Yardım İstanbul'da 30-31bin lira ile tek başına yaşanır mı?

msefa33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yakın zamanda İstanbul'a gidip çalışmaya başlayacağım. İş olarak AVM'de kurumsal bir mağazada çalışacağım. Yol parası yemek parası derken toplam 30-31 bin civarı para kalıyor. Eyüpsultan taraflarında kalmayı düşünüyorum birisiyle görüştüm fiyat konuşmadık ama 17 18bine ayarlamak istiyorum faturalar dahil. Ekstra olarak sigara alkol kumarım yok. Dışarıda çok eğlenmeye odaklı birisi de değilim. Genel olarak spor yaparım oyun oynarım ve boş vaktimde de İstanbul'u gezerim. Param sadece yemeğe ve ayda 2 3 alırsam kıyafete gider başka giderim yok. Önerdiğiniz Eyüpsultan civarında sakin ve kiraların uçmadığı semtler varsa oralara da bakabilirim. Sizce bu para bana yeterli olur mu? Kiram en fazla ne kadar olursa iyi olur?

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,603
Kazanacağın para yetmez. Yemek parasını dahil etmişsin, onu ticket olarak yüklerler.

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,603
Yukarıda anlamadığım bir nokta var. Yol parası,yemek parası dahil toplamda mı 30-31 bin mi veriyorlar. Yoksa yol yemek harici mi? Haricen veriyorlarsa iyi sayılır.

msefa33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yukarıda anlamadığım bir nokta var. Yol parası,yemek parası dahil toplamda mı 30-31 bin mi veriyorlar. Yoksa yol yemek harici mi? Haricen veriyorlarsa iyi sayılır.
Yani şöyle yol parasıyla maaş beraber yatıyor 24bin yemek parası ticketa da 7bin yatıyor

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,603
Bu durumda 15 bin lira, maksimum 17-18'e bulursan olabilir. Ama yine de zor olacaktır. Evli olsan bu para asla yetmez. Depozito, emlakçı komisyonu gibi ek giderler de olacaktır. Ben olsam evi kiraladıktan sonra evin bir odasını kiraya verirdim. Bulduğum kişi sessiz, sakin, eve arkadaş getirmeyen birisi olsaydı şayet ev sahibinin ruhu bile duymazdı.