İstanbul'da 3.Köprüye Mumlu Protesto !

Bu konuyu okuyanlar

evowinds

Müdavim
Emektar
Katılım
2 Kasım 2008
Mesajlar
9,100
Reaksiyon puanı
168
Puanları
63
Greenpeace üyelerinin, İstanbul Boğazı'na üçüncü köprüyü protesto amacıyla başlattığı ''2 Milyon İstanbullu'' kampanyası kapsamında Galata Köprüsü'nde toplanan bir grup, sloganlar atarak projeyi protesto etti.

Greenpeace üyeleri yapılmasına karşı oldukları 3'üncü köprünün 2 milyon ağacın yok olmasına neden olacağını iddia ederek Galata Köprüsü üzerinde eylem yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği eylemde, eylemciler yanlarında getirdikleri mumları Galata Köprüsü'nün korkuluklarına dikti.

"2 milyon ağaç için 2 milyon İstanbullu" kampanyası çerçevesinde yaklaşık yüz çevreci dün saat 20.30 sıralarında Galata Köprüsü'nün Karaköy ayağında bir araya geldi. "2 milyon ağaç için 2 milyon İstanbullu" ve "3. Köprü çözüm değil" yazılı pankart açan eylemciler daha sonra basın açıklaması yaptı.

Grup adına konuşma yapan Greenpeace Akdeniz Genel Direktörü Uygar Özesmi, "Burada kesilecek olan 2 milyon ağaç 2 milyon İstanbulludur. 2 milyon İstanbullunun gövdesine baltalar saplanacaktır. Hükümet, bir çevre politikası olmadığını gözler önüne sermiştir. İstanbullu buna izin vermeyecek, 2 milyon ağacın yok olması göz yummayacaktır" dedi.

Eyleme katılarak Greenpeace üyelerine destek veren modacı Filor Bendi de 3'üncü köprünün çevreye ve doğaya zarar vereceğini ve 3. köprünün kesinlikle yapılmaması gerektiğini ifade etti.

Grup, basın açıklamasının ardından ellerindeki mumları köprünün korkuluklarına mum dikti. Galata Köprüsü'nün Karaköy ayağından Eminönü ayağına kadar yürüyen grup olaysız bir şekilde eylemlerin son verdi.

AA- Haber7

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şahsi görüşüm, GreenPeace eylemlerini artık çok kasıtlı buluyorum. Gelişmekte olan ülkelerde yaptıkları eylemler de sanırım bunun bir göstergesi.

Bir de GreenPeace'in finansman kaynaklarına bakmak gerekir. Acaba hangi kurum/kuruluş yada kişilerce finanse ediliyor?
Sanırım bu açıdan bakıldığında eylemlerinin altında yatan gerçek sebep daha gün yüzüne çıkacaktır.
 

desperado64

Müdavim
Katılım
14 Ağustos 2008
Mesajlar
12,240
Reaksiyon puanı
88
Puanları
48
bunlarda çevreciyim diye geçiniyorlar :) daha köprünün güzergahı belli olmamış protesto ediyorlar :D siz gidin bilerek yakılan ormanlar için protesto edin hukuk yolları arayın :) devleti protesto etmek kolaydır :)
 

Son mesajlar

Üst