İstanbul Yeni Havalimanının Adı Belli Oldu.

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
AKP hükümeti İstanbul’daki Atatürk Havalimanı’nı kapatarak yeni yapılan üçüncü havalimanının faaliyete sokulacağını açıkladı.

31 Ekim saat 14:00’te Türk Hava Yolları’nın ilk uçuşuyla operasyonlara başlayacak. Atatürk Havalimanı da böylelikle tarihe karışacak.

ATATÜRK GİTTİ ABDÜLHAMİD HAN GELDİ

Yeni havalimanının açılmasına günler kala ismi de merak ediliyordu.

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, sosyal medya hesabından yeni havalimanının adının “Abdülhamit Han” olduğu öğrendiğini yazdı.

Yılman şu ifadeleri kullandı:

“Biraz önce güvenilir bir haber kaynağımdan İstanbul da yapımı devam eden yeni, yani 3.havalimanının adının kesin olarak Abdülhamit Han olduğunu öğrendim. Yani bundan sonra #üçüncühavalimanı değil, #abdülhamidhanairport diyeceğiz.”

sev.jpg

SİZ BU KONUDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ SAYIN SDN ÜYELERİ

Odatv.com

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Atatürk Hava alanı kapatılır yerine kek gibi insanların kek yiyeceği millet bahçesi açılır üzerine Abdülhamit Han Hava alanı açılır. İyi uykular Türkiye.
Son 5 yılda kaç tane Atatürk adı geçen yer kapandı yada ismi değişti ben sayamaz oldum.
//Ama tebrik etmek lazım başkanımız canımız RTE Hava alanı olmamış. Şükür şükür...

//2 @MrChef sabah sabah tüm neşemi kaçırdın. Tebrik ederim.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Atatürk Hava alanı kapatılır yerine kek gibi insanların kek yiyeceği millet bahçesi açılır üzerine Abdülhamit Han Hava alanı açılır. İyi uykular Türkiye.
Son 5 yılda kaç tane Atatürk adı geçen yer kapandı yada ismi değişti ben sayamaz oldum.
//Ama tebrik etmek lazım başkanımız canımız RTE Hava alanı olmamış. Şükür şükür...

//2 @MrChef sabah sabah tüm neşemi kaçırdın. Tebrik ederim.

AHL'de çalışan bir birey olarak açıkçası bende çok üzüldüm. Üzgünüm keyfinizi kaçırmak istemezdim ama insanlar bunları görmeyi red ediyorlar belki okuyup biraz bilgi sahibi olurlar. Ama şu da bir gerçek bana nerede çalışıyorsun diye sorarlarsa diyeceğim şey belli üçüncü havalimanı.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Uçan biri olarak benim keyfim kaçıyorsa çalışan bir birey olarak evet şu an sizin halinizi düşünemedim. İnsanın midesi bulanıyor.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Neden bu kadar üzüldünüz acaba, Sultan Abdulhamit han bu ülkeye 30 küsür sene hizmet etmedi mi...Lütfen tüm geçmişimize sahip çıkalım sadece bir döneme değil, nasıl ki Atatürk bu ülke ve millet için büyük bir değer ise Sultan abdulhamit te öyledir.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Atatürk'ü silip Osmanlı padişahını tercih etmek güzel bir ironi. Son 5 yılda Atatürk ifadesinin eklendiği bir yer bilmiyorum lakin silindiği sayısız yer gösterebilirim.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Çok yazık. Bütün cumhuriyet değerlemiz gün geçtikçe elimizden kayıp gidiyor...

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Hürriyet ve Sabah yazarlarından 3. Havalimanı için Atatürk'süz isim önerisi

Abdülmecid olmaz, Tanzimat'ın simgesi. Abdülaziz olmaz, Reşat olmaz, Vahdettin iyiden iyiye tartışmalı.
Eskilere gideceksiniz.
Kanuni Sultan Süleyman olabilir mi?
Fatih'in, Yavuz'un köprüsü var da, Süleyman'ın havaalanı niçin olmasın?
Herhalde Süleyman'ın büyüklüğünü tartışacak bir serseri İttihatçılar'ın arasından bile çıkmayacaktır...

...

İsterseniz şunu "Mustafa Kemal" yapalım, herkes mutlu olsun.
Hakçası, bu havaalanının adı elbette "Recep Tayyip Erdoğan" olmalı. Eser sahibi odur.
Ama şimdi değil. Sağlığında değil.
Allah gecinden versin, emr-i Hak vaki olduktan sonra...
Charles de Gaulle gibi."

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Kabuk değişimleri yeterinde sert olursa, Cumhuriyet'in ne demek olduğunu anlayacağız.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Neden bu kadar üzüldünüz acaba, Sultan Abdulhamit han bu ülkeye 30 küsür sene hizmet etmedi mi...Lütfen tüm geçmişimize sahip çıkalım sadece bir döneme değil, nasıl ki Atatürk bu ülke ve millet için büyük bir değer ise Sultan abdulhamit te öyledir.

30 küsür sene nasıl hizmet etti acaba.. Abdülhamid han döneminde neredeyse ülkenin %50 si elden çıktı.. 1. Dünya Savaşı,Kurtuluş Savaşı Liderlerinden daha fazla ön plana çıkartılmaya çalışılıyor

Şimdi tarih bildiğini sananlar çıkıp onun bir deha olduğunu büyük bir zekayla ülkeyi yönettiğini söyliycekler. Hatta kurtuluş savaşı onun yatırımları sayesinde olmuş vs.Tamam çok büyük bir liderdir büyük bir dehadır ama Yapmayın Allah aşkına çok daha önemli kişiler var bu ülkede

xTayfun63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
30 küsür sene nasıl hizmet etti acaba.. Abdülhamid han döneminde neredeyse ülkenin %50 si elden çıktı.. 1. Dünya Savaşı,Kurtuluş Savaşı Liderlerinden daha fazla ön plana çıkartılmaya çalışılıyor

Şimdi tarih bildiğini sananlar çıkıp onun bir deha olduğunu büyük bir zekayla ülkeyi yönettiğini söyliycekler. Hatta kurtuluş savaşı onun yatırımları sayesinde olmuş vs.Tamam çok büyük bir liderdir büyük bir dehadır ama Yapmayın Allah aşkına çok daha önemli kişiler var bu ülkede

Neye yada kime göre bunu diyorsun. Mehmet Akif dahi Abdülhamid'e yapılan darbeden sonra duyduğu pişmanlığı söylerken sen kimin yalanlarını bize anlatıyorsun?

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Neye yada kime göre bunu diyorsun. Mehmet Akif dahi Abdülhamid'e yapılan darbeden sonra duyduğu pişmanlığı söylerken sen kimin yalanlarını bize anlatıyorsun?

Kimsenin yalanlarını anlatmıyorum yalan bilgim varsa kanıtla kardeşim yazdıklarım belli işte..Mustafa Armağan'ın Abdülhamitin Kurtlarla Dansı kitaplarını okudum İlber Ortaylı,Ahmet Şimşirgil,Murat Bardakçı gibi isimlerdende uzun zaman araştırdım.. Abdülhamit bana görede çok değerli bir isimdir ben asla önemsiz biri olduğunu söylemiyorum fakat daha değerli kişiler varken Türkiyenin En büyük projelerinden birine(sözde) Abdülhamit Han'ın isminin verilmesi resmen saçmalıktır..

Atatürk ve silah arkadaşlarının veya Türk tarihinde çığır açan isimlerin verilmesi gerekirdi

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Bamsı Beyrek Hava Alanı.
Bak çok daha tatlı oldu.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135

Neden mi üzüldük şimdi size anlatmak isterim. Kendisi 30 yıl hizmet vermiş olabilir. Bu 30 yıl hizmeti sırasında ülke kaç defa gerilemeye gitti ve oda günümüzde ki gibi bir çok şeyi sattı. Hatta ve hatta Kıbrıs'ın yarısının şuan da İngilizlere satan hatta ülkeyi satmaya çalışan bir karaktersizin tekidir. Atatürk bu ülkeyi laik bir duruma getirebilmek için yapmış olduğu çalışmalar ile Cumhuriyet sistemini getirmeyi başarmış başarılı bir adamdır.

Dünya genelinde Atatürk'e saygı duyan ve seven milyonlarca insan olduğu gibi örnek alan insanlar var iken kim tanır Abdülhamit'i? Atamızın yine Dünya çapında heykelleri, büstleri, anıtları var iken ve yapılmaya devam edilirken nerede var bu şahsın görseli? Ülkeyi satmaya çalışan ve gerilemeye sokan bu kişi kimmiş? Bence tamamen gereksiz ve bir o kadar saçma olmuş. Atatürk ismi ile geçiş yapılması gerekiyordu.

Ayrıca bu konuda imzalar toplanmaya başlanmış sizde destek olun.

1.Kampanya
Kampanyayı İmzala
2.Kampanya
Kampanyayı İmzala

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Atatürk havaalanı kısmi olarak hizmet verecek bildiğim kadarıyla. Yani müsaade edin de olsun o kadar yahu. Atatürk havaalanının ismi 80'li yıllara kadar Yeşilköy idi. Atatürk'ün kurduğu parti olan CHP bile o yıllara kadar gerek İnönü gerek Ecevit liderliğinde onca iktidar oldu Atatürk ismini vermeyi düşünmediler; Yine bir sağ iktidar döneminde verildi Atatürk ismi. Şimdi bu ülkede yüzlerce, binlerce yere Atatürk ismi verilmiştir zaten, yaşatılıyor... Büstleriyle, heykelleriyle, ismiyle... Sultan Abdülhamid Han tam 33 yıl tek karış toprak kaybetmeden, üstelik bu ülkeye yüzlerce eser kazandırmış dahi bir padişah olarak olsun o kadar yav, bir havaalanına isminin verilmesini fazlasıyla hak etmiş bir değerimizdir o da bizim.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Lale devrine hazır mıyız ?

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Atatürk havaalanı kısmi olarak hizmet verecek bildiğim kadarıyla. Yani müsaade edin de olsun o kadar yahu. Atatürk havaalanının ismi 80'li yıllara kadar Yeşilköy idi. Atatürk'ün kurduğu parti olan CHP bile o yıllara kadar gerek İnönü gerek Ecevit liderliğinde onca iktidar oldu Atatürk ismini vermeyi düşünmediler; Yine bir sağ iktidar döneminde verildi Atatürk ismi. Şimdi bu ülkede yüzlerce, binlerce yere Atatürk ismi verilmiştir zaten, yaşatılıyor... Büstleriyle, heykelleriyle, ismiyle... Sultan Abdülhamid Han tam 33 yıl tek karış toprak kaybetmeden, üstelik bu ülkeye yüzlerce eser kazandırmış dahi bir padişah olarak olsun o kadar yav, bir havaalanına isminin verilmesini fazlasıyla hak etmiş bir değerimizdir o da bizim.

Tek karış toprak kaybetmeden ?? Yanlışınız var Abdülhamit dönemi toprak kayıplarıyla geçmiştir..Rus harbinde yenildik,Mısırı,Tunusu,Kıbrısı,Balkanlardaki birçok toprağımızı maalesef Abdülhamit döneminde kaybettik.. He Abdülhamitin elindemiydi çoğu tarihçiye göre ve bana göre değildi.. Zaten elimizde tutacak gücümüz yoktu. Abdülhamit zekasıyla gene kurtarabildiğini kurtarmıştır..Fakat Türk tarihinde çok daha ön planda isimler varken verilmesi bana göre doğru değil

leoh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
eğer gerçekten milli isen Abdulhamit koymaz Ertuğrul gazi, Atatürk, Bumin kaan, Osman gazi gibi gerçek Türk isimleri koyarsın. Abdülhamit gibi başarısız bir hükümdarın ismini koymak da neymiş. Sırf Arap ve fazla islamik olduğu için algı operasyonu yapıp bu ismi koydular.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Zaten bu görülür bir durumdu, neden bunu ilk defa görmüş sanki ilk defa böyle şeyler oluyormuş gibi davranıyosunuz anlamıyorum. Osmanlı dönemine geri dönüyoruz yavaş yavaş..

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Evet arkadaşlar önceliğimiz bildiğiniz üzere kooocaman bir havalimanıydı. Tüm eksiklikler tamamlandı. Ama prestijimiz önemli. Türkiyenin bu tip icraatlarla anılması gerekiyor. Kıskanılmamız lazım.
Ne gerek var abi. Neden değiştiriyorsun? Neden insanların huzurunu kaçıyorsun. Bu haberden rahatsızlık duyacak milyonlarca insan var. Hükümetsin sen azcık huzur ver be. Yeter. Fatih sultanda koysan genç osmanda koysan insanlar aynı şey söyler. Resmen nispeten yapılıyor kimse kusura bakmasın.
Şimdi yıllarca tartışılacak sokakta kanallarda polemik yaratma peşindeler. Koy atatürkü olduğu gibi devam etsin ne gerek var onu anlamıyorum.

Son düzenleme:

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Madem isim bulunmadı bari İstanbul Airport olsaydı ya. Bu nasıl isim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Koy atatürkü olduğu gibi devam etsin ne gerek var onu anlamıyorum.

Atatürk büyük :)

Son düzenleme:

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Atatürk Havalimanı ismine alışmıştık :)

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Atatürk de atamız Abdülhamit Han da.
Herkes Abdülhamit toprak kaybettiğinden bahseder. Rus harbini örnek gösterir
Rus Harbinin nasıl başladığını hiç söylemezler mesela. Sultan meclis açtı ama o dönem Türkler çiftçi ve asker olduğundan ticaret ile uğraşan ilim irfan sahipleri hep gayri müslümlerdi. Mecliste tabi ki bunlara kalmıştı.Ruslara Savaş açan da yine bu gayri müslümlerdi. Eğer ki meclis devam etseydi işgal edilecektik. Abdulhamid bunu önledi ve meclisi kapattı. Kıbrıs ın İngilizlere verilme sebebi de bu savaştan ötürü kaybedilen toprakların bir kısmını tekrar geri alınmasıydı.
Atatürk Yunanı denize döktü diyorsunuz Abdülhamit de Yunanlılar ile savaşmış ve kazanmıştır ama bunu hiç konuşmuyorsunuz.
Abdülhamid han İsrail in o topraklarda kurulmasına en büyük engeldi. Nitekim kendisinden sonra İsrail meydanı boş bulmuş istediği gibi at koşturmuştur.
Bunların yanında kendi hazinesinden yapılan eserleri saymıyorum bile. Kimisi çıkıp demiryolu yapmamış dese de bir şekilde Hicaz Demir yolu hattını da kurmuştur.

Böyle bir Sultanın yıllarca hain olarak anıldığı hakkının ödenmedi bu memlekette. İsmini değil 3. Havalimanına tüm havalimanlarına verseniz hakkını yine de ödeyemezsiniz.

Atatürk Milliyetçi bir adamdır. Kendi sözüdür de. Ve hiç bir milliyetçi kendi ecdadı hakkında kötü konuşmaz. Siz Atatürkçü olduğunuzu iddia ediyorsunuz ama milliyetçilik namına tek bir sözünüz duruşunuzun olmadığını görüyoruz. Yani Atatürk ün fikirlerini işinize göre kabul ediyorsunuz. Söze gelince de Atatürkçü kesiliyorsunuz. Sizin örnek aldığınız kişi Atatürk değil bu durumda Abdülhamid i tahttan indiren jöntürkler oluyor.
Ne Vahdettin ne de Abdülhamid Ülkeleri aleyhine tek bir söylemde bulunmamış. İmkanları olduğu halde binlerce orduyla ülkeye tekrardan gelip yönetimi ele almamış. Ama sizin örnek aldığınız o jöntürkler Yurt dışında Türkiye aleyhine faaliyetlerde bulunmuş ve ülkeyi kötülemiştir.
Atatürk ün Osmanlı ya karşı en büyük eleştirisini yine kendi milletine yapmıştır. Birileri gibi yurt dışına kaçıp ülkeyi kötülememiştir.

Tarihi sebep ve sonuçları ile konuşup tartışacağız. Öyle kuru kuruya şunu kaybetti bunu verdi demekle tarih konuşulmaz.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Paşam sen de smokin ve İngiliz şapkası tak sana da İngiliz,Fransız bilumum coniler saygı duysun.

Sanırsın Osmanlı torunu hacı sakalı bırakıp takke şalvar ile geziyor. Totosuna giyer kot pantolonu ahkam keser a be usmanliyik biz diye

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
En azından İngiliz kasketi ile şeref güdenlerden değilim çok sükür, omurga sağlam ,ithal değil.

Ragor Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
En azından İngiliz kasketi ile şeref güdenlerden değilim çok sükür, omurga sağlam ,ithal değil.
Ne dediğini bildiğine emin değilim. Daha çok kulaktan duyma, aşırı dinci kafası var. Aşırı dinci diyince övünme dinci diye kastettiğimiz şey tarikatçidir. Osmanlı yıkılalı 100 yıl oldu burası laik Türkiye Cumhuriyeti işine gelirse.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar