza aldınız.

Neyse.

Dile merakın varsa, teknoloji hakkında bilgi edin. Zaten bunu edinmek için İngilizce bir şeyler izlemek zorundasın. Zamanla esprilerine güleceksin. (Linus Tech Tips) Önerdiğim kanallar:

• Unbox Therapy
  • danooct1
  • Linus Tech Tips
  • EverythingApplePro
  • Siam Alam vs.
Bunlar zaten senin İngilizce dinlemeni geliştirecektir. Önce altyazı ile izle. Kelime yapınca normal dinleme çalış. Ve mutlu son.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bilişim sektörüne yönelmelisin ilgilizcen kuvvetliyse oldukça yüksek ma
Burası Technopat olsa direk ceza yemiştin. "Kullanıcıları kurallar hakkında alenen uyarmak" nedeniyle 1 puanlık ceza aldınız.

Neyse.

Dile merakın varsa, teknoloji hakkında bilgi edin. Zaten bunu edinmek için İngilizce bir şeyler izlemek zorundasın. Zamanla esprilerine güleceksin. (Linus Tech Tips) Önerdiğim kanallar:

• Unbox Therapy
  • danooct1
  • Linus Tech Tips
  • EverythingApplePro
  • Siam Alam vs.
Bunlar zaten senin İngilizce dinlemeni geliştirecektir. Önce altyazı ile izle. Kelime yapınca normal dinleme çalış. Ve mutlu son.

Ama Maalesef ki Burası Technopat değil özgür bir site gereksiz kurallar bulundurmayan bir ortam içindesin :)

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Bilişim sektörüne yönelmelisin ilgilizcen kuvvetliyse oldukça yüksek ma

Ama Maalesef ki Burası Technopat değil özgür bir site gereksiz kurallar bulundurmayan bir ortam içindesin :)
Arkadaşlar öncelikle sakin tartışma çıkarmaya luzüm yok. :)

Herkese merhaba ben foruma yeni üye oldum çünkü yardıma ihtiyacım var. Belki yeri değildir bilmiyorum o kadar ama ben 1998 doğumlu bu sene liseden mezun olan bir gencim ve şuanda hiçbir iş yapmıyorum ve yapmadığım içinde param olmuyor. Ailemdende para isteyemiyorum. çalışmak istiyorum ama bir işe girmek veya başlamaya cesaretim olmuyor. sonradan geliyor hep böyle insanların motivasyonlarına ihtiyacım oluyor. birsürü soru soruyorum emin olmak istiyorum emin olmadan ayrıntıları tek tek öğrenmeden bir işe girişmek istemiyorum. altından kalkamayacağım işlere burnumu sokmak istemiyorum. özgüvenim yok sanırım.... birşeyler yapmak istiyorum çok depresyona giriyorum böyle oturunca hiçbir işe yaramaz hissediyorum kendimi. Aranızda istanbul'da bana iş ayarlayabilecek ve özgüvenimin düzelmesine yardımcı olacak abiler ablalar varmı... lütfen yardımcı olun bu yaşta bunalımda olmak istemiyorum . bir işi yavaşça öğrendikten sonra gerçekten iyi iş çıkarabilirim. lütfen varsa yardımcı olabilecek cevap verin. teşekkürlerrr.....

dile merakım var bazıları bana orta seviye bazılarıda orta seviyenin bir adım gerisinde ingikizce seviyeye sahip olduğumu söylüyor. bunuda belirtmek istedim. sağolun lütfen yorumlayın.
Merhabalar,
İngilizcem iyi, tercüme edecek düzeydeyim diyorsanız, ingilizce makaleler tercüme ederek kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca hangi bölüm mezunusunuz?

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Şu an için bence bim 101 gibi marketlerde çalışabilirsin öğrencilerin en çok yöneldiği işler arasında alımda oluyor yani daha gençsin devamlı değilde deneyim amaçlı bir yerden başlasan kendi sınırlarınıda görürsün

atik posta

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Python son sürüm öğren. Belki işine yarar.

Etnik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
allah yardımcın olsun.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Bu ülkenin sosyal yapısı gereği senin bu durumu ailene anlatıp onlarında eşe dosta söylemesi gerek çünkü en etkili yol budur. Çok cv gördüm ama eş dost akraba biri girince araya tecrübesiz adamlar bile onların önüne geçiyor. Kendim bir şirkette Muhasebe ve idari işler amirliği yaptım. Şahsi düşüncem açık bir şekilde yetenek gerektirmeyen her işi herkes yapabilir yeter ki o insana fırsat ve emek verilsin. İstanbul bağlantılarım yok maalesef olsa seve seve yardımcı olurdum.

Tavsiye olarak sana öncesinde iş ayırt etmemen azimli olmalısın.

Mevlana'nın bir sözü vardır; Taş taşlıktan geçmeden parmaklara yüzük olmaz.

Daha gençsin eğitim hayatını noktalamış gözüküyorsun ama açıktan da olsa eğitimini lisansa tamamlamanı tavsiye ederim.

Gençlerimizin en büyük hatası, çok kırılgan olmakta... Hayat şartları herkes içi zor maalesef, biraz emek olmadan da hiç bir şey olmuyor. Özgüvenim yok demişsin ancak senin yaşında bu hisler gayet normaldir. Sürekli fikirler girip çıkar kafandan. Hiçbir şeye tam odaklanamadığın bir yaştasın. O yüzden hayatından öncelikle "özgüven eksikliği, depresyon kelimelerini çıkarman" daha sonra hayata bakışın daha pozitif olacaktır.

Ailene yük değilsindir, kendini dış kapının dış mandalı gibi hissetme, onlara fikrini beyan et... Size destek olmak istiyorum de inan bu onların da çok hoşuna gidecektir.

Dediğim gibi yaşın hatalara denemelere müsait, altından kalkıp kalkamayacağın işler tamamen kendini denedikten sonra belli olur o zamana kadar hatalar ve denemelerin olmalı, bu yüzden ön yargılarından da kurtul.

İyi bir ingilizcen yoksa, orta da olsa var deme, zaten herkes ingilizce sorar ama kimse nerde kullanacağını sormaz :) Kendimin de eğitimi var ama henüz iş ortamında yararlı olduğu bir yer görmedim. (Kurumsal firmalar ve ingilizce bağlantılı işler hariç)

Bol şans...

atik posta

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Okumaktan başka çaren yok. Aynı durumu biz de yaşadık. Lise bitince streslere girmen normal. Okuyup kurtar kendini. Kpss'ye çalış. İlla çalışacağım, okumayacağım diyorsan en basitinden inşaatlarda hamallık, düğün salonlarında garsonluk yapabilirsin. Günlük 100-120 tl veriyorlar sanırım. Arkadaşım var. Neden okuyum ki, inşaatta günlük 100 tl alıyorum demişti. Hayatın, sana bağlı. Bence okuyup da işe girmekten kolayı yok. Dershaneye bile gerek duymuyor insan. Her şey internette var.